• Krátkometrážní

Castlevania: Nokturno - Svoboda byla sladší (2023) (epizoda)

Tři epizody z 8mi a zatím zklamání. Říkám si, že to je jako sledovat podprůměrné dark fantasy anime s hororovým nádechem, co má jen excelentní animaci. Původnímu seriálu to zatím nesahá ani po paty. Postavy jsou až moc klišoidní a nesympatické. Minimální pohled na stranu upírů, z čehož mám příliš silný dojem, že budou víceméně skoro všichni záporní a krutě zlí jen, aby byli zlí bez jakékoliv špetky zajímavého charakteru.

Óoku: Skryté komnaty (2023) (seriál)

Na to jak mě z počátku seriál zaujal, tak jsem ho pak víc a víc odkládal, až mě přestal zajímat. Asi nevím o ničem konkrétním, co bych vytknul nebo vyzdvihnul. Možná mě jen mrzí, že se ve druhé epizodě najednou přepnulo do nějaké minulosti a nezabývalo se to dějovou linkou, která začala v prvním díle.

One Piece - Season 1 (2023) (série)

Hraný One Piece je jedna z nejlepších věcí, co jsem od Netflixu viděl. Nedivil bych se, kdyby teď fanoušci Zaklínače záviděli, že OP dostal tak povedenou adaptaci. Vizuálně to není nejlepší, ale stále to vypadá dost skvěle a díky vysokému úspěchu doufám, že budou další série. Není to příliš narvané hromadou CGI a jsou tu i ručně vytvořené kulisy. Jasně herci nejsou v Hollywood kvalitě, ale stejně je na nich vidět to nadšení. Hudba je úžasná a obzvlášť potěší, když je alespoň dvakrát na chvíli slyšet legendární první úvodní píseň z anime seriálu v této verzi nebo třeba tahle úžasná skladba na konci posledního dílu. Netflix vede OP jako seriál pro celou rodinu, což on je to sice dost netradiční seriál pro celou rodinu, ale furt se musí uznat, že rodinné to vskutku je, i když je zde přítomna i nějaká ta kapka krve a někdo tu i skončí přeseknutý napůl, ba dokonce jsou tu přítomny i nějaké nadávky. Je to věrné předloze? Ano, své komiksové předloze to je celkem dosti věrné. Sice zde jsou některé části přepsané, předělané a zkrácené, aby byly svižné a případně i měly lepší návaznost na sebe, ale to tomu nijak neubližuje a dokonce je tu jedna konkrétní část snad lepší než v předloze. Výsledek? Jsem spokojený, nadšený, dávám plný počet a těším se na další sérii.

One Piece - Muž se slamákem (2023) (epizoda)

Vše vlastně je jak má být, jenom se tu vše stalo úplně jinak. Sice mi to asi lehce vadí, ale když se zamyslím nad tím, že celá East Blue má mít jen osm dílů, tak chápu, že tu občas potřebují něco zkrátit a přepsat.

One Piece - Romance Dawn (2023) (epizoda)

První epizoda už stihla předvést, že hraná adaptace One Piece je velmi ambiciózní a tvůrci snad počítají s dalšími sériemi. Kvůli délce mangy zde samozřejmě nemůže být úplně každičký detail a je potřeba něco málo urychlit a lehce přepsat, aby byl seriál svižnější, poněvadž koneckonců chtějí snad zadaptovat všech 100 kapitol East Blue. Každopádně to nejdůležitější se jim povedlo převést slušně, takže už jen za to a tu pěknou akci si první díl zaslouží plný počet hvězdiček.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Film hodnotit nebudu, poněvadž upřímně nevím jak ho hodnotit. Mrzí mě, že z takového filmu s tak velkým potenciálem se stala krátká blbůstka pro děti. Je velká škoda, že se tvůrci báli menších tržeb kvůli násilí. Akce není moc zběsilá a nápaditá. Já bych stále rád viděl trošičku hororovějšího Venoma, ale na druhou stranu nemohu říct, že by mi tenhle komediální vadil, popravdě jsem si ho i do jisté míry užil. Je to docela fajn béčková kravina. Snímek je teda hodně moc klišé, takže asi bych si jen stěžoval na neoriginalitu a ne moc nápadité akční scény. V kině každopádně dvojka Venoma musela být asi daleko lepší pokoukání než doma na obyčejné televizní obrazovce.

Castlevania (2017) (seriál)

Ne každému sedne pomalejší tempo a šetření akce až na úplný závěr každičké série, ale pokud tohle dovedete překousnout, tak dostanete pěkné dobrodružné fantasy, které se autoři dokonce pokusili zasadit do nějakého toho historického období. Nejenže je Castlevania adaptací videohry, ale ona má ještě i dost herní atmosféru. Hráli jste nějaké RPG hry? Myslím si, že by se vám to mohlo líbit. Vše začíná tím, že je vám ukázáno/řečeno o čem příběh bude, pak už jen hrajete za nějakou tu svoji postavu, něco málo pořešíte a poptáte se, nebo rovnou jak na stříbrném podnose dostanete nějaký úkol/zakázku, který/ou můžete a nebo rovnou máte povinně splnit, přičemž mezitím získáte třeba nějakou silnou zbraň, kterou později využijete a při tom všem sledujete nějak ten příběh. O tom, jací jsou zde upíři vám vykládat nebudu, poněvadž na tohle téma expert nejsem, i když se mi docela začalo zamlouvat. Díky fádní synopsi obsahující pouze jedno nic neříkající souvětí se vám může zdát, že zde budou "upíři zlí a lidé hodní" a ty, co tohle dokonce chtěli musím zklamat, poněvadž zde de facto nic není zdaleka tak černobílé. Audiovizuál je zde úžasný, ale nečekejte akci v každé epizodě, poněvadž jak jsem již psal, tak tvůrci si tu nejlepší akci nechávají na závěr každičké ze čtyř sérií. Pokud nemáte slabý žaludek, dokážete vydržet sledovat seriál, nejste pohoršený katolík a třeba si i rádi něco zahrajete, tak vám mohu Castlevanii vřele doporučit.

Castlevania - Season 4 (2021) (série)

Čtvrtá a poslední série je, nebál bych se říci, perfektní zakončení jednoho skvělého seriálu. Další sérii s Trevorem a Syphou již netřeba dělat.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Odjakživa jsem tuhle až příliš žlutou rodinu moc nemusel. Možná pokud za nějaký čas tomu dám šanci, tak se mi to třeba i bude líbit, ale prozatím Simpsonovi nejsou můj šálek čaje i díky jejich kresbě, která mi nesedne.

Castlevania - Season 3 (2020) (série)

Někomu by se mohlo zdát, že už není o čem vyprávět, ale tohle zdání může snadno klamat, jelikož finále této série příjemně překvapí a slouží jako předvoj k tomu, co se bude dít v poslední sérii.