District 9 (2009)

Ó můj Bože! Kam se sakra sere Michael Bay a jeho stamilionový rozpočty?! Kam se sere Spielberg s Válkou světů?! Tihle dva tvůrci jsou dneškem počínaje zabušený do země. V případě D9 se jedná o mistrovsky odvedenou práci po všech stránkách. Co se efektů týče, tak jsou (věřte nebo ne) lepší než v nějakejch podělanejch Transformers pro dětičky do pěti let (efekty zde působí hodně realisticky a strašně se do filmu hodí). To všechno podtrhuje pořádná dávka brutality, která je doprovázená strhující naléhavostí děje. Fantastická hudba to umocňuje a výkon Sharlita Coopleyho, kterej viděl kameru prvně v životě je téměř oscarovejch rozměrů (Ne! Nepřehánim). A to, že je film nízkorozpočtovej ještě přece neznamená, že to je béčko. Sice se ohání už několikrát viděnou "klišivitostí", ale B to prostě neni. Že to "vyžbleptne" nějakej vůl ještě neni rozkaz k tomu, abychom se tim řídili taky. Totální BOMBA a zároveň nejlepší sci-fi posledních několika let. (nechápu jak to uživatel EdaS může srovnávat s Bournem sakra!) Dodatek (23.11.2009): WARNING - Spoiler až do konce: K tomu konci. Všichni si stěžujou, že se jim nelíbí, jak ten modul ke konci vzlítne. On ale ale nevzlítne proto, že by se nějak sám od sebe opravil, ale proto, že Christopherův syn nastartuje (z toho modulu dálkově) mateřskou loď a ta za pomocí nějakého silového pole vyhledá a přitáhne onen modul na svojí palubu.

Wolf Creek (2005)

Jeden z těch lepších thrillerů, jehož tempo pomalu, leč jistě, ústí v brutální jízdu plnou násilí. K vidění jsou i mnohem lepší kousky než tenhle, ale několik výbornejch záběrů, skvělá nevtíravá hudba a čas od času i logický myšlení hlavních postav vytváří slušný koukatelný dílo s docela silnou atmosférou a posouvá to tak film na slabší čtyři hvězdy.

Rabbits (2002)

Hodně divná a ponurá věc pro náročný diváky, ale zatraceně zajímavá.

Zevlovat a prudit (2009)

Jenom tak úvodem: Mnozí potřebujou nakopat prdel. A nýní k filmu. Řeči o tom, že se jedná o nejhorší "rogenovku" jsou naprosto zcestný. Připadá mi to, že někdo zde film vůbec nepobral, možná to někdo sledoval ve výrazném stádiu opilosti, či zhulenosti. Rejpat do toho nechci. Každopádně se jedná o prvotřídní zábavu, která je dokonale vystavěná na perfektní hudbě a mnohých situacích, ze kterých jsem byl totálně paf (v dobrym slova smyslu). Dvě hvězdy za Rogena, dvě za výbornej výběr hudby a poslední za celkovej dojem.

Hrůza v Connecticutu (2009)

V podstatě úplně stejný jako 3:15 Zemřeš, ale s tím rozdílem, že tohle je o třídu strhujícnější a režijně povedenější. Slušná hudba navíc vytváří hodně emotivní (né tak doslova) momenty, který většina těhlech hororů postrádá. To nic ale nemění na tom, že i v nabušenym filmu podle true story nebudou starý dobrý klišé scény, který z toho dělaj jenom další typickej horůrek (rozhodně né špatnej, ale ani né dobrej). Strhující konec společně s Eliasem Koteasem přidává tu čtvrtou hvězdičku (horší čtvrtou hvězdičku).

Andělé a démoni (2009)

Zde platí stejná věc, kterou jsem psal u prvního filmu. Dějově je sice trochu slabší, než jednička, ale příběhově vyhrává. Navíc všechno povyšuje fenomenální hudba Hanse Zimmera. Perfekt

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009) odpad!

Kdybych já spadnul z několikaset metrů na tvrdou zem pravděpodobně bych měl na sračku každou kost v těle, ale to Chev Chelios nezná, vždyť on neměl ani škrábnutí a tudíž se dal znovu do boje s nepřáteli, kteří mu ukradli vlastní srdce. Normální akční hrdina by během tohohle díla umřel asi tak 15x. Zběsilost a demence tohole filmu, dáli se tomu tak říkat, je mi silně nepříjemná. Chápu, že to je braný s nadsázkou, že to nemá bejt vážný, ale všeho moc škodí a právě ta komediálnost tomu vadí nejvíc. A to, že v každý větě zazní FUCK vypovidá o tom, že páni scénáristi jsou dialogově (i příběhově) hodně vypatlaný a nezkušený. Naprosto zbytečný pokračování naprosto zbytečnýho filmu.

Aparecidos (2007)

Film je důkazem toho, že né vždy musí lézt zkrz zrcadla duchové, nebo divný kopie lidí. Tady se v nich rovnou odráží celá minulost. Příběh filmu je zajímavej, napětí má na rozdávání a trocha originality se taky najde. Ale dějově to nepřináší žádný velký nadšení, ale jenom tupou (leč napínavou) výplň, která mnohdy nedává žádnej smysl. Co se ovšem povedlo je slušná atmosféra s docela dobrou a depresivní hudbou. Ani kamera nijak nezaostává. Film mi v některých momentech připoměl Osudový dotek (deník, hrátky s časem), kterýmu ale chybí všechno to, co má tehle horůrek. Nejsem si ale jistej, že vim o čem to přesně bylo. Tři hvězdy dávam z toho, že jsem dostal něco jinýho, než jsem ve skutečnosti čekal.

V temném lese (2006)

Podhodnocený film řekl bych. Film má bezvadnou kameru, zajímavou atmosféru a výborný herce. To všechno je občasně doprovázený zvláštní hudbou. Před více než třiceti lety s něčím podobným přišel Peckinpah s filmem Strow Dogs, což je asi jediná rozumná volba na srovnání. Hitovka od Sama je sice dokonalá, to nic ale nemění na tom, že Bosque de sombras dosahuje stejných kvalit, ba i větších. Hrozně rád bych viděl verzi co má 153 minut. V té kradší je moc znát, že ta hodina tam zkrátka chybí (proč tu holku drželi v tý díře? ptám se! Našel bych i další otázky, který pravděpodobně souvisí s tím utnutím). Až na to je film parádní. A není to horor :)

V temnotě (2008)

Poslední dobou se mi španělský horory docela líbí a tak jsem si řek, že to zkusim i s tímhle. Byla to chyba. Film neni sice vyloženě špatnej, ale demence ho doprovází v každym sebemenšim momentu. V polovině začnete cosi tušit a rádoby šokující konec vás už nijak nepřekvapí. To všechno je doladěný debilní bezatmosferickou hudbou, která kdyby tam nebyla, tak má film atmosféru možná i větší. Za zmínku stojí snad jen kamera a né zas tak špatná režie.