pepo

Facebook: peter.pavlik.908

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82
    • 17.10.2018  18:48
    Heavy Metal (1981)

Brutalita, sex, metal a originalita. Proste vsetko, co potrebujem k svojmu zdravemu dospievaniu😀 skoda, ze niektore poviedky nie su uplne dokonale. Za mna prisiel vrchol hned na zaciatku pri noirovej pecke. 8/10

• 16.10.2018  22:35
    Halloween (2018)

Vynikajuci poloremake/polosequela a najlepsi slasher od H20. K originalu to ma rovnaky vztah ako force awakens, predatori alebo utek z la k svojim predchocom. Ak sa vam tieto filmy nepacili, tak sa na to teda rovno vykaslite. Ak mate prvy Halloween a takyto pristup radi, budete v siedmom nebi. Ja som skoro bol a radost mi nicila jedine existencia (predsa len lepsej) sedmicky a jeden otravny zvrat. Jamie super, hudba pecka, pan Myers paradny. Navyse je to mimoriadne zaujimave aj z analytickeho hladiska. Dostal som viac nez som cakal ale menej nez som dufal. Silnych 8/10

• 15.10.2018  22:57
    Funny Face (1957)

Milunka reklama na kadejake handry, Pariz, krasu Audrey Hepburn a talent Freda Astaira. To prve moc zaujimave nie je. Ten zvysok nastastie ano. Akurat zase nastve tradicny pruser distributora. Nenatitulkovat pesnicky v muzikali je vazne na facku. 8/10

• 15.10.2018  19:25
    22 July (2018)

S prehľadom najlepší Netflix, ale má to veľké medzery. Väčšinou plynúce z toho, že to nie je záležitosť pre kiná. Greengrass je však stále frajer aj v utlmenej podobe. Prvá hodina je síce tradične obrovský nápor na emócie, ale potom sa film ukľudní a nechá aj vydýchnuť. Aj napriek tomu je tá téma tak silná, že pozornosť bez problémov udrží až do konca. Silná a dôležitá výpoveď nielen o jednom incidente, ale aj o ľuďoch a celom Nórsku. Dúfajme, že sa niečoho podobného nedočkáme aj u nás. Ako TV film za 9/10

• 14.10.2018  16:07

idiotplot, ktorý nezachránia ani sympatické obsadenie, kvalitná réžia, úderný soundtrack ani elegantná práca s klišé. Pretože tam nie sú.4/10

• 14.10.2018  02:14

Ako sranda mi to moc neprislo. Skor to bola absurdna drama. Smiat sa pri filme, kde su popravovany nevinni ludia je mi totiz trochu proti srsti. Na druhej strane to velmi odporucam rusofilom, aby videli za co to vlastne bojuju a preco boli komunisti taka pliaga. 7/10

• 14.10.2018  02:10
    Sedm dní v pekle (TV film) (2015)

Roztomila hovadina, pri ktorej sa neda nesmiat nahlas 8/10

• 14.10.2018  02:09
    Borg/McEnroe (2017)

Tenisovy Rush. Aj ked zdaleka nie tak silne, osudove a strhujuce. Je to vsak vynikajuco zahrane (hlavne Shia), sympaticky natocene ale ustredny konflikt je prilis nekonfliktny. Ako stret idei to funguje lepsie ako stret muzov. Ale inak som si to velmi uzil. 8/10

• 12.10.2018  20:45
    Eighth Grade (2018)

Klasicke indiecko o dospievani, ale toto ma jednu velku devizu. Ten posun zo strednej skoly na zakladnu posobi prekvapivo originalne. Tematicky sa tu sice riesia rovnake veci ako vzdy, no tu je to o jeden vekovy level nizsie. Takze nejde o predchod od mladosti k dospelosti, ale ake to je prestavat byt dietatom a zacatat za svoj zivot zodpovednost. Velmi svieza zmena 8/10

• 12.10.2018  01:14

Veľmi zaujímavý neo-noir, ktorý sa utopil vo vlastných ambíciách. Ponúka však množstvo dobrého (až skvelého), rovnako ako nezvládnutého (až otravného). 7/10

