pepo

peter pavlík

okres Rimavská Sobota

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67
    • 20.10.2017  23:29

Príjemna vianočná atmosféra, no dojem kazí, že ak sa človek nad tým trošku zamyslí, tak vidí ako sú všetky kladne prezentované postavy zlé (a nemyslím napísané, ale vyslovene zlí ľudia). K dobrému dojmu nakoniec pomáhajú sympatickí herci na čele s výbornou Sarah Jessicou Parker (fakt som nemyslel, že to niekedy napíšem :) ). Hlavne oni dali celej tej nemorálnej zvrátenosti (aj v zápletke) vydávajúcej sa za feel good film, obstojný šarm. 6/10

• 20.10.2017  23:23

Po dlhej dobe rodinný horor, ktorý dokázal potešiť. Akurát veľká škoda nevyužitého potenciálu 7/10

• 20.10.2017  23:22

Veľmi pekný animák v ktorom sa však príliš bijú fantasy prvky so sci-fi, takže tá mytológia nedáva vôbec zmysel. Ale pozeralo sa na to super. Nie, že nie 7/10

• 19.10.2017  20:02

Milovníci filmových klubov dostali do rúk silnú zbraň. Pri ďalšej debate o tom, že Hollywoodska kinematografia stojí za prd, budú môcť od dnes využiť Geostorm ako príklad....a nebude sa im dať argumentovať.Kompilát všetkého čo sme 90. rokoch milovali a teraz by sme si pri tom od hanby skrývali hlavu od hanby pod vankúš. Je to neskutočné debilné ale aj celkom zábavné. Úsmev od ucha uchu. Síce škodoradostný, ale stále úsmev 6/10

• 19.10.2017  08:38
    Hurá! (1986)

Klasická Howardova štúdia prostredia, akurát tomu vzhľadom na tému chýbajú výraznejšie dramatické hrany. A na komédiu je to až príliš dlhé. Ale inak fajn filmík na víkendové popoludnie. Od dvojice Howard/Keaton odporúčam radšej výborné a nedocenené Noviny. 6/10

• 18.10.2017  21:47

Výborný film, ktorému chýba k výnimočnosti nejaká nezabudnuteľná scéna alebo nejaký výraznejší tvorivý aspekt. A Hunnam takisto nebol ideálnou castingovou voľbou. Ale inak veľká spokojnosť 8/10

• 18.10.2017  15:24

Škoda, že som túto klasiku od kvarteta Spileberg/Lucas/Bluth/Horner nevidel v čase vzniku prípadne keď som bol decko. To by som bol úplne nadšený a totálne to miloval. Predsa to len podstatne zostarlo a ostala z toho už len veľmi pekná pripomienka starých čias. Ale som rád, že som to už konečne (aj keď opozdene) videl. 7/10

• 17.10.2017  21:28
    Přízrak (2017)

Ukazkova artova pi*ovina. Tato ma vsak upne dostala. A je mi jedno, ze som to uplne nepochopil. Nadherny film 9/10

• 17.10.2017  09:32

Krátka verzia a zhrnutie prvých dojmov kocke: To bola taká strašná pi*ovinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Dlhá verzia: Prvý akt bol veľmi fajn. Technicky veľmi slušne urobený, VYNIKAJÚCO zahraný s relatívne dobre rozdanými kartami. Potom dostane divák emočnú facku, ktorá je tak neskutočne necitlivo urobená, že som ten film prestal mať rád. To som však ešte stále netušil o čom ten film naozaj je. A to teda fakt (ne)stojí za to. Totálne WTF zápletka ako z nejakého filmu Leslie Nielsenom sa tvári smrteľne vážne a navyše majú tvorcovia evidentne pocit, že chcú niečo vážne povedať. Nevedel som či sa mám smiať, dávať si facepalmy alebo chuť písať gratulačné listy Disneymu, že Treworrovovi zobrali Star Wars. Po tomto výkone by si totiž nezaslúžil točiť ani ďalší Kameňák. Veľmi slušná technická stránka síce ostala a občas sa nájde aj OK moment, ale celé to je tak strašná pi*ovinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ale akože fakt strašná, že .....a vlastne sa mi o tom ani nechce písať a už na ten film vôbec myslieť 3/10

