pepo

Facebook: peter.pavlik.908

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79
    • 21.8.2018  01:27
    Sólista (2009)

Profesionalne urobena honba za Oscarom. Po kazdej stranke vsak tomu chyba srdce a vasen. Od Wrighta mam velmi rad vsetky filmy (ano, aj Hannu a Pana) ale mam pocit, ze toto mu bud tematicky nesadlo alebo sa nieco zle dialo pocas natacania. A aj Fox s Downeym mali lepsie chvilky 6/10

• 20.8.2018  18:03

Cronenberga mam v kategorii hit or miss. Toto je nastastie ten prvy pripad. Prehliadka sialenosti a zakrytej tvare hollywoodu v uzasnom hereckom podani vsetkych zucastnenych. Najviac mi to pripominalo povodny Twin Peaks. Co je iba dobre 8/10

• 20.8.2018  15:25
    Love (2015)

Dal som si cca 10 min takže bez hodnotenia. Ale to je nejaká sofistikovaná paródia na kinematografiu? Keď sa tam ozval šepkajúci hlas ako od Malicka a popisoval osudovo, že mu zvoní budík, tak som sa začal na plné hrdlo smiať a potom som to radšej vypol. Samozrejme toto prišlo po porno scéne s klasickou hudbou :) Podľa mňa si Noe robí srandu z cieľovky alebo je vážne diletant.

• 19.8.2018  23:23

Tema skvela, ale to je asi tak vsetko. Mal som pocit, ze miesto filmu pozeram zostrih nejakeho draheho kvalitneho serialu. Takze tam toho bolo velmi vela a aj napriek tomu som sa nudil a vyzeralo to lacno. 5/10

• 18.8.2018  20:10
    Zavrhnuté svedectvá (2018)

Politiku moc neriešim a aj ideologicky pomýlené diela dokážem považovať za úžasné filmárske kúsky. Takže sa mi veľmi páčili napr. Triumf vôle, 10 dní, ktoré otriasli svetom alebo Fahrenheit 9/11. (opakujem: po filmárskej stránke, nie ideologickej). Skúsil som sa teda na tento amatérsky pokus pozrieť nezaujato a objektívne. Takže nezaujato a objektívne: Je to SRAČKA! (áno, použil som CAPS LOCK a výkričník). Absolútne filmárske diletantstvo od kamery cez strih až po dramaturgiu. Lepšie remeselné parametre zvyknú mať aj filmy zo základných škôl, ktoré vídavam ako člen poroty na amatérskych festivaloch. (To úplne bez srandy) Vážne som mal pocit, že pri exporte zabudol strihač zaznačiť vrchnú stopu, pretože náväznosť záberov tu pôsobí ako nadávka a prirodzené plynutie deja je snom autorov. Kamerové kompozície a práca s prostredím je niečo neskutočne odfláknuté. Až mám pocit, že aspoň niekto na pľaci mal aspoň trochu sebauvedomenia a chcel celý projekt sabotovať. Tu nie je o čom písať, všetko je totiž zle. Veľmi zle. V lepšom prípade. V horšom je to úplne trápne a nechcene smiešne. To recitovanie za podmazu dojímavej hudby vyzerá ako niečo od Monthy Pythonov. Akurát tu je to myslené vážne. Úplne tomu chýba druhá strana mince a ide iba o jednostrannú adoráciu Tisovho štátu. A to je už vážne na facku. Absencia pohľadu na zverstvá, ktoré sa tu páchali je neospravidlniteľná . Najstrašidelnejšie však je, čo má tento „film“ reprezentovať a niekto ho môže považovať za objektívny dokument. Tým totiž nie je. Je to iba príšerne a slaboducho urobená propaganda. Ale má to samozrejme aj klady. Archívne zábery vyzerajú kvalitne. Nie však zásluhou režisérov tohto filmárskeho odpadu. 0/10

• 18.8.2018  19:28

Banda nesympatickych hovad brazdi ulice najvacsich dier juesej, kde dve a tristvrte (!) hodiny odrbavaju, fetuju, pocuvaju rap alebo rihannu, pichaju a kvakaju o blbostiach. Ma to skvele momenty, herci su super a obcas sa dari vycarovat aj posobivu atmosferu. Ten film vsak vazne nie je pre mna. Na druhej strane chapem ludi, pre ktorych je to uzasna generacna vypoved a genialne majstrovske dielo. Ale je mi ich trosku luto 5/10

• 17.8.2018  21:06

Prekvapilo ma aké to je super. Na prvú akčnú scénu som sa síce načakal dosť, ale potom sa to práši o stošesť. A ked nastúpi Chuck Norris za zvukov Vtedy na západe bolo jasné, že ten film budem mať rád. Inak je veľmi cool ako to plynule prešlo od nezáväznej taškarice k relatívne osudovému easternu. Veľká spokojnosť 8/10

