pepo

peter pavlík

okres Rimavská Sobota

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63
    • 24.6.2017  01:14

Presne toto som potreboval po tyzdni pozerania artoviek. Bay uplne u*ebal dekel. Je tam uplne vsetko a este viac, bez nejakeho kluca nahadzane cez seba. Kvalitativne plus minus take iste ako predchazadzajuce tri pokracovania. Takze opat sa na to netreba kukat ako na film, ale ako na atrakciu a mozno to nikoho z vas nezabije.....mozno. je to totiz vycerpavajucejsie nez kukat tarkovskeho. 7/10

• 22.6.2017  17:19
    Out (studentský film) (2017)

Hlavný hrdina ok ale ja fakt nie som divák pre podobné záležitosti. Najväčšie klady sú, že to to bolo krátke a že v dvoch scénach je Judit Bárdos. Zajtra si nespomeniem, že som to videl a do týždňa, že to vôbec existuje. Asi žijem v inom vesmíre. Tam kde majú dobré filmy príbehy, silný vizuál. zaujímavé rozprávanie alebo ma aspoň prinútia nad niečím premýšľať. 5/10 P.S. ale ak je to vážne študentský film, tak klobúk dole

• 21.6.2017  12:29

Lahôdkovo obsadené štylistické cvičenie, ktoré mohlo byť predsa len trochu viac štýlovejšie. Ale každopádne potešilo. 7/10

• 20.6.2017  20:09

V jadre slusne uchylne, no pritom velmi decentne spracovane. Co kvitujem. Format obrazu mozno trochu zbytocny, no v celku velka spokojniat. Super festivalovka. 8/10

• 20.6.2017  17:55
    Cuori Puri (2017)

Pocitovo devathodinovy build up k solidnej drame v poslednej stvrthodine, ktora jedina ma cim zaujat. Pekne zahrane, nezaujimavo natocene, pribehovo nudne. V cannes z toho museli mat velku radost 5/10

• 20.6.2017  01:15
    Cesta času (2016)

Hodinu a štvrť som na to čumel s otvorenou hubou a bol totálne nadšený. Úžasná kamera, strih, zvuk, hudba, myšlienka aj atmosféra. Proste všetko, čo na Malickovi zbožňujem. Poslednú desaťminútovku ma to však stratilo a na konci filmu som akurát pokrčil ramenami a cestou cestou z kina som smutne zistil, že to vo mne nič nezanechalo a vôbec to vo mne nedoznieva. Pocitovo 6/10, no veľmi dlho som mal pred očami čistú stovku.

• 20.6.2017  01:07

Druhá tretina bola veľmi fajn, no celý čas som mal pocit, že chcem vidieť americký, remeselne precízne spravený remake 5/10

• 16.6.2017  17:59

Veľmi potešilo. Profesionálne a pútavo urobený dokument o filmovej hudbe. Som veľmi rád, že niečo podobné vzniklo, na druhej strane zamrzí, že väčšinu informácií som poznal. Aj tak veľmi vrelo odporúčam minimálne kvôli krásnej spomienke na Hornera a skvelej historke ako Brian Tyler získava spätnú väzbu :) 8/10

• 16.6.2017  01:25
    Auta 3 (2017)

Záver (dúfajme) populárnej frančízy je remeselne mimoriadne kvalitným dielom, ktorému navyše nechýba tlčúce srdce. To je možno iba dokonale zakryté vypočítavosťou za vidinou istého zisku. O predaj lístkov aj merchandisingu určite nebude núdza, no je opäť raz potešiteľné, že z toho budú mať radosť aj diváci a nie iba účtovníci, kedysi nezlyhávajúceho giganta. Získať si späť divácku dôveru nie jednoduché, tu sa to však podarilo výborne. V podstate sa tu kopírujú klady aj zápory prvého dielu. Tu sa však riešia zaujímavejšie témy a má v rukách silné zbrane v podobe nostalgie a pachuti po predchádzajúcich počinoch z autíčkarskej série. Minimálne v mojich očiach teda ide o najvydarenejší kúsok z trilógie. Záver som prereval ako malé decko 8/10

• 8.6.2017  10:01
    Mumie (2017)

