pepo

Redaktor Filmkult https://refresher.sk/profil/pepo/clanky

Facebook: peter.pavlik.908

<< předchozí 1 2 3 4 26 50 75 99
    • 30.5.2020  20:20

Som uplne uneseny a rozmyslam, ci som niekedy videl lepsi film, ktoreho temou su rodinne vztahy. Krasne, krehke, vystizne, obcas krute ale cely cas uprimne. Navyse nadherna kamera a hudba. Dlzka vobec nevadila. Je to dokonale nadcasovy scenar, ktory by mohol fungovat v akomkolvek inom prostredi. Preco to vlastne este nema minimalne 84 remakov z celeho sveta?

• 30.5.2020  19:39

Velmi slusna Cormanovka. Zaporak je fajne vymysleny, slecna fesna a aj dejovo to je celkom dobre. Proste dobre 50s becko. 6/10

• 27.5.2020  23:03
    Vlčí děti (2012)

Ten uvod je sialeny. Niekde medzi vazne mienenymi scenami velkeho odhalenia povodu chalana, medzidruhovou erotikou a ulovenym bazantom za zvukov tklivej hudby som myslel, ze pozeram na nejaky spin off Twillightu. Alebo parodiu nan. Po akoze mrazivej a tiez neskutocne zabavnej scene smrti jedneho hrdinu som si bol isty, ze to nemoze brat vazne a niekto si tu robi srandu. V tomto style to este chvilku pokracovalo a uz som bol zmiereny s tym, ze Batman a Robin dostal animovanu konkurenciu. Naozaj som nevedel v sebe udrzat smiech pri caznych scenach. Potom sa to vsak zlomi a niekedy od prekrasnej sceny, ked sa chlapec pyta, preco su vlci stale zaporaci to chyti spravnu naladu a odkryje sa jeden vynikajuci film o tazkostiach dospievania vychove inych deti. Je tam hromada silnych scen aj feel good nalady. Preto je strasna skoda, ze tych prvych zhruba 20 minut je tak teroristickych. 8/10

• 27.5.2020  17:27

Co som doteraz videl od Myiazakiho, sa mi velmi pacilo. Iste, aj toto nadherne vyzera a je tam niekolko krasnych magickych scen. Ale co z toho, ked ma vobec nebavil pribeh? Pozeral som to na 5x a modlil sa, nech to skonci. Navyse neustale komentovanie akcii typu "vidim dvere", "idem po schodoch" alebo "aha, krb" ma totalne vyrusovali. Vobec mi to nesadlo. 6/10

• 26.5.2020  23:57

V ramci dobovej zanrovej vyroby uplna spicka. Ale hlavne preto, ze sa toho vtedy moc netocilo. Herci super, hudba cool a australske scenerie originalne. Akurat to tempo nie je uplne stastne. Slabsich 8/10

• 26.5.2020  23:53

Krasa. Obcas trosicku tazkopadne a zmatene, ale inak paradna emocna jazda. Ten namet, zvraty, atmosfera a hlavne vizualna nadhera to tahaju velmi hore. 9/10

• 26.5.2020  23:51

Skalni v ofsajde - Muzi v offsidu 1:0 Nezostarlo to pekne. 6/10

• 26.5.2020  23:49

Soderberg zase v mode - hram sa a kaslem na vsetkych ostatnych. Je to sice sympaticke, ale ten film som si neuzil. 5/10

• 21.5.2020  12:23
    Playtime (1967)

Takze ani na druhy pokus ma Hulot neocaril. Je to skor film na obdivovanie, analyzy a doplnenie vzdelania. No ako komedia mi to dost drhne. Asi hodina filmu je vsak uplne super. Bohuzial to ma hodiny dve. A tie su na film bez deja proste vela. Problem je, ze odvtedy bol tento koncept upgradovany Mr.Beanom, Closeauom alebo aj tymi Policajnymi akademiami. Bavil som sa nich proste viac, aj ked to nie su az tak dobre filmy. Na druhej strane je to genialne nasnimane. Ta kamera je nieco fantasticke a velmi dobre to funguje vo svojom druhom plane. Takmer cele bez detailov, bombovo komponovane aj svietene (vsetci kameramani povinne kuknut, ak ste este nevideli-ale pravdepodobne to je pre vas uz davno biblia😁) 7/10

