pepo

Facebook: peter.pavlik.908

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76
    • 23.6.2018  21:19
    Arctic (2018)

Velke Mikelsenovo solo vo velmi slusnom filme. Keby to malo lepsie vymysleny koniec bol by som spokojnejsi. Takto ide akurat o sviznu a solidne napinavu jednohubku. Ciselne presne medzi 7-8/10

• 23.6.2018  18:06

Príjemný bizar. Zaujímavé postavy aj atmosféra (aj keď najmä iba vďaka hudbe). WTF zápletka aj tragické mikropríbehy hrdinov ma veľmi bavili. A zamyslenie nad tým, kto je v skutočnosti hýbateľom mužských životov a zdrojom ich problémov je iba taký malý bonus. Pri podobných látkach mi nevadí ani obrazová fádnosť. 8/10.

• 23.6.2018  14:43

Režisér RED, R.I.P.D. alebo pokračovaní Rezistencie sa pokúsil o art a nedopadlo to najlepšie. Kruto nevyužitý potenciál a obrovský bordel. Mohla to byť strhujúca štúdia charakteru, veľmi (ale fakt, že veľmi, veľmi) čierna komédia alebo napínavý thriller s obrovským presahom. Takto je to zlepenec štýlovo nesúrodých scén rozprávajúcich fascinujúci a strašideľný príbeh. Veľmi rád by som to videl v rukách niekoho šikovnejšieho. 5/10

• 20.6.2018  21:01

Uplne ma to rozsekalo. Na jeden zaber natocena rekonstrukcia neuveritelnej tragedie a jeden z najstrasidelnejsich filmov co som videl. Od 10. minuty zimomriavky a od 20. slzy az do konca. 10/10

• 20.6.2018  17:25

War Games/Eagle Eye made in Slovakia. Ma to samozrejme WTF momenty, ale nenudil som sa ani sekundu a dobre to odsypa. Keby to bola sucast Black Mirror, tak sa to urcite radi k tej lepsej polovici. Mile prekvapenie.

• 20.6.2018  16:39

Vobec ma to nedokazalo zahackovat. Pribehom, filmarcinou, atmosferou ani postavami. Takze som sa taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakto nudil. 4/10

• 20.6.2018  03:12

Prva hodina je fantasticka. Komorna, civilna, napinava a hlavne emocne zdrvujuca. Toni Collete tu dostala zivotnu rolu a vobec by som sa necudoval potencialnemu oscarovi. Problem je vsak trochu v tom, ze je to prilis vyhrotene a rezijne to nie obcas uplne dokonale. Takze sa miestami neubranite nechcenemu pochechtavaniu. Najma v poslednom akte, ktory uz je bezna (aj ked kvalitna) zanrova zalezitost. Ta prilisna doslovnost to bohuzial dost zhadzuje. V kazdom pripade ide o velmi vydareny pocin, ktory ma celkom slusnu sancu sa stat buducou klasikou. Dlho sa vsak zdalo, ze pojde o skutocne jednu zo spiciek zanru, ktora obstoji vedla takych veci ako Rosemarys baby alebo Siesty zmysel. V tejto podobe je to lepsie Wanovka 8/10

• 19.6.2018  23:19

Mohlo to byt sice trochu stylovejsie ale inak spokojnost 7/10

• 19.6.2018  23:18

Neviem o com to bolo ani co to malo znamenat, ale bavilo ma to pozerat 7/10

• 19.6.2018  14:09

Verim tomu, ze pre milovnikov divnych filmov by sa z toho mohla stat kultova zalezitost. A ja som si kvoli podobnym veldielam vymyslel termin artova pi*ovina 4/10

• 18.6.2018  16:39

Cool stylisticke cvicenie. Hlavny herec vyborny, praca so zvukom skvela, pribeh dostatocne napinavy, emocie silne. Akurat to mohlo byt este o nejakych 5-10 min. kratsie. Bez dopovedania hrdinovho pribehu by som sa kludne zaobisiel. 9/10

• 17.6.2018  20:10
    Žízeň (1949)

Bergmana mám rád, ale toto mi veľmi nesadlo. Budúca genialita sa tu zatiaľ prejavovala iba v prebleskoch a väčšinu času som sa tak dosť nudil. Čo je pri sedemdesiatročnej artovke pochopiteľné, ale som nerád, keď sa mi t stáva 6/10

