pepo

Facebook: peter.pavlik.908

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83
    • 8.12.2018  16:51
    Robin Hood (2018)

Robin Hood je titulom aké sa v súčasnej dobe v panike predávajú na Netflix. Je obsahovo nezvládnutý, vizuálne nudný a smiešne ambiciózny. Myslím, že tvorcov bude rozhodnutie ponechať film v kinách komerčne veľmi bolieť a ešte si navyše aj vystrúhajú poriadnu hanbu. Kvôli necitlivej réžii sa forma bije s obsahom ešte viac než obyčajne. Občas som mal pocit, že sa k veľkému rozpočtu a profesionálnemu štábu dostal nejaký nadšený ochotník, snažiaci sa kopírovať svoje vzory bez toho aby chápal, čo znamená vnútorný význam záberu a výstavba scény. 2/10

• 6.12.2018  23:22

Spider-man: Paralelné svety je splneným snom všetkých fanúšikov tohto superhrdinu. Je v ňom totiž všetko. Milované postavy, prísna komiksová štylizácia (Leeho Hulk a Scott Pilgrim sú oproti tomu tradičná filmografia), množstvo easter eggov a najmä zaujímavý koncept. Výborný animák, ktorý nespúšťa nohu z plynu a občas si tým trochu ubližuje. Je to totiž príbehovo zaujímavý, v maličkostiach neodolateľný a po formálnej stránke fantastický.Ponúka zaujímavú štruktúru rovnako ako nosné postavy. Svoja sebauvedomelosť je mimoriadne chytľavá a ja som konečne pochopil ako si asi tvorcovia Deadpoola (ktorého príliš nemusím) predstavovali, že ich filmy majú vyzerať. Škoda zbytočne preplácaného finále a toho, že občas je tam toho možno až príliš veľa. Veľmi silných 8/10

• 3.12.2018  00:05
    Lék (1995)

Prekvapivo decentna a citliva tovaren na slzy. Hlavna dvojica mimoriadne sympaticka a je velka skoda, ze Renfro uz nie je medzi nami. Bol to velky talent 7/10

• 2.12.2018  21:47
    Vdovy (2018)

Vynikajúca kriminálka s presahom a ďalší dôkaz toho, že z McQueena rastie veľký režisér. Obsadenie lahôdkové, formálna stránka takisto, akurát scenár si mohol odpustiť jeden zbytočný zvrat (alebo ho aspoň lepšie využiť). 9/10

• 2.12.2018  21:43

Štýlový 70´s thriller so super hercami. O dosť lepšie než Scottov remake (ktorý mám inak celkom rád). Na režiséra Čeľustí 4 výborná práca 8/10

• 2.12.2018  14:54

Skvely pohlad na vojnu ocami jednej rodiny. Prijemne civilne, krasne ludske a v klucovych momentoch dokonale strhujuce a zdrvujuco tragicke. Wyler drzi vsetky polohy pevne v rukach a serviruje svoj dalsi fantasticky film. Remeselne precizny, herecky presny a myslienkovo vseobecne zrozumitelny. 10/10

• 2.12.2018  10:15

12 rozhnevanych kovbojov na Ceste slavy divokym zapadom. Lumeta to propomina pribehom, Kubricka atmosferou bezmocnosti. Nie je to typicky western, ale skor sudna psychologicka drama. Ak niekomu dojde pointa pred jej vypovedanim, je to o to silnejsie. Herci na cele s Fondom vynikajuci, vypovedna hodnota silna, film aj vdaka dlzke velmi svizny. 9/10

• 2.12.2018  01:07

Pekne to odsypa, postavy prirastu k srdcu a...a potom po hodinke nastupi deux ex machina a cele to zrazu skonci. Dobre sa to pozeralo, ale chyba tomu dejovo epickejsi rozmer. Takto to oproti Hroznam hnevu od Forda alebo Sullivanovim cestam posobi ako chudobny pribuzny. Ale inak fajn film 7/10

• 1.12.2018  22:57

Ked su tieto slzotvorne socialne utopie dobre urobene, tak im nedokazem odolat. A tato dobre urobena je. Hromada pozitivnej nalady, sympatickych postav aj viery v ludske dobro. A navyse je tam Zvejkal 8/10

• 1.12.2018  17:56
    Apostle (2018)

Ambiciozny pokus o zanrovu udalost. Vyliezlo vsak z toho iba nesurode B-cko s par fajn scenami. 5/10