• 16.8.2018  22:25

Edelmanov nádherný hlavný motív (použitý v traileri na Forresta Gumpa) je stále pecka. Zvyšok je však bohužiaľ čistou rutinou,na akú sme od Cohena zvyknutí. Herectvo Jasona Scotta Lee takisto nepatrí medzi oscarové výkony. Ale inak je to celkom fajn. Ničím neurážajúce ani nevyčnievajúce remeslo o jednej legende, ktoré mohlo byť oveľa lepšie. Ale aj horšie. Reprízu v telke pri žehlení by som asi neodmietol. Problém je, že sa odmietam naučiť žehliť. Takže to už zrejme nikdy neuvidím :) 6/10

• 16.8.2018  17:06

Peklo na zemi bolo genialne. Toto je ledva priemer a nuda aj v 65 minutach. Aspon ta zaverecna bitka ma mnoho cool napadov. To siel South park vazne tak do haja, odkedy som ho prestal sledovat? 6/10

• 16.8.2018  01:30
    Maniak (1996)

Karcooolka. Velmi sympaticka sialenost, pri ktorej je mozno aj dobre ze nesla uplne na doraz. Reese aj Sutherland su paradni, Elfman vyfetoval asi vsetok matros v Hollywoode a cele to ma prijemnu bizarnu atmosferu. Krv, nekompromisnost a velmi umny nadhlad 8/10

• 15.8.2018  23:35
    Blue Caprice (2013)

Mimoriadne silna tema znicena nudnou a tradicne povrchnou festivalovou formou. Obrovska skoda, pretoze toto mohol a aj mal byt strhujuci a dolezity film. Takto je z toho iba klasicke artove hnojivo 4/10

• 15.8.2018  01:56

Van Santovi sa podarila uzasna vec. Preniest pocity hlavneho hrdinu na divaka. Tiez som sa chcel od zufalstva zabit (a to som to pozeral na dvakrat). Na druhej strane krasny priklad ako herec a hudba dokazu vytiahnut ciselne hodnotenia az o 4-5 bodov hore. 3/10

• 15.8.2018  00:36
    Sharknado 2 (TV film) (2014)

Opakovany vtip nie je vtipom. a niektore vynimky potvrdzuju pravidlo. Navyse je super, ze tvorcovia mali vyssi rozpocet, takze si mohli dovolit malickosti na ktore sa v jednotke nedostalo. Napr. graiding a....a tak. takze je to automaticky lepsie ako original. Tym padom minimalne na 11/10😂

• 14.8.2018  22:07
    Equalizer 2 (2018)

Pokial to variuje motivy jednicky je to (opat) super. Ta hlavna zapletka je vsak tak otrepana, odflaknuta a predvidatelna, ze patri do nejakej seagalovky. Ale Denzel je zase vynikajuci, ta jeho postava je stale dostatocne nosna a ma to aj par vybornych scen. Miestami som sa vsak dost nudil a aj napriek prvotriednemu remeslu je vysledny dojem riadna pachut. Proste klasicky Fuqua a dokaz toho, ze prvy diel bola skor nahoda, nez pocin nadpriemerneho tvorcu. 6/10

• 14.8.2018  11:52

Precízna elegantná dobovka. Skvelý casting, kvalitné remeslo a pútavá štúdia prostredia. Pre niekoho akademická nuda, pre mňa skvelý film. Ivory mal prvú polovicu 90. rokov parádnu formu. Jedine posledná štvrtina až príliš "smrdí" literárnou predlohou. 9/10

• 13.8.2018  22:53

Zhruba do polovice vynikajúce, s postupom času však čím ďalej, tým viac rozpačitejšie bečkové sci-fi. Trochu WTF záver však prehodí misku váh na stranu spokojnosti 7/10

• 13.8.2018  12:25

Príjemná šialenosť od režiséra prvého Ramba. V podstate je to niečo ako klasická Sandlerovka. Akurát vtipné, svižné a neotravné. Bavil som sa a veľmi často smial nahlas. 7/10

• 13.8.2018  12:21

Nudné zúfalstvo s jedinou cool postavičkou 3/10

• 11.8.2018  22:55

Veľmi pekný malá film s fantastickou Reese Whiterspoon. Škoda, že to malo premiéru zároveň s hitovkou My Girl a tým pádom to úplne zapadlo. Má to mnoho styčných bodov (a dokonca rovnakého skladateľa), ale nie je to až tak super a vyzerá to omnoho lacnejšie. 7/10

