pepo

okres Rimavská Sobota

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 49 65
    • 14.8.2017  10:46
    Doua lozuri (2016)

Keby som to pozeral sám doma, vypnem to po druhej scéne. Hnusne natočené, väčšinou amatérsky zahrané a vizuálne šialene chudobné. ALE...na festivale s pivom v ruke je to fakt zábava. Tá story je dokonca celkom chytľavá. Tri veľmi slušne vtipné pasáže sa striedajú s niečím ako od Trošku, no keď prišla jedna konkrétna scéna (farba auta), tak som chytil záchvat smiechu a táto jedna geniálna komediálna etuda zdvihla celkový zážitok ohromne vyššie, do silného nadpriemeru. Festivalových 7/10

• 14.8.2017  10:38
    Zero (2015)

Krásne natočené, ozvučené nastrihané cvičenie v pózerstve. Jednotlivé dielčie zložky skvelé, ako celok na facku. Proste hromada skvelých tém, nápadov a myšlienok naprataných do niečoho, čo robí česť spojeniu artová pi*ovina 4/10

• 14.8.2017  10:35
    Tabu (1931)

Veľké sklamanie. Murnaua obdivujem, toto mi však prišlo chudobné obsahovo rovnako ako obrazovo. Ale možno je to tým, že pre mňa osobne neexistuje vizuálne hnusnejšie miesto než Hawai 5/10

• 14.8.2017  10:33

Rovnakou mierou vtipné ako smutné. Manipulácia s divákom mi nikdy nevadila, no zneužívanie respondenta áno. Daliborko je však také tupelo, že to Klusákovi rád odpustím. 8/10

• 14.8.2017  10:31

S veľkou silou prichádza veľká zodpovednosť a je škoda, že Coenovci svoj ohromný talent mrhajú na podobné "blbiny". 7/10

• 14.8.2017  10:28
    Premiéra (1977)

Fascinujúci herecký koncert Geny Rowlands a parádne spracované divadelné zákulisie utopené v prílišnej dĺžke 6/10

• 10.8.2017  15:03
    Psí vojáci (2002)

Milé B- čko. Takmer každá veta alebo čin zo scenára sú na facepalm. Takisto to nie je ani moc dobre natočené (tá nenáväznosť záberov kole oči viac než moja gramatika). Má to však nejakým záhadným spôsobom čaro vďaka ktorému to príliš nenudí a občas aj baví. 6/10

• 10.8.2017  00:07

Je to farebné a hýbe sa to. A to je asi tak všetko. Nie je to vtipné, napínavé, dojímavé ani vizuálne pôsobivé. A snaží sa to o všetko, nie že nie. Proste predražená reklama na appky bez akéhokoľvek srdca alebo nebodaj nápaditosti. Ale inak to nie je nijako agresívne nepríjemne, takže sa to dá prežiť. 3/10 P.S. Bol som na tom s požičaným dieťaťom a tomu sa to páčilo.

• 9.8.2017  23:42

Ako film to nie je sice nic extra, no ked si clovek uvedomi, ze podobne vymastena banda kretenov sedi v nasom parlamente, tak je to dost zimomriavkovy zazitok. 7/10

• 8.8.2017  15:43
    Velký dar (2017)

Univerzálne prístupná pecka pre každého človeka (snobov tam samozrejme nerátam). 500 dní so Summer to síce nie je ale aj tak veľká škoda, že si Webb Spidermanom tak pošramotil povesť. Najlepšia klišovitá žmýkačka sĺz za veeeeeľmi dlhú dobu. A nepotrebuje k tomu vozíčkarov, gayov, mŕtve zvieratá alebo francúzštinu (prípadne iné barličky). Stačí dobrý príbeh, sympatické postavy a profesionálne uchopenie. 9/10

• 8.8.2017  01:34
    Marie (2005)

Vzhladom k papierovym predpokladom, peklo biblickych rozmerov. 1/10

• 7.8.2017  02:09

Zabavil som sa, ale keď má človek nakukané najlepšie kúsky od Wildera, Hawksa alebo Cukora, predsa len to nie je úplne prvá liga 8/10

• 6.8.2017  23:54
    Hlavu dolů (1971)

Nemá to tak ideálne vyladené tempo ako najlepšie Leonovky a tie minimálne štyri falošné konce tiež nepotešili, no inak je to skvelé. Epické, vtipné, strhujúce a v mnohých momentoch až mrazivé. A Morricone opäť raz hviezdi. 9/10

• 6.8.2017  19:51

Charlize aj Sofie sú cool and hot, kľúčová akčná scéna fantastická a občas sa objaví aj fajn moment. Ale na čo to všetko, keď som po polhodine toho bordelu začal rozmýšľať, že by som radšej pozeral Svätého s Valom Kilmerom. Slabších 6/10

• 3.8.2017  16:52
    Požáry (2010)

Villeneuova filmografia bola pre mňa doteraz hit or miss a dlho mi bolo bohužiaľ jasné, že aj napriek asi trom super scénam, sa táto vec zaradí do druhej kategórie. Potom však prišlo finále....a zrazu som mal pred očami jeden z mála filmov, keď predvídateľný a táááááááááááááááákto rozvláčny titul, dokáže povzniesť záverečný emočný knock out do vyššej ligy. 8/10

• 2.8.2017  19:06

Vtipnejsia a komornejsia verzia flags of our fathers. Pre militantneho americana (az na zaverecne i love you) vkusna naborovka, pre tradicneho europana (obcas) skvela satira. Pekne si to ang lee vymyslel. Skoda, ze nie v strhujucejsej podobe. Slape to len na pol plynu, no za pozretie to urcite stoji. 7/10