• 21.5.2020  12:13

20 minut deja a vyse hodina epickych akcnych scen. Vacsinou by som sa na to nestazoval, ale je toho vela. A pritom to je najlepsie v malych momentoch. Ako napr. Vztah Batmana so synom, telefonat Lois s Clarkom prip. ked si Harley pri masakrovani spieva "Ked si stastny, rozbijaj hlavy kladivom". A Luthorova hlaska "Na HR nebudu mat radost" po rozpraseni jeho poskokov nema chybu. Je to dobre, ale v tomto univerze su omnoho vypecenejsie kusky. 7/10 P.S. opat sa naplno ukazuje mimoznost Reevesa ako Constantina. Ta postava ma obrovsky potencial.

• 19.5.2020  01:23
    Emma. (2020)

Viac elegantné a menej rozverné než verzia z 90. rokov. Anya je super a vlastne sa mi to dosť páčilo. Akurát to je úplne iná liga ako Leeho Rozum a cit alebo Wrightova Pýcha a Predsudok. Emma teda na svoju referenčnú adaptáciu stále čaká (teda ak nepočítame geniálne guilty pleasure Clueless :) :) :) ),ale to neznamená že sa tu neurodila veľmi fajn jednohubka. Akurát ten bozk, to bolo čo? Fanynky Austenovej hodí od nervov o podlahu :) 7/10

• 18.5.2020  17:49

Silne, krute, realisticke, neprijemne. Trosku tomu trva, kym sa to rozbehne, ale potom je to absolutne strhujuca jazda so zaverom, na ktore sa nezabuda. Neorealizmus nemohol zacat lepsie. Aj ked vrchol je pre mna stale Zlodeji bicyklov. 10/10

• 18.5.2020  17:44

Velmi pekne. Chytlavy namet to taha aj v slabsich pasazach, niektore sceny su uzasne. Hlavne navraty k vlakovemu nestatiu su vrcholy filmu. Akurat zamrzi, ze to mohlo byt hocicim a je to teenadzerska romanticka komedia s presahom. Aj ked skvela. 8/10

• 18.5.2020  01:43

Občas veľmi vtipné, no občas úplne mimo mňa. Ale bavil som sa a vždy keď je tam Diane Keaton je to úplná bomba. Tie rozhovory zložené z inťošských fráz ma dostávali do kolien :) 7/10

• 18.5.2020  01:39
    Chata (2019)

Treba k tomu spraviť pár krokov vpred, pretože tie postavy sú príliš nesympatické a zápletka nie úplne uveriteľná. Ale všetko to vynahrádza veľmi fajn atmosféra, dobrá myšlienka, silné finále a hlavne opäť skvelá Riley Keough. Film, pri ktorom je možno lepšie poznať zvraty dopredu aby emočne fungovali naplno (nemám odskúšané, nepoznal som ich) 7/10

• 17.5.2020  04:27
    Capone (2020)

Veľmi poučný materiál na tému ako môže kedysi nádejný režisér, kvalitný herec a vlastne celý štáb stratiť súdnosť. Pri každej scéne som sa sám seba pýtal, že prečo je takto snímaná, herci takto vedení a čo tým chcú vlastne povedať. Tvári sa to strašne drsne (naturalistické zomieranie ako z nejakého filmu Von Triera), sofistikovane (metaforami sa to hemží) aj ambiciózne (rôzne reality), no je to šialene nezvládnuté a celé až na hranci paródie. A korunu tomu nasadí scéna, keď Capone (hraný ako prepálená verzia Pacinovho záporáka z Dicka Tracyho, ktorý bol Caponem inšpirovaný) väzme zlatého Thomsona a v župane, plienke a mrkvou v ústach....no nič, nejdem spoilerovať. Nenudil som sa ani sekundu, pretože som si celý čas v hlave obhajoval, že celé to má nejaký zmysel a tých niekoľko veľmi pôsobivých scén a ten určite zaujímavý koncept neprídu nazmar. No nakoniec je to iba skvelý zdroj na analýzu. 4/10

• 17.5.2020  00:27

au 4/ 10

• 16.5.2020  05:22
    Interiéry (1978)