• 11.8.2018  20:03

Babska variacia na Stand by me. A prekvapivo sa mi to velmi pacilo. Bavili ma postavy, situacie aj retroatmosfera. Skoda akurat prepaleneho a prilis patetickeho epilogu. Ale rozhodol som sa ho ignorovat, takze trosicku v hodnoteni prisolim. Okrem My Girl asi najkrajsi film o dievcenskom dospievani 8/10

• 11.8.2018  17:40

To, že ide o geniálnu adaptáciu ešte neznamená, že ide aj o dobrý film. A mám pocit, že keby som to videl v čase premiéry, myslel by som si o tom to isté. Aspoň ten Lambert ma bavil 5/10

• 10.8.2018  18:54
    Bílý pes (1982)

Ako drama je to priemer. Vlastne je to ciste becko. Prilis priamociare, s logickymi preslapmi a herci tiez mohli byt lepsi. Zachranuje to vlastne iba ta tema, dobra rezia a Morriconova hudba. Velmi sa mi to vsak pacilo vo svojom druhom plane. Ta alegoria na rasizmus je skvela. Urobit zo psa nositela ludskej blbosti je uzasny napad. A ta posledna patminutovka to posuva do kategorie paradny film. Ak niekoho napadne urobit ackovy remake ma v tejto dobe isty profit a minimalne 20 Oscarov k tomu. 8/10

• 9.8.2018  22:17
    Bestie (1988)

Úplne zabudnutý, ale veľmi vydarený a drsný vojnový film. Afgánska Čata z pohľadov oboch strán. Teraz by už samozrejme nič také vzniknúť nemohlo. Hlavne nie v americkej produkcii. 7/10

• 9.8.2018  13:38
    Krakatit (1948)

Veľká pecka. Myšlienkovo aj realizačne. Je super, keď kvalita adaptácie nevychádza iba z nadčasovej predlohy, ale aj umu filmárov. Jeden zo skvostov našej kinematografie 10/10

• 9.8.2018  00:07

Ten film najlepšie vystihuje slovo tunel. Neverím totiž, že na tento projekt bolo vyčlenených 150 (ehm) mega. Nemá žiadnych drahých hercov, úžasne vyzerajúce kulisy a aj ten žralok vyzerá dosť na prd. Existujú dve možnosti. Buď sa do rozpočtu premietlo množstvo neúspešných pokusov túto látku natočiť alebo štúdio (ne)pekne natiahlo čínskych investorov. Výsledkom je skrz na skrz priemerný blockbuster, ktorý nevyužíva svoj potenciál ani finančné možnosti. Bojí sa byť drzý, absolútne mu chýba sebareflexia, nedokáže byť strhujúci a dosť často zaváňa nudou. John Turteltaub ani tentokrát neprekročil svoj tieň a doručil zameniteľný produkt, ktorý mohol byť v správnych rukách (kedy dostane Wolfgang Petersen ďalšiu šancu?) výbornou zábavou alebo nervydrásajúcim dobrodružstvom. Pozerať sa na to síce dá, ale ak ste očakávali od duelu Staham vs. megalodon nadupaný blockbuster, ostanete rozčarovaní. Fakt som sa na to tešil. Moja chyba.So zažmúrenými očami 6/10

• 8.8.2018  14:18

Veľmi príjemne prekvapenie. S tebou mě baví svět nepovažujem za žiadnu super komédiu (iba celkom fajn), takže toto mi príde iba trochu slabšie. Príjemná letná atmosféra, pár fajn hlášok, uvoľnení herci a hlavne sympaticky krátka stopáž. Myslím, že to je omnoho viac, než sa dá od súčasnej českej komédie očakávať. Československých žánrových 7/10

• 6.8.2018  01:48

Velmi podareny filmik. Danciak aj Labuda su lahodkovi, ale celu show si pre seba kradne dokonaly Pantik. 8/10

• 6.8.2018  00:05
    Paprika (2006)

Satosi Kon bol velky macher. Nabombovane tolkymi uzasnymi napadmi, ze by vystacili na desat normalnych celovecerakov. Medzi tou fascinujucou snovou kreativitou vsak neostava priestor na skutocne strhujuci pribeh. A o ten by malo ist v prvom rade. 8/10

• 5.8.2018  22:20

Mam rad tieto filmy. Akurat skoda, ze po vynikajucom prvom akte ide uz iba o cisto detske dobrodruztvo. Ale je to svizne, prijemne a zabavne. 7/10

• 3.8.2018  20:11
    Identita (2003)

Klasicky Mangold. Velmi dobra jednohubka, ktora vsak nevyuziva naplno potencial a mohla byt v sikovnejsich rukach (nad)zanrovou klasikou. Ale inak spokojnost. Atmosfera je husta, herci na urovni a (velmi prekvapiva aj velmi dobre vymyslena) pointa tomu dava hlbsi rozmer. 8/10

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79