• 2.8.2017  08:25

f*cking masterpiece. A je jedno, ze herci nevedia co hraju, reziser co toci a.....ja, na co vlastne pozeram

• 1.8.2017  23:03

To uz bol aky shit. Totalna amatercina bez vkusu a filmarskych schopnosti. Takto nejako si predstavujem pokus o postmoderny western od Trosku alebo Magnuska 2/10

• 1.8.2017  14:10
    Vozka smrti (1921)

Fantasy linka je pure awesomeness a posadila ma na prdel, tá sociálna (aj keď emočne funkčná) už menej. Točiť v nemej ére, drámy stojace na dialógoch podľa mňa nie je najlepší nápad. A keď už, tak ich poriešiť ako Dreyer v Johanke. Ale to je iba malá vada na kráse a môj čisto osobný problém. Potom však príde totálne WTF finále a celú snahu potápa. Nezmyselné konce zjavne nie sú výmyslom hollywoodskych producentov. Predobraz najslávnejšej scény zo Shiningu však veľmi potešil. 8/10

• 1.8.2017  07:55

Starsi, menej vydareny bracek dokonaleho billy elliota. Pre tuto partiu mam vsak viac pochopenia. V detstve by som totiz radsej staval rakety, nez tancoval balet. Je to sice tazkotonazne hollywoodske klise, no funguje to velmi velmi dobre, a nie, ze nie. pekny feel good filmik so super hercami 7/10

• 31.7.2017  18:08
    Atentát (1964)

Vzhladom k vseobecnej znalosti udalosti to mohlo byt trosku rychlejsie. A to je asi tak vsetko co sa tomu da vytknut. Cesi to v 60. rokoch neskutocne davali 9/10

• 31.7.2017  13:57
    Fantom opery (1925)

S výnimkou Whalovej svätej trojice, to bez problémov všetky ďalšie klasiky z pôvodného Dark Universe strká do vrecka. Aj bez podpory zvuku 9/10

• 28.7.2017  19:17
    Faust (1926)

Prva hodina a posledny akt su dokonale (najma morova rana je uzasna). Problem nastane pri zmene depresivnej dark fantasy na utahanu romanticku komediu. Ten prechod nie je rozhodne tak hladky ako zanrove veletoce v murnaouvom sunrise. Skoda tohto zakopnutia, pretoze to trochu kazi dojem z inak fantastickeho filmu. slabsich 9/10

• 27.7.2017  14:35

Idealisticky pomýlené majstrovské diela (rasistické Zrodeniu národa a fašistický Triumfu vôle) dostali v Rusku bračeka. A je to podívaná ako hrom. Samozrejme som mal problém s fandením spravodlivému bolševickému ľudu v boji proti kapitalistickým diablom, ale inak je to filmárska slasť. Dobýjanie paláca, zhadzovanie sochy, úvodný masaker alebo absolútne DO-KO-NA-LÁ scéna dvíhania moste sú proste úžasné. 9/10

• 27.7.2017  09:45

Predchodca Freaks. Aj vďaka krátkej stopáži to šlape na jednotku. Má to cool hercov a najmä skvelý príbeh s výborne rozdanými kartami. Jediná škoda, že Browning je opäť vizuálne nezaujímavý. V časoch, keď sa Murnau, Dreyer alebo Ejzešztejn prebíjali, kto z nich vymyslí zaujímavejší rakurz alebo originálnejšiu montáž, je to nepríjemne tradičné. Najväčším vizuálnym prekvapením tak ostáva, že Joan Crawford bola za mlada kočka. 9/10

• 26.7.2017  23:51

Uz len kvoli poslednemu zaberu je to na plnu palku

• 26.7.2017  17:10

Absolútne zdrvujúci zážitok. Dreyer musel kvôli filmu upísať zmluvu s diablom. Filmársky je to absolútna lahôdka. Klaustrofobická a emočne ohromne vypjatá dráma s geniálnym hereckým výkonom Marie Falconetti. V jej očiach a slzách sa odráža bolesť obetí všetkých sfalšovaných procesov a bezmocnosti človeka, voči mocnostiam. Najlepší nemý film ever? 10/10 P.S. v mnohom pomáha aj parádna novozložená hudba, neskôr použitá v kľúčových scénach K19: Widowmaker

• 26.7.2017  11:12

Nie iba na svoju dobu mimoriadne originálna štruktúra kombinujúca tradičný dokument s hraným hororom/psychothrillerom na mňa fungovala parádne. Až som občas zabudol, že pozerám na 95 ročný film. Niektoré výjavy sú stále sila , už len preto, že praktiky inkvizície nedokážu nechať človeka chladným. 10/10

• 25.7.2017  21:32
    Baby Driver (2017)

Super festivalovka, nehodna multiplexov. Prva polovica je nudne ceckove peklicko s najhorsie obsadenym hlavnym hrdinom od ghost ridera. Ale s funkcnymi vedlajsimi postavami a peknou romantikou. Potom to vsak zacne byt osobne, spusti ako taky dej a cele sa to zmeni na mimoriadne zabavne a cool b-cko. Keby to cele slapalo ako posledny akt, nemal by som daleko od nadsenia. Kazdopadne najlepsi wright. 7/10

• 24.7.2017  02:01
    Rudí (1981)

Produkčne veľkorysé, výborne natočené a parádne zahrané (najmä Diane Keaton je úžasná) .Veľká škoda tej neuveriteľne premrštenej stopáže, pretože tie 3 hodiny sú fakt cítiť. Slabších 8/10

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 49 65