Film, ktorý nie je problém vyhejtovať, no takisto sa dá veľmi dobre vychváliť. Záleží na uhle pohľadu. Absencia nezabudnuteľných momentov, málo atraktívny vizuál, logické faux-pas, zlá chémia medzi hlavnou dvojicou vs. super tempo, chytľavé akčné scény, dobre vymyslený koncept, veľká miera zábavnosti, super casting. V celku solídny a sympatický blockbuster, ktorému chýba trochu iskry a menej seriálovosti aby bol špičkou. Fakt je tak veľký problém urobiť uzavretý príbeh, na ktorý sa dá naviazať bez toho aby sa (pre daný film nepodstatné) linky tiahli cez celú sériu? Cruise, Crowe a Sofia samozrejme super. Veľmi sa teším na ďalšie filmy z tohto Universa. 7/10

• 5.6.2017  09:55
    Snowden (2016)

Veľmi slušné, no až prekvapivo málo vzrušivé. Keby to bolo od nejakého začiatočníka, možno by som bol spokojnejší, no od Stona som predsa len očakával nabitejší a strhujúcejší film. Mnoho zachraňuje výborný casting. Slabších 7/10

• 4.6.2017  20:26
    Hoffa (1992)

O tej téme neviem nič a tvorcovia mi to takisto neuľahčovali, takže často som bol stratený. Čo je škoda, pretože je to celé veľmi pekne natočené a výborne zahrané. Celkovo spokojnosť 7/10

• 3.6.2017  18:15

Tá atmosféra vytvorená úžasnou kamerou a ešte lepšou hudbou bola neuveriteľná. V najlepším momentoch mi to pripomínalo to najlepšie z Malicka, v tých najhorších to najpekelnejšie od Tarkovského. Neviem síce o čom to bolo, no nemohol som od toho odtrhnúť oči. Teda aspoň väčšinu času. Po dokonalej prvej časti totiž začala presne tá artová sračka, ktorej som sa bál. Nakoniec som sa však zase chytil, takže parádny dojem ostal zachovaný. Najlepší český film pre mňa stále ostáva Vyšší princip, no Markéta na mňa pôsobila najinšpiratívnejšie. 9/10

• 31.5.2017  12:32
    Wonder Woman (2017)

Takže zase sa neurodila žiadna pecka alebo ako dokáže výsledný dojem z veľmi fajn filmu zničiť pekelné finále. Silnejších 6/10. Bez záverečného digifestu, pri ktorom som si spomenul na green lanterna alebo warcraft, by to bolo v pohode za 8

• 28.5.2017  21:13

Celé to po obsahovej aj vizuálnej stránke pôsobí ako nejaký zostrihaný seriál. Vôbec ma to nestrhlo aj napriek tomu, že 2 staršie filmy od O´Connora zbožňujem. Navyše to má dokonale nepadnúci casting každej jednej postavy (OK, možno okrem Simmonsa) 6/10

• 28.5.2017  21:10

Westernová feel good pecka s dokonalou ústrednou dvojicou 9/10

• 28.5.2017  00:48

Krásne nasnímané, ohudbené, nastrihané a najmä zahrané. Niektoré pasáže úchvatné. Akurát škoda, že koniec nemá takú silu ako by si predchádzajúce dianie zaslúžilo a zráža výsledný dojem trošku dole. 8/10

• 26.5.2017  10:09

Tragicky nevyužitý zaujímavého potenciál námetu a parádneho castingu. Tony Scott by z toho spravil veľkú pecku 4/10

• 26.5.2017  08:13

Je to megadrahé, sú tam zombie žraloci, Paul McCartney aj Zimmerove motívy, takže ten film proste zlý byť nemôže :) Pokiaľ bola pirátska séria v kóme, tak sa zrodili nové série (Fast and Furios, Transformers, MCU), ktoré po nej prevzali štafetový kolík najpopulárnejších novodobých blockbusterov. Už v expozícii požičanej z finále Fast Five je však jasné, že Sparrow a spol. sa chcú vrátiť na trón. A minimálne v mojich očiach sa im to darí. Zbytočná prekombinovanosť je preč a dostal som krásnu dobrodružnú fantasy so super tempom, tradičným humorom, sympatickými (novými) postavami, veľmi dobre využitými navrátilcami, dobre odsýpajúcim príbehom a úžasným vizuálom. Už dávno som sa v kine tak perfektne nebavil a pri megagýčovom finále bola dokonca aj slzička :) V konkurencii robotov, plešatých šoférov a okostýmovaných hrdinov to dokonca pôsobí aj neuveriteľne sviežo. Čo je trochu paradox, keďže je to piata časť zabehnutej frančízy. Takisto ma veľmi pobavili hrátky s klišé a som si istý, že feministky a filmoví vedci budú mať z jednej podzápletky veľkú radosť. Som proste nadšený a jediné čo mi vadí, je absencia Zimmera a nejakej skutočne úžasnej scény , ktorú by som si pozeral opakovane (prvé tri diely ich majú hromadu). Aj keď gilotína má k tomu blízko. Užil som si to viac než posledné FaF a dokonca aj ako Artuša. Uvidíme ako za pár týždňov vráti úder Bay 9/10 P.S. Aby bolo jasné, tak jedničku, dvojku a nejaké tie dve hodinky z trojky absolútne milujem a štvorku nenávidím. P.S. 2 - komu táto séria doteraz nesedela, nesadne mu ani teraz

