Batman: The Long Halloween, Part Two (2021)

Tie tri hodiny utiekli ako voda. Batman opat v spickovej forme a ten pribeh ma svoju silu vo viacerych vrstvach. Stale tak akurat zamrzi, ze na to nie su prachy a vyzera to lacno. Nastastie som si uz na tento handicap zvykol. Komiksovka roku 8/10

Batman: The Long Halloween, Part One (2021)

Smrt ve tmě 2 (2021)

Strasne neprijemna zalezitost. Brutalna, temna, depresivna. Clovek ma pocit, ze na svete uz nikdy nebude dobre. Ma to fajny beckovy 80s feeling (obcas az na hranici grindhousu) a skoda, akurat tych logickych blbosti a jednoduchuckeho scenara (obcas som mal pocit, ze to pisal Besson). Ako jednohubka to vsak funguje vyborne. Mile prekvapenie. A Lang je zase skvely. 7/10

Čas (2021)

Ohromne ambiciozne. Ale je tam toho az prilis (vratane logickych blbosti). Na druhu stranu, som sa ani chvilku nenudil, riesia sa tam silne temy, natocene to je uplne super. Ja tie veci proste Shyamalanovi zeriem. A toto je jeho najlepsi kusok od Osady. Akurat tu pokojne mohol uhnut k menej doslovnemu vyzneniu. Mam tomu vela co vycitat, no takisto som velmi spokojny (a miestami som bol az nadseny) 8/10

Osamělý vlk McQuade (1983)

V ere najvacsej slavy som sa na to po predchadzajucich skusenostiach s Chuckom vykaslal. Aj ked samozrejme scenu s pochovanim som z rozpravania poznal dokonale😁 velka chyba a prekvapilo ma ako je to cele sice sialene blbe, no takisto celkom stylove (innspiracia v spaghetti westernoch je super), osudove a s ikonizaciou postavy to pracuje velmi pekne. Takze nakoniec dobry film s Chuckom Norrisom v hlavnej ulohe nie je vtip, ale realita. Ano, zub casu sa zahryzol dokladne, no urobilo mi to velku radost a mrzi ma, ze som to v mladosti odignoroval. A scena s pochovanim je mega😆 7/10

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Ohromne mile prekvapenie. Ani vo sne by mi nenapadlo, ze takto prijemny a zabavny film dodaju prave Levy s Reynoldsom. Obaja sa nastastie prekonali a Free Guy je perfektna rodinna zalezitost, ktorej skodi akurat trochu vacsia dlzka a malo povodnosti (vlastne je to obrovsky zlepenec asi tuctu filmov, ktore boli lepsie). 8/10

Kurýr (2002)

Finale je velmi fajn (nieco ako Rychlo a zbesilo pre chudobnych), ale inak ma to stvalo ako vacsina bessonovskej produkcie. Akcne sceny mi nicila teroristicko monotonna hudba a Statham si tu svoju charizmu a komedialny timing este iba formuje. O scenari sa nevyjadrujem, lebo by som popiskom stravil viac casu nez tvorcovia jeho pisanim. V case premiery som to 3x nedokukal, teraz sa mi to so sebazaprenim podarilo. 5/10

Sebevražedný oddíl (2021)

Je to uplne ine ako jednotka, ale neprislo mi to az o tolko lepsie ako naposledy. R- kove brutalitky aj fuckovanie mi uplne nestacia. Hlavny problem vidim v tom, ze team nie je tak chytlavy ako naposledy (Will Smith strasne chyba, Margott je malo) a epicky velkofilm si predstavujem inak ako dzunglu a bulharske VOD kulisy (strasne mi to pripominalo prve expendables bez nostalgie). Ale inak velmi slusny blockbuster. Je tam hromada roztomilych napadov, dve naozaj vynikajuce sceny (utek Harley a nastup na zaverecny battle) a ta podvratnost sa ceni. Gunn to vsak opat nezvlada dat do strhujuceho tvaru. Chodte na to, je to ine ako tradicna blockbustrova produkcia, ale bacha na hype. 7/10

Expedice: Džungle (2021)

Serrovi sa uplne nedari predat akcnu hravost a epiku, ale to az tak nevadi..ma totiz po ruke chytlavu story (aj ked McGuffin mohol.byt efektnejsi), velky budget a hlavne super casting. Emily Blunt su s Rockom.na zozratie a rad by som si pozrel ich dalsie dobodruzstvo. Velmi dlho tu nebol takto prijemny dobrodruzny film. 7/10

Útěk ze sna (1984)

Zacina to uplne paradne.snove vizie su posobive, Quaid je sympatak a tema je cool. Ked sa to vsak rozbehne hlavna zapletka, je jasne preco sa z toho nestala klasika. Ale inak fajn zabudnuty kusok 6/10