• 17.6.2018  12:52
    Kincsem (2017)

Hungarian Seabisciut. Remeselne vynikajuco osetrena limonada v hollywoodskom style. Tempo sice dost drhne a graduje to velmi nestastne, ale inak spokojnost. Nad vodou to drzi hlavne romanticka linka. 7/10

• 16.6.2018  23:38

Viac historka nez pribeh a dramaticky obluk je malo silny. Proste klasicka, neurazajuca, ale ani nicim vynimocna festivalovka. 6/10

• 15.6.2018  00:56

Top 3 Seagal. Skoda, ze som to objavil az v casoch ked je dobry film s tymto panom rovnaky mytus ako slusny politik. Hranie mu sice nikdy neslo ale v tejto variacii na Pepka Doyla pripadne Dirty Harryho mu to celkom svedci. A hlavne ten film okolo neho je prekvapivo solidny. Ale samozrejme ziadna uberpecka to noe je. Iba velmi kvalitne B-cko. 7/10

• 14.6.2018  22:50
    Shocker (1989)

Toto sa Cravenovi nepodarilo. Ma to cool namet, skvele sceny ale cele to posobi ako adaptacia niekolkotisic stranovej knihy. A myslim, ze rozhodnutie Petera Berga venovat sa miesto herectva radsej rezii bol velmi dobry tah. 4/10

• 13.6.2018  22:53
    Máš ji! (2018)

Neuveriteľne roztrieštený film. Celý čas ma štvalo, že sa musím prelaďovať medzi milou (a vtipnou) komédiou, ktorá rieši, pre ľudí v mojom veku, silné témy a šialenosťou v štýle Toma a Jerryho (takisto vtipnou, ale iným spôsobom). Na prvé je to málo citlivé a na druhé málo šialené. A vo finále sa ukáže, že keby sa tvorcovia vybrali prvou cestou, mohol to byť skutočne skvelý film (a tá druhá ten príbeh totálne degraduje). Škoda, že to bolo takto zle režijne uchopené, pretože inak som sa dosť bavil a technicky to je na úrovni. Režisér evidentne vie natočiť vtipnú akčnú scénu, ale neviem sa zbaviť dojmu, že mu uniklo o čom ten film v skutočnosti je. Alebo to uniklo mne a záverečná facka divákovi bol iba zvrhlý vtip. Ale bavil som sa, radový divák bude (asi) nadšený a na konci bude mať dojem hlbokého zážitku. V tom filme to totiž je! Akurát som s tvorcami a ich vyjadrovaním nenašiel spoločnú reč. 6/10 a podobný Game night sa mi páčil viac, pretože bol crazy po celý čas a nemal som pocit, že ním chce niekto niečo povedať.

• 13.6.2018  13:07

Veľmi zábavné B-čko. Je tam hromada fajn nápadov, dostatok akcie, krvi aj hlášok. Reynolds síce za Jacksonom nestíha, ale ako dvojica fungujú prekvapivo dobre. Bavil som sa. A dosť dobre. Škoda tých zbytočných pokusov o vážne témy a príšerne zlých trikov. 7/10 s hviezdičkou.

• 7.6.2018  06:00

Tešil som sa, moja chyba. Myslel som, že dostaneme ženskú variáciu na Dannyho parťákov a namiesto toho je to heistovka pre fanúšičky Sexu v meste. Nebyť poslednej zábavnej polhodinky, tak je to prúser ako hrom. Dámam chýba teamová chémia a až na Rihannu a Anne Hathaway všetky pôsobia, že sa nudia. A s nimi aj divák. Akcia, plánovanie aj zostavovanie teamu nemá šmrnc. Vizuálne sa občas ukradne nejaký nápad od Soderbergha a inak to nemá čo ponúknuť. Proste tomu chýbaju gule. Najlepšie to tak je v momentoch, keď sa taktovky chytia chlapi a baby sú v úzadí. Film si tak pre seba kradne James Corden a rôzne cameá. 5/10

