Scooby-Doo: Začátek (2009) (TV film)

Ďalší príbeh hraného Scoobyho. Nič viac, nič menej.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Mám pocit, že tento animák si budú užívať hlavne odrastenejší diváci a mladšie decká sa budú (pomýlené názvom) nechápavo dožadovať dvojice Jamesa P. Sullivana a Mika Wazowskeho. (Ktorá imho bola neporovnateľne zábavnejšia).

Vládce kouzel (2010)

Vzhľadom na to, že nie som veľký fanúšik iluzionistických čísel (tobôž nie brutálne zostrihaných vo filme), tak mi z filmu zostalo sledovať len akúsi seriálu hodnú kriminálnu zápletku, ktorú si už dnes ani poriadne nepamätám.

Kód Omega (1999)

Naozaj som sa na tento film z hľadiska sfilmovanej témy tešil a aj ma zaujíma, ovšem spracovanie je tak lacné, nelogické a televízne, že opätovnú projekciu rázne vylučujem. V podstate sa jedná o takého slabučkého staršieho televízneho bračeka "Šifry mistra Leonarda" s Janom Třískom v úlohe proroka :)

Hurikán v ringu (1999)

Vynikajúci športový a dojemný životopisný film o Rubinovi Carterovi, ktorý aktívne boxoval v šesťdesiatych rokoch a vďaka nepriazni osudu, páru neprajníkov a svojej nepoddajnosti si vo svojom živote musel prejsť doslova peklom. Aj napriek vyše dvojhodinovej stopáži nenudiaci film, ktorý ma držal v napätí až do záverečných titulkov. Zase sa mi potvrdilo, že tie najlepšie (ale aj najsmutnejšie) príbehy píše život sám.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Film bez debaty určený časti populácie, ktorej v žilách koluje testosterón. Na nejaký logický príbeh zabudnime a nechajme sa baviť vizuálnymi orgiami, ktoré pre nás Mišo Bay pripravil. Rodičia, ktorí svojho adolescenta dokonca budú ochotní zasponzorovať vstupenkou do kina na tento film, získajú určite navyše bonus vo forme týždňového dobrovoľného vynášania smetného koša zo strany ich potomka.

Celestinské proroctví (2006) odpad!

Smutne priznávam, že knižnú predlohu nepoznám a po dopozeraní tohto paškvilu po nej ani siahnuť nemienim. Film som si púšťal v domnení, že pôjde o dobrodružnú snímku (ako je uvádzané), ovšem dostal som len kvázi filozofický guláš o prenose energií a chápaní podporený vizuálnym spracovaním ála obrázky zo Strážnej Veže. Niektoré zábery mi pripadali gýčové ako maľby krajiniek z poľskej tržnice a repliky ako: "Vidíte ten Filodendrón? To je opak snahy niečo ovplyvňovať. Príjmite ten ker a nasajte ho do seba" sú podľa racionálne zmýšľajúceho človeka pomaly na ústavnú liečbu. Už sa teším, ako tento sektársky paškvil vytriem z disku nadpozemskou rýchlosťou a kategóriu "duchovný dobrodružný film" asi dlho nechám na pokoji.

Špióni jako my (1985)

Pomerne zdarilá "špiónska" komédia z obdobia studenej vojny a predháňania sa v zbrojení východ - západ s komediálnou dvojkou Aykroyd - Chase, ktorá bola v osemdesiatych rokoch obzvlášť v kurze. A celkom oprávnene.

Legendy z Dogtownu (2005)

Povinnosť pre každého, kto aspoň raz stál na doske so štyrmi kolesami. Realisticky mapuje životné osudy zakladateľov tohto športu v 70tych rokoch a počiatky tohto športu vo Venice CA, od čias absolútnej nekomerčnosti a jazdenia po uliciach "just for fun" až po kupovanie jazdcov skate firmami a následné myšlienkove rozdiely v parte jazdcov stajne Zephyr. Tvorcovia nám ukážu, ako vyzerali prvé súťaže, alebo majstrovstvá sveta, okrajovo sa dotknú aj témy výroby a zlepšovania dosiek, kolies, objasnia divákovi vznik nových trikov a hlavne objavia pre nás jazdenie v bazénoch. Pre mňa veľké potešenie a len dodám, že na trend skateboardingu vo Venice CA zobrazený vo filme, v 80tych rokoch naviazala aj moja obľúbená kapelka Suicidal Tendecies, ale tomu už sa film nevenuje.

Screamers: Hon na člověka (2009) odpad!

Lacné ako rožky zo včera. To by však nebolo až tak najhoršie, niekedy ma totiž vedia prekvapiť aj filmy s malým rozpočtom. Horšie je, že je to celé smiešne, bez nápadu a pri sledovaní "drsnej" partičky v tých ich lacných sci fi oblečkoch s replikami typu: "my sme zo Zeme a ideme vám pomôcť", človek zákonite musí vyprsknúť smiechom, začať fandiť "Vřískounům" a tešiť sa na záverečné titulky.