Allenov fanusikovsky dopis Bergmanovi. A je to naramne. Spociatku som mal problem sa na to kopirovanie stylu naladit, no postupne ma to krasne vtiahlo a poslednych zhruba 20 minut som mal zimomriavky. Trosku mi vadila Diane Keaton, na ktorej bolo vidiet, ze kroti svoj temperament, no to sa tiez casom rozplynulo. Nie je to autorsky film, je to v prvom rade stylisticke cvicenie a vzdanie holdu jednemu filmarskemu machrovi. A podobne projekty mam vo velkej oblube. Posledny zaber ma zrazil do kolien. 10/10

• 16.5.2020  03:26

Vynimocna Cate Blanchett v nevynimocnom filme vycerpaneho klasika. 6/10

• 16.5.2020  00:48

Totálne bláznivá záležitosť, ktorá viac než Allena pripomína Mela Brooksa alebo trio ZAZ. Často som sa rehotal nahlas. A bolo fajn vidieť Allena v tejto hereckej polohe. 8/10

• 16.5.2020  00:43

Nesadlo, Vôbec. Neučesaný bordel, ktorý sa snaží byť všetkým a nie je ničím. A nezachránia to ani rozmazaný Robin Williams a niekoľko výborných scén. 5/10

• 14.5.2020  02:37
    Zelig (1983)

Velmi hrave, velmi napadite, podprahovo naramne vtipne a pre mna ako fanusika mystifikacnych dokumentov aj velmi zaujimave. Akurat skoda, ze tam Allen obsadil seba a Miu Farrow. S neznamymi ksichtami to mohlo byt este chytlavejsie a verim, ze mnoho ludi by po Zeligovi patralo ako po Ropakoch😁 9/10

• 13.5.2020  16:30

Na mňa možno too much avantgarda, ale rozhodne to stojí za to. Tá smršť kreativity a silných tém proste dokáže strhnúť. 8/10

• 13.5.2020  16:27

Parádna záležitosť. Silná, myšlienkovo podnetná a geniálne zahraná. Jediné, čo mi vadilo bolo, že film vrcholil v polovici. Ale aj to nakoniec dáva zmysel. Veľmi potešilo výborné využívanie retrospektív. 9/10

• 13.5.2020  16:20
    Darebáčci (2000)

Úvodná pol hodina je mimoriadne vtipná a zábavná. Potom sa to však zvrtne do cynickejšej (a o dosť slabšej) variácie na Born Yesterday. Fajn filmík, na ktorý si o týždeň už ani nespomeniem, že som ho vôbec videl. 6/10

• 12.5.2020  03:28

Nezostarlo to pekne. Ale stale tam su paradne sceny (telefonat, prejazd sklom, upir, Pes). Potesila filmova rec inspirovana Hitchom 6/10

• 12.5.2020  03:26

Fantasticke stylisticke cvicenie (kamera je uzasna) s otravnym Allenom a nie uplne dokonale vygradovanym pribehom. Ale bola tam hromada veci, ktore ma oslovili. 8/10

• 12.5.2020  03:24

Pre dve tretiny su uzasne. Hrave, zabavne aj napinave. Chemia medzi hercami je neodolatelna a Diane Keaton absolutne ruluje. Po odhaleni vo vytahu vsak tomu spadne retaz a posledna tretina nefunguje idealne. A nepomozu ani cool scena s telefonom ani pocta Wellesovi (dost zle natocena mimochodom). Silnych 7/10, no dlho to bolo na hranici totalneho nadsenia.

• 11.5.2020  02:09
    The Report (2019)

Velmi slusna proceduralka, ktorej sa vsak uplne nedari tat do ziveho. Zero Dark Thirty je o 2 triedy lepsie. Aj ked toto tiez nie je uplne marne. Driver opat vyborny. Velmi silnych 6/10

• 10.5.2020  15:48
    The Shadow (1940)

Milý dobový pulp s hromadou akcie a cool hlavným hrdinom. Úplne ideálna vec na zaspávanie. Drtivá väčšina dielov má po odpočítaní titulkov, retrospektív a upútavky na ďalší diel cca 12 minút. Škoda, že to je veľmi často monotónne a namiesto akčnej scény každé 4 minúty sa mohli tvorcovia povenovať aj hrdinom, ktorí sú definíciou jednorozmernosti. Je jasné, prečo s nástupom Batmana upadol Shadow do zabudnutia. Chcelo by to novú verziu za veľké prachy. Aj keď tá z 90. rokov nie je úplne márna (funguje však viac na úrovni Guilty pleasure) 6/10

<< předchozí 1 2 3 4 26 50 75 99