• 1.12.2018  14:00

Zhruba tristvrte hodinova pasaz na fronte je uplna dokonalost. Prechod lesom a nocna ofenziva patria tomu k najlepsiemu co som z nemej ery videl. Bohuzial tymto scenam predchadza az prilis dlhe vegetenie na francuzskom vidieku. Aj napriek tomu som mimoriadne spokojny. Velmi silny film. 9/10

• 1.12.2018  10:02

Idealny kandidat na 40 minutovku do Alfred Hitchcock uvadza. Ta kazdou minutou hustnuca atmosfera mohla byt v kratsej stopazi predsa len intenzivnejsia. Ale inak velmi dobre a nikdy by mi nenapadlo, ze Spencer Tracy moze byt ako kombinacia Ramba a Seagala cool. 7/10

• 1.12.2018  09:57
    Wings (1927)

Historicky prvy drzitel Oscara za najlepsi film dostal paradny remaster (vratane novej hudby a sound designu od samotneho Bena Burtta). Doleziejsie vsak je, ze samotny kusok je uplna bomba v najlepsich tradiciach old school hollywoodu. Vacsinu stopaze tvoria epicke akcne sceny, postavy su sympaticke, pribeh dostatocne osudovy. Pri zaverecnej hodine som uplne zabudol, ze kukam na nemy film. Korunu potom nasadzuje strhujuca a maximalne dojimava dvadsatminutovka. Ked je totiz silny pribeh poucky o zube casu neplatia. 10/10

• 30.11.2018  20:15

Je to pecka. Nechapem preco si Black Power vybralo za svoju vlajkovu lod priemernu komiksovku, ked im Spike Lee na podobny ucel vytvoril tento paradny joint. Silne v remesle, pribehu aj hereckych vykonoch (Drivera caka obrovska buducnost). Ako je u rejzu zvykom nepozna obcas mieru (vazne banda debilov na stretnutiach pozera trojhodinovy nemy film?), ale v tejto dobe, stylizacii a v kontexte poslednej sceny to tentoraz az tak nevadi. Vynikajuca vec aj ked mam pocit, ze som ako biely heterosexualny muz najvacsi zmrd na svete. Proste klasicky vysledok filmarsky nadaneho ras....aktivistu. 9/10

• 30.11.2018  08:41

Je to upne ine ako remake. Co je pre oba filmy iba dobre. Tam, kde je nova verzia ekologickou agitkou, tato rozputava spielbergovske dobrodruzstvo z doby, ked este majster netusil, ze sa stane filmarskym adjektivom. Trikovo je to na svoju dobu uchvatne, vztahy su spravne rozpravkove, dej svizny a finale poriadne epicke. Preco je to v tieni King Konga (od rovnakeho rezisera) je jasne. Ale aj tak to dokaze prijemne zabavit. 8/10

• 30.11.2018  08:21

Ten film ma 90. rokov, je nemy a trva vyse dve a pol hodiny. Takze ho samozrejme nebudem bezvyhradne odporucat. Ale je to velka pecka. Po vedeckej stranke je to teraz samozrejme uplne smiesne (dychatelny vzduch na mesiaci), ale po tej filmarskej je to dobova slast (najma start a pristavanie su mimoriadne posobive). Je epicke, zabavne, romanticke a s demonickym zaporakom ako z bondovky. Akurat temporytmus v "dialogovych" scenach trochu viazne. Lang mi moc nesedi, ale toto mi urobilo ohromnu radost. A je vidiet, kde sa inspirovali Kubrick s Nolanom. 9/10

• 28.11.2018  23:35
    Konformista (1970)

Dvojhodinova reklama na genialitu Vittoria Storara 8/10

• 26.11.2018  12:26
    Žert (1968)

Nesadlo mi to. Ten príbeh aj myšlienka sú samozrejme super, formálne to je takisto paráda a herci hrajú ako o život. Ale zbytočne veľa času zaberá folkórna linka, ktorá zážitok nepríjemne prerieďuje a uberá tak na intenzite. Neznesiteľná ľahkosť bytia sa mi páčila o dosť viac. Slabších 7/10

• 26.11.2018  12:23

Pokiaľ to šlape v nerealistickom crazy mode je to prča. Väčšinu času však ide iba o úplne priemernú komédiu so sympatickými hercami hrajúcimi totálnych zmrdov. 6/10

• 26.11.2018  12:21
    Velký Joe (1998)

Pekná rozprávková verzia King Konga. Charlize to sekne, Paxton je cool a titulný hrdina je sympaťák. Aj triky sú stále funkčné. Škoda zbytočnej linky so záporákmi. Teším sa na originál. 7/10