• 4.6.2018  01:12

Trvalo to vyse 20 rokov, ale konecne som to dopozeral cele. A som z toho v rozpakoch. Skoda, ze jeden z piatich najdolezitejsich pocinov historie kinematografie je iba nadpriemernym filmom. To tych par slov nemohlo byt prvykrat v nejakej pecke od Chaplina, Murnaua, Ejzestejna, Langa, Sjostroma alebo Hitchcocka? Je to dobre, treba to vidiet, ale skor kvoli odskrtnutiu povinneho citania, nez kvoli zazitku. 8/10

• 3.6.2018  23:54

Dalsi velky rest doplneny a je to parada. Uvod je trochu tazkopadny, ale ked sa to rozbehne je to prvotriedna depka s uzasnym zaverom. 10/10

• 31.5.2018  09:07

Na hrane sklamania. Ma to niekolko genialnych momentov, natocene je to s bravurou aku som od Peckinpaha ocakaval, ale to tempo je vrazedne. Mozno je problem, ze som videl predlzenu verziu a v povodnej to vsetko slape ako ma. 7/10

• 30.5.2018  23:32

Prvy akt je super, ale postupne to straca dych. Navyse ked uz teraz existuju megapecky ako war game, day after a threads je to zaujimave iba optimistickejsim vyznenim 6/10

• 28.5.2018  22:34

Totalne nadsenie. Uzasne stylisicke cvicenie a paradne zazitkove kino, ktore doma nebude ani zdaleka fungovat tak dokonale. Krasinski vytvoril buducu zanrovu klasiku a najlepsi monster movie od Votrelcov. Zatial film roku 10/10

• 28.5.2018  09:38

Ruska variacia na Spravnu posadku. V style Tarkovskeho. Neznie to dobre, vsak? 6/10

• 28.5.2018  01:10

Napinave, dojimave, silno atmosfericke, uzasne zahrane a hlavne fantasticky zrezirovane.Vlacil bol frajer. Skoda, ze to posobilo trochu dlhsie, nez je realna stopaz. 9/10

• 25.5.2018  08:27

Velmi prijemna nemecka komedia (aj ked stale plati, ze je to oxymoron). Chcelo to vsak trochu sviznejsie tempo a menej logickych dier. Najzaujimavejsie je to vsak sledovat ako film kedysi velkeho rezisera. Predstavovacka hlavnych postav sa tak stava (verim, ze umyselne) paralelou k jeho kariere. A sice som sa smial, bol to smutny pohlad. Tak snad pojde tvorca v stopach svojich hrdinov a este prichysta jeden velky zatah, ktory ho opat vrati na vyslnie. Ked ma totiz niekto v portfoliu Ponorku, Nekonecny pribeh, In the line of fire, Enemy mine, Air Force One, Smrtiacu epidemiu alebo Troju tak si este jednu sancu zasluzi 7/10

• 24.5.2018  08:42

Zabudnime na to, ze ten film je uplne zbytocny a jeho udalosti sme nepotrebovali poznat. Ale kedze ho uz mame, tak budme radi, ze je super. Aj ked trochu inak, nez sme pri tejto sage zvyknuti. Atmosfera Star Wars je (az na stare hudobne motivy) prec a ostal "iba" mimoriadne zabavny blockbuster. Herci su vynikajuci (az na to serialove poleno), Howard opat dokazuje, ze je uzasny remeselnik a obaja Johnovia zlozili svoje najlepsie motivy za poslednu dekadu. Takze trochu kulturny sok zo zmeny stylu, no stale spickovy bijak s obcasnym zavanom nostalgie. Ale pocit, ze kadencia SW filmov je az prilis rychla (a tym padom prisli o exkluzivitu) je coraz silnejsi. Tentoraz sa to vsak kvoli zmene stylu (a vlastne aj zanru) da odpustit. Subjektivnych 9/10.

• 23.5.2018  14:58

Pohodičkový 90´s thriller ťažiaci najmä so svojho parádneho námetu 6/10

• 22.5.2018  00:00

Velmi, velmi zle. Keannu Reeves sklada poctu sialenemu modu Nicolasa Caga este viac nez Eli Roth tvorbe Eda Wooda. Ale mam pocit, ze to malo posobit ako strhujuci stylovy thriller, nie ako zanrova parodia. 3/10

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76