• 17.10.2017  09:13

Veľmi pekná záležitosť so super hercami a výborným scenárom (poprosím nomináciu na Oscara). Jediný problém je, že ako je u Apatowa zvykom, je to zbytočne dlhé a tým pádom to trochu stráca na údernosti. 8/10

• 16.10.2017  22:13
    Mečiar (2017)

Posolstvo budúcim generáciám. Strhujúci a dôležitý film, ktorým sa nestal Únos, pretože to bol shit. Má to svoje podstatné muchy, ale v tomto prípade je akékoľvek číselné hodnotenie nepodstatné. Ide totiž o výpovednú a historickú hodnotu.

• 16.10.2017  10:22
    Nebraska (2013)

Keby boli všetky festivalovky takto milé, úprimné, vtipné, dojímavé a ľudské možno by som si z nich prestal robiť srandu. Vo svojej váhovej kategórii výnimočné dielo s prekrásnym záverom 10/10

• 15.10.2017  21:58

Škoda, že som to videl prvýkrát až teraz. Ako decko by som to miloval. Každopádne jedna z lepších Kingoviek 7/10

• 15.10.2017  18:28

Veľmi zábavný film o veľmi nezábavných veciach 8/10

• 15.10.2017  10:03

Štylizácia (vzdialene) pripomínajúca DelTora, prípadne menej psychopatickú Améliu sa mi páčila. A spolu s krásnou hlavnou predstaviteľkou, to je asi tak všetko. Sled prázdnych scén, venujúcich sa nudným postavám navyše vrcholí najdementnejšími dejovými kolotočmi aké si vie človek predstaviť. Ale snobom by sa to mohlo celkom páčiť. Vôbec by ma neprekvapilo, keby to získalo pár festivalových cien. 4/10

• 14.10.2017  20:50
    Kocour Bob (2016)

Tak konečne majú aj milovníci mačiek svoj opus magnum :) Veľmi pekná a civilná indie feel good pecka. Až sa mi nechce veriť, že to točil Spottiswoode 9/10

• 14.10.2017  18:35

Jedna z top sci-fi pre nášťročných. Ak si človek odmyslí, že tento skvelý námet je zneužitý na teenagerský remake Starmana, tak navyše aj celkom príjemne prekvapenie. Emočne to funguje, herci majú dobrú chémiu, remeselne je to tiež v poriadku a občas to pripomína kópie Spielbergovich produkcií. Vyložene potom zamrzí akurát, že všetko čo nasleduje po finálnom zvrate má vďaka veľkej dávke klišé nábeh na facepalm. A odkazy na Nebo nad Berlínom sú vzhľadom, na to v akom teritóriu sa pohybujeme nepatričné. Veľmi spokojných, žánrových 7/10

• 13.10.2017  10:11
    Spielberg (TV film) (2017)

Veľmi pekná pocta legende, ktorú by rozhodne mala vidieť súčasná generácia, ktorá nepovažuje Spielberga za filmárskeho Boha. Pre zbehlejších to mohlo byť pri svojej dĺžke predsa len trochu informatívnejšie a trochu menej oslavné. O tom ako vznikali najväčšie pecky totiž všetci vieme a osobne by ma viac zaujímal Spielbergov postoj k Always, Hookovi alebo Tin Tinovi. Každopádne must see záležitosť 8/10

• 12.10.2017  18:24

Vyborny film, ktory kazi jedine prilisna predvidatelnost 8/10

• 6.10.2017  15:07

Nie je to ešte úplne premakané, pretože ide iba o prvú časť, ale je to Columbo v Spielbergovej réžii. Takže by to mal každý povinne vidieť už len z princípu 9/10