• 21.5.2017  16:25

Veľké sklamanie. Má to pár pekných vizuálnych aj obsahových momentov, no v celku je to zabudnuteľný priemer. A nespasí to ani silná pointa, naberač ľudí a už vôbec nie (tentoraz nevýrazný) Charlton Heston 5/10

• 21.5.2017  10:59

Obsahovo aj formalne (hratky s casom sa pre mi nezunuju asi nikdy) vyborna vztahovka. Spociatku mozno trochu zmatocne a odosobnene, no cim dalej tym lepsie. Mile, vtipne a neprijemne zaroven. A Audrey je samozrejme bohyna. 9/10

• 20.5.2017  21:34

Trochu lepsie ako jednotka. Nasadil som fanusikovske okuliare, znizil ocakavania rozhodol sa urobit k tomu krok vpred a nakoniec som si to celkom uzil. Ale na povodne tri filmy to samozrejme nema ani nahodou. 7/10

• 18.5.2017  21:08
    One Man Show (TV pořad) (2008)

Videl som iba "prankove" epizody, no tie su skvele

• 17.5.2017  15:12
    Social Nightmare (TV film) (2013)

Niektoré filmy sú veľmi, veľmi, veľmi, veľmi...............hlúpe 1/10

• 16.5.2017  14:33

Vizuálne skvelé, ale strašne monotónne vyrozprávané. Je to stále kvalitka, no osobne mi to prišlo ako najslabší kúsok z Disneyho megaklasík. Stále som však ešte nevidel Robina Hooda a Petra Pana 7/10

• 15.5.2017  09:30

Back to 90´s. Pripomínalo mi to, to najlepšie z pred X-Men éry. Má to fajn tempo, nenudil som sa ani chvíľu, no rovnako tak ma to nedokázalo strhnúť. Najväčšiu radosť mám z toho, že vizuálne zaujímavá marvelovka už nie je oxymorón. 7/10

• 15.5.2017  07:43

Plakal som a smial som sa 3/10 P.s. serial sa mi v prvych 3 seriach pacil, neskor ma neskutocne stval

• 12.5.2017  22:15
    Uteč (2017)

Je to veľmi fajn (skoro)hororík ale bacha na hype. Dobre to graduje, story aj herci sú veľmi fajn a vie to vyčarovať aj peknú atmosféru a v závere potešiť chutnou dávkou krvi. Najväčší problém som mal s tým, že ten film pôsobí v multiplexe trochu nepatrične a viac by sa hodil do nejakého artkina alebo na festival. 7/10

• 12.5.2017  22:08

Mix všetkého možného aj nemožného v non stop nadupadonom kokteily a zároveň showreele na nápaditosť Guya Ritchieho. Pripomínalo mi to trochu jeho druhého Sherlocka...akurát po použití veľkej dávky kokainu. Objektívne to nie je moc dobré a viem si predstaviť ľudí, čo to budú intenzívne opľúvať, no pri tom návale režijných, kameramanských, strihačských alebo hudobných nápadov nie je šanca sa nudiť. Herci sú veľmi fajn a audiovizuálne je to fakt žrádlo a strašne preto zamrzí neprehľadnosť niektorých akčných scén (najmä finále) a slabá práca s príbehom. Je to proste skvelá jazda, pri ktorej som sa však nedokázal už po konci prvej tretiny zbaviť pocitu, že Ritchie pôvodne natočil trojhodinovú nudnú sračku s nudným príbehom a nakoniec sa im to podarilo so strihačmi, zvukármi a hudobníkmi zachrániť 8/10

• 5.5.2017  13:27

Môj najobľúbenejší Bug/Daffy kraťas