Frajer Luke (1967)

Super atmosféra, najslávnejšia stávka v histórii filmu a hlavne Paul Newman v maximálne sympatickom mode.Okrem Darabontoviek a Veľkého úteku asi najlepší väzenský film. 9/10

Jack (1996)

V rámci Coppolovej filmografie strašný prúser. Vynikajúca téma, ktorá sa mohla spracovať na milión spôsobov ( IMHO ideálne by bolo niečo v štýle Boyhood). Coppola si však bohužiaľ vybral asi druhú najhoršiu možnosť - klasický, neinvečný hollwoodsky cajdák. Čo síce nie je od veci, keby ten film fungoval - ale až na pár výborných scén nefunguje. Horšie by to mohlo byť jedine vtedy ak by to bolo klubové artové podobenstvo. 5/10

Doktori (2014) (seriál)

Slovenská seriálová tvorba sa krok za krokom zlepšuje. týmto tempom by sme okolo roku 802159 mohli natočiť aspoň priemerný seriál. Druhá hviezdička za slečnu Bárdos

Interstellar (2014)

Nadstavba Gravity alebo ako Nolan opäť ukazuje obrovské kvalitatívne fuck you 90% Hollywoodu. Najväčšia chyba je očakávať epický blockbuster. Toto je komorná sci - fi v štýle Moon, Solaris alebo Sunshine, ktorá má ako bonus obrovský rozpočet (a je to vidieť ).Akcia samozrejme príde tiež a je skvelá ( pri tej poslednej som skoro vytrhol operadlá v kine) ale jadro príbehu je v postavách a vzťahmi medzi nimi a vôbec nie je na škodu, že Nolanovi prvýkrát vo filme fungujú skutočné emócie, pretože nám na postavách záleží. Samozrejme to má svoje chyby ( hlavne posledná 10 minútovka budí dojem, že je tu navyše, emočná roztrieštenosť v štýle A.I... ) ale ten neskutočný drajv filmu ich takmer všetky maže. Najlepší Nolan od Dark knight a tesne pred Gone Girl najlepší film roku ale zďaleka nie pre každého ( ale všetci by ho mali vidieť V KINE) . 10/10 P.S. Zimmer rulez again

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Tento Spike Lee Joint nezabral. Má to vynikajúci koncept, skvelých hercov ( Adrien Brody !!!) , dobrú atmosféru ale celé sa to takt strašne vlečie, že som mal pocit akoby to trvalo 4 hodiny. Určite dobrý film ale napr. Scorsese by z toho spravil megapecku. Na Leeho je to príliš košaté. Komorné veci mu idú neskutočne lepšie .Veľmi, veľmi, veľmi tesné 4*

Byl jsem při tom (1979)

Úžasná komédia/dráma/satira (záleží na uhle pohľadu) s dokonalým Peterom Sellersom.

Ztracenci (1983)

Supercasting - Patrick Swayze, Tom Cruise, Emilo Estevez, Matt Dillon, Rob Lowe, Tom Waits, Diane Lane, Ralph Machio ešte pred tým než zahviezdili . Réžia : Francis Ford Coppola. A je to dobré, miestami veľmi dobré.

Správná posádka (1983)

Zabudnutý klenot zo začiatku 80´s. Silné tematicky, príbehovo aj emočne podporené skvelými hercami. V podstate jedinou výraznou slabinou je slabá hudba. S Williamsom alebo Goldsmithom to mohlo byť úplne dokonalé. 9/10

Chyťte zloděje (1955)

Cary Grant je cool, Grace Kelly je krásna ale na Hitchcocka prekvapivo, s výnimkou jednej scény ( naháňačka) bez chuti a nadšenia natočené. Najslabší Hitch ktorého som videl ale aj tak relatívne slušný film 7/10