• 10.10.2018  00:52

First Man je (na prvý pohľad) veľkofilmom klasického strihu. Svoj osudový príbeh rozpráva s neuveriteľnou remeselnou istotou, obsahuje množstvo úžasných scén aj poriadnu dávku emócií. Rešpekt však budí sebavedomosť tvorcov, že sa sa tieto postupy stále snažia robiť inak.Divácky pôžitok nie je dosahovaný skrz majestátnosť, ale cez napätie a strach. Aj keď viete ako to dopadne. Komorná linka však nie je tak príťažlivá a ja mám pocit, že mnoho divákov ju úplne nedocení. A pritom je podobne svieža. Zatiaľ najlepší "vážny" Hollywoodsky film tohto roku. Je radosť ho sledovať po technickej stránke a jednoduché sa nechať strhnúť jeho príbehom. Chazelle Je frajer 10/10

• 8.10.2018  08:48
    Nikdys nebyl (2017)

Joaquin Phonenix je uzasny. A ten zvysok? Proste klasicke becko zaobalene v have ar*ovej picoviny. Takze sa tu stretneme s par dobrymi napadmi, slimacim tempom a predstieranou hlbkou. Na podobne koncipovane Drive alebo Hannu sa to vsak nechyta. Od nadsenia mam daleko, ale spokojnost prevlada. 6/10

• 7.10.2018  23:54
    Já, Simon (2018)

Veľmi príjemný, sympatický malý filmík a veľký ašpirant na feel good pecku roku. Veľmi silných 8/10

• 7.10.2018  20:39
    Babadook (2014)

Vôbec mi to nesadlo. Postavy som nenávidel, mysteriózna linka mi prišla smiešna a niekde okolo polovice som o to už úplne stratil záujem. 4/10

• 7.10.2018  20:35
    Nepřátelé (2017)

Paráda. Myšlienkovo hlboký, atmosferický a vynikajúco zahraný western. Už od mrazivého úvodu jedna úžasná scéna strieda ďalšiu a na konci som ani nedýchal. Kľudne to mohlo byť aj dlhšie. Aj napriek veľmi pomalému tempu sa to pozeralo výborne.9/10

• 5.10.2018  00:34

Už pri sledovaní vyše 80 ročného originálu (ďalšie 2 som nevidel) mi bolo jasné, že ten príbeh je mimoriadne nadčasový a univerzálny. Zasadenie do filmárskeho prostredia ma síce bavilo viacej, ale....sakra...Takto majú vyzerať remaky. Silné témy sú posilnené, neaktuálne veľmi vkusne vyhodené/pozmenené a remeselne to spĺňa najvyššie kritériá. Vôbec by mi nenapadlo, že ide o režijný debut herca. Cooper preukázal mimoriadny talent a ja sa teším, čo natočí najbližšie. Najväčším prekvapením je však Lady Gaga. Jej fanúšikom síce nikdy nebudem, ale za to, čo tu predvádza si zaslúž veľký rešpekt. Jasné, je to tradičná limonáda. Ale pôsobivá, výborne vyzerajúca a skvelo zahraná. Na oscaroch bude komu fandiť 9/10

• 4.10.2018  01:20

Vzhľadom na dobu vzniku to asi nemohlo byť viac kritickejšie a je to škoda.(napr. producenti sú tu vyobrazení ako najväčší anjelikovia s pochopením a ochotou sa vzdať svojich hviezd). Má to však dobrý príbeh, skvelých hercov a nádherný záver. A ako bonus sa pozrieme na oscarový ceremoniál v 30. rokoch. Kto má rád podobné stariny, tak neváhajte. 8/10

• 3.10.2018  21:56
    Venom (2018)

Back to 90´s. Hardy si to neuveriteľne užíva a každá scéna s ním je sranda (aj keď občas nie zámerná), ale ten zvyšok je hrôza. Akčné scény nudné, dej je až otravný a celý zvyšok castingu je mimo. Ohromne tomu chýba Spidey. Na druhej strane je to krátke (stopáž skresľuje dlhá potitulková scéna), takže sa to dá dopozerať. Ale s dvojkou by som problém nemal, pretože Hardy by to potiahol. Problém je to všetko okolo neho. 5/10

• 30.9.2018  22:45
    Searching (2018)

Prva zhruba hodina je fantasticka. Napinava, dojimava, pribehovo silna. Potom sa vsak zacinaju vrsit zvraty ako z nejakeho prekombinovaneho thrilleru 90. rokov, ked sa scenaristi predbiehali, kto vytiahne pocas deja z rukava viac twistov. A kuzlo je prec. Posledny akt som uz iba prefacepalmoval. Velka skoda. Ale ak kvalita filmu pre niekoho znamena pocet prekvapeni (aj ked obcas uplne pitomych), tak je tu jedna z topiek roku. Dobry film, ale dlho sa z toho klula uplna pecka 7/10 P.S. forma je funkcna, ale napr. Cesky Semestr ju vyuzival omnoho kreativnejsie a funkcnejsie

