Argylle: Tajný agent (2024)

Argylle má všetky prvky toho, prečo milujeme Kick-Ass alebo sériu Kingsman. Šialený príbeh, šialené zvraty, šialené nápady, šialené prepínanie emócií, šialená formálna stránka. Chýba akurát šialené násilie. Problémom je, že šialenosť sa tu zmenila na nepríčetnosť.Jeho najväčším polenom pod nohy je tak samotná kreativita, ktorej chýba strop. Dočkáme sa teda všetkého, čo čakáme (a ešte aj mnohého iného), no nie je tu takmer žiadna brzda.

Madam Web (2024)

Dobré to nie je. Ale ani tak príšerné ako sa hovorí. Vlastne je to úplne zbytočný film. Fanúšikov nepoteší, škodoradostných divákov nepobaví a producentom peniaze nezarobí. A je to lepšie než Morbius

Odkazy starého sveta (2024)

Celý film na tomto linku https://www.youtube.com/watch?v=S6Ejm8-ZRNQ&t=1s

Sněžné bratrstvo (2023)

strhujúci survival podľa mrazivého skutočného príbehu. Nespolieha sa iba na silu zobrazovaných udalostí, ale vie im dať aj patričný (veľko)filmový tvar. Vie byť akurát psychologicky ako filozofický. Komorný aj výpravný. Napínavý aj emotívny. Preto je škoda, že nie je úplne dokonalý. V budúcnosti sa určite dočkáme ďalšej verzie, ktorá snáď tieto neduhy bude eliminovať. Dovtedy sa budeme musieť uspokojiť s týmto silno napriemerným kúskom.

Ferrari (2023)

Oldschool biják, ktorý nie je tak strhujúci ako by sa čakalo, no aj tak ide o parádny film. Skvelí herci, niekoľko úžasných scén a pripomienka toho, že po odchode majstrov tu ostane veľká diera. 9/10

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Mám Snyderove filmy rád, ale toto je obrovský kŕč autora trpiaceho samozvanou genialitou. A nechcem si predstaviť ako strašne museli trpieť diváci, ktorí nie sú jeho fanúšikmi. 5/10

Pracovní síla (2023)

Téma tu možno prebíja spracovanie, no je to vlastne jedno. Ide o film, ktorý sa dokáže dostať pod kožu aj do hlavy. A ostane v nej dlho. Príbeh vykorisťovania robotníkov sa donúti zamyslieť a dá sa aj filmárky oceniť. Hlavne ak si divák predstaví, že sa dal poňať ako strašne citovo vydieračský naháňač sĺz. Scenár k tomu občas smeruje, ale realizácia je je veľmi inteligentná, civilná a vo výsledku zdrvujúco strhujúca.

Minulé životy (2023)

Za u mňa arthousový vrchol roku. Nádherne citlivý príbeh mi zaklopal na srdiečko podobne ako pred dvomi dekádami Stratené v preklade. Toto možno nebude taký crowd pleasure mimo festivalov, ale je to škoda. Civilné, pravdivé, pohlcujúce . A v závere vodopád sĺz.

Ovládací panel
38. nej uživatel Slovensko