Netvor z Černé laguny (1954)

Kúzelný film.Posledný z klasickej osmičky hororov štúdia Universal ako horor už pochopiteľne nefunguje. Funguje však ako prekvapivo svižný survival s dobrým scenárom, krásnou babou, a nasratým monštrom. Ak sa človek dokáže mentálne dostať do nálady a pozerať sa na film očami diváka z 50. rokov ( čo ja chvalabohu viem :) ) čaká ho krásny zážitok. 8/10

Sousedi (2014)

Jemný komediálny nadpriemer s pár výnikajúcimi gagmi a veľmi dobrou chémiou medzi všetkými postavami. Neurazí, nenadchne, pobaví. Ale od Stollera som po Forgetting Sarah Marshall čakal viac.

Ďábelské ženy (1955)

Poznáte to, keď vám niekto koktavý vyrozpráva vtip? Dodrbe ho a jediné čo si odnesiete je pointa, ktorá vás pri dobrej interpretácii neprekvapí. Tu je tým koktavým remake, ktorý som bohužiaľ videl, takže som bol pripravený o napätie v zmysle - ako to dopadne. Každopádne tento originál je perfektne natočená žánrovka so skvelými hercami, nepredvídateľným dejom a vynikajúcou a vynikajúco podanou pointou ( v remaku finále pôsobilo strašne smiešne). Keď dvaja robia to isté, nie je to to isté 8/10

Život Adèle (2013)

Zase budem trošku za hovado ale čo už. Prvá dajme tomu polovica je fantastická. Super natočená, krásne nasnímaná a dokonale zahraná. Bohužiaľ neskôr sa už film točí v kruhu a aj napriek občasným záchvevom geniality sa vkráda hrozná nuda a film začína pripomínať lesbickú verziu Núdzového východu so zle namaskovanými ( resp. nenamaskovanou osemnástkou, ktorá sa snaží hrať tridsiatničku) hercami. A tie kecy o tom, že "to je život " nekupujem, pretože to čo sa Kechiche snaží povedať v dĺžke 3 hodín sa Kevinovi Smithovi podarili dvoma scénami ( prvá je hádka gayov v Zack a Miri a druhá Bansksyho monológ z Chasing Amy na tému Everybody need a cock), ktoré boli úprimnejšie a zábavnejšie. U mňa hlavne vďaka prvej polovici 7/10, ale pre milovníkov klubových filmov prišla desiatková udalosť. P.S. tie erotické scény sú super :)

Zloději kol (1948)

obrovská klasika, ktorá na konci rozreve aj drevorubača

Rašómon (1950)

troška sklamanie, po skvelej hodine a štvrť totiž prichádza úplne zbytočný doslovný dovetok, ktorý mi takmer zničil zážitok

Peklo v Pacifiku (1968)

Toshiro Mifune vs. Lee Marvin vs. opustený ostrov. Vynikajúce kino, ktoré trošku degraduje neuspokojivý záver

West Side Story (1961)

Ďalší veľký rest doplnený a som úplne nadšený. Po absolútne geniálnom prológu síce prichádza jemné vytriezvenie ale stále sa film pohybuje v škále od nádherného po fascinujúci. Krásny príklad toho prečo milujem filmy - nenávisť, láska, odpustenie sa tu mieša do epického a krásneho zážitku navyše prekladaný jedným hitom za druhým ( moji osobní favoriti sú america a I feel preety) . Ak je Spievanie v daždi najkrajším muzikálom a Moulin Rouge najcoolovejším, tak West side story asi najlepším. Nádhera, nádhera, nádhera za jasných 10/10. Ešte pol hodinu po dopozeraní som mal sánku na podlahe a slzu na krajíčku. A dnes si to dám asi zase.

Den, kdy se zastavila Země (1951)

Po skoroshitovom remaku som tento film dlho odkladal. Veľká chyba! Vynikajúca atmosféra,stále aktuálna myšlienka a neopakovateľné čaro sci - fi 50. rokov. KLAATU BARADA NIKTO 9/10