Slunce rošťáků (1967)

Zápletka dobrá, sestava hrdinů méně. Jediný jakžtakž sympatický je sám Gabin, jeho válečný kumpán Jimmy (Stack) už moc ne, a chamtivá "krasavice" je jednoduše na přesdržku (mimochodem žádné podoby herečky M. Lee s M. Monroe jsem si nevšiml, spíš mi připomínala Ronnie Spector). Celou dobu jsem to nicméně šacoval na slabší 4*, ale poslední scéna mě zklamala. Takhle to skončit nemělo.

Kontakt (1997)

- - - další díl oblíbeného cyklu "obsadíme herečku, která v civilu nosí brýle, a dáme jí nějaké rekvizitní brýle bez dioptrií, ať jakože vypadá intelektuálně..." ba dum tss

Slečna Marplová - Sittafordská záhada (2006) (epizoda)

70 % - - - brýlatá éterická putička jako objekt vášnivé lásky na první pohled, pozoruhodné! Škoda, že ženy před přechodem prostě ve filmech nemůžou mít normální dioptrická skla, to zkrátka nejde a nedá se s tím nic dělat. Placky ftw (wtf)

Columbo - Vražda s příliš mnoha notami (2000) (epizoda)

Columbovi od první chvíle pomohla náhoda (očití svědkové pádu) a celkově byla jeho cesta k pachateli až moc přímočará. "Potrhlost" obou umělců je zbytečně přepálená, ale i v tom kontextu působí reakce pachatele na odhalení jaksi nepatřičně. - Špatné to není, jako žádný Columbo, ale je na tom vidět, že už je nejvyšší čas skončit.

Dva výtečníci (1977)

Je až dojemné, jak jsou syžety S&H filmů furt na jedno brdo, kterýž dojem je ještě umocněn opakujícími se herci ve vedlejších rolích. Ale na druhou stranu, díky tomu je to pořád stejná bžunda.

Slasti Otce vlasti (1969)

Mladý Hanzlík mi nečekaně připomínal mladého McDowella. Welly, welly, well... Ovšem Kopecký jako slepnoucí drsňák Jan Lucemburský je skutečně king. Gotťákovo cameo je pak taková bizarní gottická třešňička na dortu. 70 %

Bankéři (1977)

- - - Naprosto luxusní Cybill, totálně k sežrání. Dělám tohle dvakrát, maximálně třikrát za 10 let, ale bez dalšího jen za to hodnotím plnou palbou. Klenot.

Svatby pana Voka (1970)

50 %, zaokrouhluji dolů, protože mě to dost zklamalo. Pár dobrých míst a náběhů tam je, ale celkově to je jakési unavené a nesoudržné, i taková infantilní blbina jako Čtyři sluhové a čtyři mušketýři má lepší spád. Kopecký odvádí svůj vysoký standard, Landovský jako Rudolf je vtipný, naopak Kateřina (Darina Chlebová ve své jediné filmové roli) mi byla dost nesympatická (nějak mi připomínala Švorcovou). Divný film.