• 24.11.2018  20:01

Jeden z niekolkych mala slovenskych kinematografickych pokladov. Dalo sa z toho sice vytazit o dost viac, no na nase pomery je to bomba. 9/10

• 24.11.2018  16:40
    Podvod (1949)

V realnom case odrozpravana boxerska historka, ktora ani chvilku nenudi. Wise bol frajer 8/10

• 24.11.2018  12:49

Ma to svih, atmosku a najma super Cagneyho. Zaklady zanru sa tu este iba stavali, takze to nie uplne dokonale ako napr. Roaring Twenties. Aj tak vsak vytiahnem plne hodnotenie, kvoli fantastickej dejovej linke s matkou. O jej vztahu k svojmu babatku, z ktoreho vyrastol psychopat, nemilostdny vrah a gauner, no pre nu je stale je mily chlapcek, by som si kludne pozrel cely film. 10/10

• 24.11.2018  10:41

Tvorcovia evidentne vedeli, že originálu sa nevyrovnajú, tak na to išli inak. Úplne zmenili atmosféru. Pribudol humor, Kongov synátor je ňuňúšik, ktorý vždy rád pomôže a boj o život je vystriedaný honbou za pokladom. V podstate je to podobný príklad ako prvé pokračovania Čeľustí alebo Psycha. Veľmi fajn film, ktorý sa však dokonalosti originálu ani zďaleka nepribližuje. 7/10

• 23.11.2018  23:28

Tomu filmu som sa kvoli nazvu vyhybal stvrtstorocia. A nakoniec sa z toho vyklula velmi dobra zalezitost. Aj ked je to skor pre zenske publikum. Velmi pekny dojak. 8/10

• 23.11.2018  18:49

Zhruba 20 min je uplne spickovych. Hravych, zabavnych a obcas neuveritelne vtipnych. Bohuzial to ma poldruha hodiny (teda aspon verzia, ktoru som videl) a na rozdiel od Chaplina alebo Keatona to nema pribeh, o ktory by sa to pocas hlusiny mohlo opriet. Je to mile, z historickeho hladiska (ako predchodca Mr.Beana pripadne Closeaua) podnetne, no za srdce ma to uplne nechytilo. 7/10

• 22.11.2018  22:57
    Creed II (2018)

Creed II je kvalitným filmom a hlavnou výčitkou voči nemu tak je, že nejde o podobné prekvapenie ako v prípade tri roky starého reštartu. Ak si však uvedomíte, že ide o ôsmy diel série, tak to nemohlo dopadnúť omnoho lepšie. Ide silný žánrový nadpriemer, ktorý svojim predchodcom nerobí hanbu a dokáže na vyše dve hodiny zabaviť, zaujať aj strhnúť.Dočkáme sa všetkých overených ingrediencií série. Rockyho "múdrostí", tréningovej montáže, výborne natočených boxerských zápasov aj zdanlivo nepremožiteľného súpera. Rodine Dragovcov nakoniec patrí ten najzaujímavejší dramaturgický oblúk a ja by som si rád pozrel tieto udalosti z ich perspektívy. 8/10.

• 21.11.2018  17:17
    Švindlíři (1990)

Je to fajn, ale myslim, ze keby to bolo rafinovanejsie a trochu stylovejsie tvorcom by z krasy neodpadlo. Cusack nevyrazny ako vo vacsine filmov. Herecku noblesu tak dodavaju damy. 7/10

• 20.11.2018  17:42
    Bílá stuha (2009)

Na jednorazove pozeratenie nestravitelne. Ten film prvu hodinu v tempe cuva, cuva a cuva. Az kym nenarazi na tlacitko stop na prehravaci. Je to neskutocna nuda, pretoze pribeh neexistuje. Nema myslienkovu silu Bergmana, vizualnu virtuozitu Tarkovskeho ani filmarsku posobivost Vlacila. Vyborna ar*ova picovina tak ostava bez pochvalneho pridavneho mena. V druhej polovici to roztahane (velmi slusne povedane) rozpravanie vsak konecne zacne dostavat hlbku a vo vysledku z toho vylezie velmi zaujimava zalezitost, pri ktorej som si dokazal vyrobit tak diabolsku interpretaciu, ze sa mi to nakoniec az skoro pacilo. Skoro. Keby to malo o tristvrte hodinu menej, mohla to byt parada. 6/10

• 20.11.2018  02:01

Magnifique 10/10