Na nebezpečném území (1951)

Super kamera, fantastická Herrmanova hudba, cool hlavný hrdina ale tá štruktúra mi príliš nesadla. Príliš dlhá expozícia, príliš rýchla hlavná časť filmu a nakoniec človek zistí, že to ani nie je ani moc kriminálka. V jednotlivostiach skvelé, vcelku u mňa rozporuplné. Ray natočil omnoho lepšie filmy 7/10

Sing Street (2016)

Ach, tie baby :) Najlepšia teenagerská romantika za posledné roky. Škoda nevyváženého tempa v záverečnej tretine. Inak super . Slabších 9/10

Maggie má plán (2015)

Esencia toho najhoršieho z americkej nezávislej tvorby. Nudné, nezaujímavé, remeselne zle natočené, s nesympatickými postavami, bez emócií a celé postavené na jedinom slušnom, no nerozvinutom nápade. Normálne som rozmýšľaľ či to neprodukoval Allen alebo Jarmush 4/10 jedine kvôli tomu, že mám tak rád tento žáner

Diagnóza: Šampión (2015)

Poctivé veľmi kvalitné hollywoodske remeslo s nenaplnenými oscarovými ambíciami a možno až príliš lokálnou témou. 8/10

Pád Londýna (2016)

Stále som čakal, že si Butler v štýle Mission Impossible stiahne z ksichtu masku a objaví sa tam Seagal. V podstate rovnaké ako jednotka, ale akčné scény na jeden záber asi nikdy neprestanú byť fajn, takže aspoň na konci som sa trochu prebral z letargie 5/10

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Lovely. Ale samozrejme je absolútna béčková chujovina a treba mať nadhľad. Konečne som dostal to, čo som čakal od slabého Janka a Marienky alebo príšerného Lincolna zabijaka upírov. Je super, že v jadre to ostala tá tradičná Pýcha a predsudok akurát okorenená o zombíkov, osekané ručičky, nožičky a nejaké tie výbuchy. Proste tá pravá romantika pre baby aj chalanov. Škoda veľmi zlých akčných scén, pretože príbeh Lizzie s pánom Darcym aj vďaka castingu stále funguje ako sa patrí :) 7/10 P.S. poprosil by som som o Búrlivé výšiny s vlkodlakmi

Dánská dívka (2015)

Veľmi pekné. Krásne natočené, fantasticky zahrané, ale tematicky to šlo mimo mňa. Celá hlavná téma mi bola ukradnutá a film sa mi páčil ako príbeh ženy, ktorá sa snaží vyrovnaťs tým, že si vzala sebeckého zmrda. A z tohto uhla pohľadu to hlavne vďaka Alicci Vikander funguje super. 8/10

Pasažéři (2016)

Toto bude veľké Guilty Pleasure. Veľmi hlúpy ale na druhej strane aj veľmi zábavný film so skvelou myšlienkou a obrovsky premrhaným potenciálom. V rukách Baya alebo Nolana (áno, dáva to zmysel) z toho mohla byť žánrová klasika. Stačilo pridať buď na naivite a bombastičnosti alebo ambicióznosti. Takto z toho ostala iba romantická sci-fi s tlčúcim srdiečkom, vypunutým mozgom a slabučkým záverečným aktom pre nenáročné publikum, ktorú si veľmi rád ešte párkrát zopakujem. Na DVD to bude fungovať omnoho lepšie. Ale Pratt a hlavne Lawrence v rámci možností super. 7/10

Holka s prknem (2011)

Myslel som si, že počas vianoc sa to v telke dá nejako akceptovať. Moja chyba. Aspoň tí herci boli fajn, takže 4/10