Vzpomínky na Itálii (2020)

Krásné toskánské scenérie dozajista potěší nejedno oko diváka, ale nezachrání tuhle jinak ničím zajímavou podívanou, což je škoda, jelikož reálný základ příběhu skýtá jistý potenciál. Nejvíc mi asi vadí, že většina scén, které mají dojímat, nepůsobí ani trochu emotivně. Kus romantiky v tomhle filmu asi bude, ovšem komediální momenty bych tady nenašla, i kdybych se stokrát snažila. (45%)

Bourák (2020)

První čtvrthodinku jsem byla lehce rozčarovaná, ale postupně jsem téhle mile ulítlé komedii začala přicházet na chuť a přibližně od půlky už jsem se regulérně bavila. Navnadil mě rychlý, řízný rokenrol, který se nevytratil ze žádného ze songů zde znějících a pak taky vynikající herec a věčný komediant Ivan Trojan se svými ryze specifickými tanečními kreacemi. Vlastně se mi zamlouvalo celé herecké obsazení. Nehledě na to, že film, jehož děj se odehrává pár kilometrů od mého rodného domu, prostě nemůžu zazdít. Ať žije Šlukdorf! Tu přesmyčku v názvu města plně docení jen místní. (65%)

Láska na druhý pohled (2019)

„Celý roky sním o jediný věci, aby mě milovala žena mýho života. Tři roky jí každý měsíc píšu dopisy. Hm, pitomost?” - „Tak proč jsi jí je neposlal?” - „Při rozchodu mě prosila, ať ji nechám na pokoji. Tím, že respektuju její přání, mohu vyjádřit svou lásku.” +++ Nádherná klavírní hudba rozehraje humorně laděný romantický příběh lásky jako z pohádky, který mnohé citlivé duše zcela jistě potěší. Tedy alespoň já jsem se během sledování filmu docela příjemně zasnila. +++ „Milovat tě bylo to nejkrásnější, co mě v životě potkalo.” (80%)

Tramvaj do stanice Touha (1951)

Filmová adaptace stejnojmenné divadelní hry amerického dramatika Tennesseeho Williamse Tramvaj do stanice Touha se ve své době setkala s mimořádným kritickým i diváckým úspěchem a myslím si, že má stále co říct i dnešnímu publiku. Chválím především strhující druhé dějství a skvělé herecké výkony ústřední čtveřice, přičemž mě doslova uhranul Marlon Brando. Nejenže mu to neskutečně seklo, ale také prokázal svůj nesporný herecký talent. Postavu výbušného neotesance a hrubiána Stanleyho Kowalského ztvárnil naprosto přesvědčivě, až z toho mrazí. (85%)

Muzzikanti (2017)

Scénář, režie ani herecké výkony za moc nestojí, ale díky celkem ucházející hudbě, záběrům na pěknou krajinu Těšínského Slezska a obstojně hrajícímu Patriku Děrgelovi se to ještě dá jakžtakž přežít. Akorát mě teda Patrik zklamal, že nezpíval sám. Zcela určitě by to zvládnul, i když možná ne tak dobře jako Peter Cmorik. (40%)

Případy 1. oddělení - Podnájemníci (2022) (epizoda)

Zajímavý případ, důkladná profesionální práce vyšetřovatelů a k tomu trefně zacílený černý humor, který se v naší televizní tvorbě moc často neobjevuje. Start třetí série se povedl na výbornou. Podle mého názoru je to zatím nejlepší epizoda celého seriálu. Včera jsem dokoukala druhou řadu, takže mám hodně čerstvé srovnání. (90%)

Léto All Exclusive (2015)

Ze začátku jsem si myslela, že to bude další zoufale nevtipná komedie, jejíž zhlédnutí je jen ztrátou času. Nicméně zhruba od návštěvy jeskyně a následné situace kolem pádu ultralightu, u které jsem se dost nasmála, mě to začalo bavit. Mezi nejzábavnější okamžiky pak určitě řadím ty, v nichž vystupuje babička Jolanda. (65%)

Není zla mezi námi (2020)

Všechny čtyři příběhy mají něco do sebe, přičemž jsou tak akorát dlouhé a nečekaně vypointované. Nejsilněji na mě zapůsobila první povídka, jejíž poklidné tempo rozčísne nekompromisní závěr. Pak mě taky hodně oslovila třetí povídka, ovšem ta mi připadá jako nejméně pravděpodobná, protože v ní sehraje velkou roli náhoda. Čtvrtá epizoda je pokračování životních osudů hrdiny druhé povídky, ale stylem vyprávění trochu připomíná první příběh. Každopádně režisér Mohammad Rasoulof si zaslouží velký obdiv a respekt, že nepřestává točit filmy, ani když je za svou tvorbu pronásledovaný íránským režimem. (80%)

Vytoužené dítě (2021)

Poměrně silný námět podle skutečného příběhu je zpracovaný tak unyle a sladkobolně, že se na to skoro nedá koukat. Ta necelá hodina a půl se příšerně vleče. Kolovrátkový hudební motiv ve výsledku spíš irituje, než aby kladným způsobem ovlivnil celkové vyznění filmu. (20%)

Dveře (1976) (TV film)

Když jsem byla schopná u toho usnout, tak bych řekla, že tady ten humor poněkud drhne. Potěšilo mě ovšem herecké obsazení, zejména pak Petra Nárožného a Josefa Kemra je radost sledovat. Nejvíc jsem se ale bavila při vtipné scénce v půjčovně s chichotající se Lenkou Kořínkovou. (65%)

Časové pásmo bylo změněno