• 30.9.2018  16:34

Takto to dopadá, keď začínajúci režisér omylom uverí vo vlastnú genialitu. Preplácaná, zbytočne dlhá a nesúrodá onania (tie 3 scény venujúce sa masturbácii zjavne nebudú náhoda). Garfield výborný, baby dostatočne krásne, soundtrack vynikajúci a filmové aj hudobné odkazy potešili. Nemohli byť však tieto klady v uchopiteľnejšom a zmyslupnejšom filme? Southland Tales pre dnešnú generáciu 4/10

• 30.9.2018  16:24
    Sinister (2012)

Pripomienka toho preco nepozeram moderne horory. Rozmyslam, ci som vacsiu cast filmu videl alebo nevidel, kedze som si pri potencialnych baf baf pasazach zakryval oci. Ale inak velmi vydarena zanrovka 8/10

• 30.9.2018  14:03
    Regresión (2015)

Veľmi dobre natočené aj zahrané, ale v celku málo vzrušujúce. Jedna veľmi profesionálne realizovaná scéna strieda druhú ale nejako sa tu nepodarilo vybudovať strhujúci príbeh. A aj tá (veľmi zaujímavá) myšlienka mohla byť predaná trochu údernejšie a možno menej jednoznačne ("čo ak naozaj?"). Škoda. Sklamanie a slabučkých 7/10

• 29.9.2018  22:32
    Moonlight (2016)

Prve 2 dejstva su vynikajuce. Paradne natocene, este lepsie zahrane a pribehovo silne. Vo finale bohuzial nadsenie vyprchalo. A ostali iba super heci. Kazdopadne film to je vyborny. Akurat podobne zalezitosti maju vyhravat Cannes a nie hlavneho Oscara. 8/10

• 29.9.2018  15:55
    Mzda strachu (1977)

Ukazkovy priklad Noveho Hollywoodu. Predrazene, prilis sebavedome, filmarsky fantasticke. Akurat ta expozicia nie a nie skoncit. Povodny film sa mi az na posledne 2 minuty pacil trochu viac, ale toto je takisto super. 8/10

• 28.9.2018  17:55

Podobne tipy filmov su uz v sucasnosti bohuzial degradovane telenovelami ako Dallas alebo lubovolna mexicka hovadina. Tam vsak nehraju Newman alebo Welles, hudbu do nich neskladal Alex North, nereziroval ich Martin Ritt a nemali ackovu produkciu. A je to vidiet. Krasne osudove, dramatticky vyborne vyhrotene a vynikajuco zahrane. Skoda toho nepresvedciveho a uponahlaneho konca. Mohla to byt uplna bomba. 8/10

• 28.9.2018  00:01

Milujem tieto oldiesky. Velkofilm zo zlatych cias a omnoho funkcnejsi nez Donaldsonova verzia. Pribeh je nadcasovy, Laughton je dabel a sarm Clarka Gabla je mu vyrovnanym protivnikom. Skoda jedine prilis dlhej expozicie. 9/10

• 26.9.2018  20:39

Nadhera. Aj ked je to film skor pre nasich rodicov (najma maminy). Hopkins aj Debra Winger su uzasni, pribeh je dojicka slz a cele je to mozno az prilis akademicke. Ale takto si nejako predstavujem pojem kvalitna a elegantna melodrama pre starsie publikum. A tentoraz to nemyslim ako nadavku, pretoze to je vazne nadherny film. Silnych 8/10

• 25.9.2018  18:08

Divak, ktory prisiel do mrazu. Aj na spionazny thriller prilis chladne (s vynimkou pislednych par minut), ale nastastie to ma nezlyhavajuceho Richarda Burtona. Hlavne vdaka nemu ide vybornu zanrovku. 8/10

• 25.9.2018  11:03
    Srážka (2016)

Milé B-čko s fajnovým castingom, fajn akčnými scénami a tupým scenárom 5/10

• 24.9.2018  22:34

Strasidelne. O to viac, ze ide o skutocny pribeh. Mladi herci fantasticki, atmosfera prijemne civilna, sceny psychoteroru neprijemne mrazive. Dostalo ma to a keby si to ustrazilo tempo, bol by som maximalne spokojny. 9/10

<< předchozí 1 2 3 4 21 42 62 82