• Krátkometrážní

A Man and His Dog Out for Air (1957)

Tak na tohle člověk musí mít opravdu velmi citlivé vnímání a velkou představivost, abyste se procházeli společně s těma dvěma na čerstvém vzduchu... Ti méně vnímavější to poznají aspoň podle zvuku ptáků a čár, které se na konci konečně promění v psa na vodítku s pánem... ti více vnímavější si opravdu užijí onu procházku přírodou a to, co na konci jiným připomínalo dort, jim přijde jako schody. Jak píše Flipper opravdu to připomíná obrazy od P. Klee ale mě třeba více V. Kandinskij nebo Legéra. Hodně umělecký film, který jde těžko hodnotit nějakou škálou hvězd. K vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=GDc__k-Zwx8

Push Comes to Shove (1991) odpad!

Ani dodívat se mi na to nechtělo, ale zase kdybych to vypla, tak můj obličej připravím o 6minutový tupý výraz plný pohrdání. Tohle byl pro mě zaručeně zatím nejhorší Plymptonův snímek, který mi nepřišel ani trochu vtipný ani trochu povedený ani trochu nápaditý a hlavně ani trochu zajímavý.

How to Make Love to a Woman (1995)

Prostě nešahejte nám do vlasů, jinak už vás nikdy nikdo nenajde. Opět trošku jako How to kiss má snímek mnohem lepší komentář (včetně zvoleného hlasu) než samotné animační nápady a trošku mi vadilo, že kolikrát řev toho chlapíka přehlušil samotný komentář, nevím jako co si to dovoloval, když z toho vrcholu velmi brzo šel zase dolů...

How to Kiss (1989)

Opět na mě Plympton působil tak, že místy jsem se bavila, místy jsem byla znechucena a nikdy nedokážu říct, který pocit převažoval. Některé druhy polibků byly skvělé jako The delicate playfull tennis match of the mouth aka The french kiss nebo The first kiss ale některé byly až moc přehnané jako The nibble kiss aka okusování partnerovy hlavy. Je však pravda, že samotný komentář byl mnohem zábavnější než animace. Jak píše uživatelka baruss, lépe by to fungovalo jako rozhlasová hra než krátkometrážní snímek. "Ohh, when two people are in love is there anything more beautiful?

Malaria (2012)

Nejvíc zaujme forma (nečekaně), kterou je celý snímek vyhotoven. To musím přiznat, že jsem zírala. Drama tam taky je, když papíry opatlá v červené barvě a to překvapení, kdy si škrtne další jméno ze seznamu... ale jinak ten příběh značně pokulhává za jeho provedením... značně... 3,5*. K vidění zde: http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/malarie

Genre (1996)

Tak některé žánry by mě vážně asi ani ve snu nenapadly např. jako The abstract foreign western nebo The science fiction musical. Nápady se to tu jen hýří. Něco je trapné, něco je nesmírně vtipné. Když králík ukázal malíři fakáče v žánru Comedy tak jsem nemohla:D Prostě pretentious student film. 3,5* A koukám, že od Hertzfeldta už jsem viděla jeden kraťas Billy's balloon - tak trochu děsivé balónky. Ovšem králíka ve filmových žánrech můžete vidět zde: https://www.youtube.com/watch?v=z1n3JBQdN84

Eve (2008)

Ač bez nějakého výrazného příběhu, je to krásné zobrazení stáří, které si na nic nehraje. Především tleskám Lauren Bacall, že se nebála odhalit svou pravou tvář. Portman nám tu tento pokročilý věk babiček a dědečků ukázala v jeho pravém světle bez přikrašlování a všeho kolem, prostě tak jak to je... i staří prostě chtějí randit, pít a vypadat dobře. K vidění zde: http://www.dailymotion.com/video/xkqpys_eve-dirigida-por-natalie-portman_shortfilms

Cart (2009)

"Is this really life?" Nádherná hudba, krásný a miloučký příběh a nekecám, ale měla jsem husinu, když košík sjel do vody a převrátil se a co teprve ten pocit při jeho záchraně a obětování se. A ty detaily a krásná barevnost. Och, takových roztodivnůstek prosím více!

Kouzelný měšec (1996)

Když jsem byla malá, tak jsem ji měla hrozně ráda, přestože byla taková lehce děsivá - zvláště ta hudba. A lidi tam přeměňují v hrábě a nechávají je zatuhnout, je tam Meluzína, děsivý ohnivec a vůbec.. dost nezvyklé, ale o to je to právě fajn. Teď když už jsem starší zjišťuju, že to není zas tak úplně ono.. ale z nostalgie si ty 4* zaslouží.

Letos Vánoce nebudou (2014) odpad!

Hell no!!! Já se těšila na vánoční komedii s McHalem a R. Williamsam a L. Graham a dostala jsem leda tak porcování Santy a otravu z nakládaných okurek z doby Nixona jako prezidenta. Dík moc, fakt. Tato "komedie" lépe řečeno tragédie zobrazuje typické Vánoce, kdy si na něco hraje jen jedna osoba - McHale, zbytek je normální, protože se jen hádají a řvou po sobě.. prostě klasika. A neříkejte, že u vás doma jste to nikdy nezažili :D Jenže na tohle já se dívat nepotřebuju, to mám imrvére, tím pádem chci vánoční komedie, které na mě dýchnou krásnou atmosférou a pohodou, ne tento pojízdný záchodek.