• 5.10.2017  09:30

Upgrade originálu s rovnakými kladmi aj zápormi. Urodila sa tu budúca klasika, ktorá to bude mať v čase premiéry s divákmi ťažké. Bojím sa, že mnoho ľudí to po-ma-lé tempo nerozdýcha a celé je to emočne možno až príliš chladné. Ak si odmyslíme tieto dve veci, tak je to fantázia. Absolútne dychberúca remeselná stránka (nepamätám kedy som mi naposledy z vizuálu zadrnčala čeľusť o podlahu) ide ruku v ruke s príbehom a filozofovaním nad podstatou ľudskosti. Herecky úžasné. Nové postavy sú skvelé. Najmä Goslingova "manželka" je parádna (tá erotická scéna je strašne boží). Väčšina scén je ukážkou prvotriednej filmárčiny a tie zvyšné zaváňajú dokonalosťou. Problém môže byť pri ľuďoch, čo sa im jednotka nepáčila (nič proti nim, celkom to chápem). Je to postavené na rovnakých základoch a vlastne ide o dokonalé pokračovanie. Takže Villenevue nesklamal, dokonale splnil zadanie a treba byť pri tom v kine (doma to nebude ono). 10/10, P.S. 3D prekvapivo nevadilo a občas sa mi veľmi páčilo

• 4.10.2017  01:54
    Kredenc (TV pořad) (2014)

Ach....

• 4.10.2017  01:52
    Tele Tele (TV pořad) (2000)

To je tak strasny bizar az je to super

• 28.9.2017  00:59

Toto sa nepodarilo. Neuveriteľne preplácaná a vizuálne odpudivá hovadina s asi dvomi solídnymi akčnými scénami a štyrmi veľmi vtipnými momentmi. Nebyť sympatických postáv a v závere prekvapivo funkčných súrodenecko /rodičovsko /kamarátskych liniek, je to prúser galaktických rozmerov . 5/10 a prvýkrát dávam Marvelu palec dole.

• 28.9.2017  00:51

Hřebejk is back. O dve triedy lepšie než jednotka, z ktorej to spätne robí lepší film. Pomalé tempo a určitá koktavosť rozprávania síce ostali, no vzhľadom na to, že sa tu dejú omnoho zaujímavejšie/ vtipnejšie/ pôsobivejšie veci, tak to zrazu funguje. A občas fakt výborne. Herci hrajú viac než solídne (Macháček veľmi milo prekvapil), emočné vrcholy fungujú tak ako majú. A ako bonus množstvo odkazov na pôvodné Pelíšky a nádherný epilóg pripravujúci pôdu pre záverečný, tentoraz čisto komediálny film. Plné hviezdičkové hodnotenie je možno prepálené, ale mám pocit, že mnoho ľudí tu bude hlasito a predpojato fuckovať, tak prečo tento mimoriadne zaujímavý a ambiciózny domáci projekt nepodržať? Zatiaľ 9/10 a definívne uvidím po Nápadníkovi.

• 26.9.2017  22:16
    To (2017)

Takže konečne sa dočkali poriadneho restaru Nočnej mory z Elm Street :) Má to síce svoje muchy (hudba je príšerná, dĺžka hlavne vo finále mierne prepálená), ALE...inak je TO super. Decká sú parádne, atmosféra pripomína Spielbergove dobrodružstvá 80. rokov, a konečne som mohol kukať na horor, ktorý bol príjemne strašidelný a nie infarktovo ľakačkový (mrk, mrk James Wan). Film má srdiečko a až na posledný akt výborný drive. Som veľmi spokojný, no niečo mi hovorí, že dvojku by som radšej nechcel 8/10 P.S. oproti príšernej verzii z roku 1990 je to majstrovské dielo, patriace do siene slávy

• 25.9.2017  12:42

Ja mám ten Snyderov rukopis proste rád

• 25.9.2017  09:28
    Wind River (2017)

Výborná vec. Super scenár aj atmosféra, korunovaná super prestrelkou. Páčilo sa mi to herecky, filmársky aj myšlienkovo. Jediná škoda, že Sheridan nie je tak dobrý režisér ako scenárista, takže príbuzné Hell or High Water bolo predsa len o trochu lepšie. 8/10

• 18.9.2017  09:10

Nesadlo mi to a dosť ma to mrzí. Vizuálne veľmi pekné, ale príbeh ma nedokázal dostatočne zaháčkovať. Ale každopádne odporúčam. 7/10

• 18.9.2017  09:08
    Nina (2017)

Nebavilo ma to tematicky, vizuálne, myšlienkovo alebo príbehovo. Ale na naše pomery fajn. Na naše pomery. 6/10

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67