Propad do temnot (2003)

Opravdu hloupoučký horor - zoufale nezábavný a spíš než hrůzu z diváka vymámí typické "ježiš to snad ne".

Rytíři nebes (2006)

Nejvíc bodů získává tento film hlavně poměrně unikátnímu prostředí stíhací letky v první světové válce a slušným zpracováním bitev. Horší už je to s hereckými výkony, příběhem a celkovou zábavností filmu.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Velká stylovka plná krve, pukajících vředů, hořících těl a výbuchů... a i když jsem neočekával mnoho, nepřišlo skoro nic. Tenhle film se mě nedotknul. Je to jako kopice historek o lidech, kteří jsou vám ukradení. Takže za styl, akci, nápady a řekněme i herce plný počet bodů, za filmový prožitek však musím srazit až na tři hvězdy.

Marie Antoinetta (2006)

Sofie Coppola zkusila v případě Marie Antoinett zase něco nového, ale její rukopis je krásně znát. Když mladá Marie cestuje do Francie, dokonale poznáváte scény ze Ztraceno v překladu. Dalšími stopami jsou velmi podobná hudba, která zdánlivě silně kontrastuje s dobovými reáliemi - na druhý pohled ale uznávám velkou pravdu, že hudba nemusí odpovídat dobou vzniku, ale důležitá je nálada a ta je budována s perfektní přesností. Sledování pravidel dvora francouzského krále je zábavné, lehkost podání je velice příjemná, ale v druhé polovině jakoby přišla drobná scénáristická cukání, která se projevují v konečném hodnocení. Kirsten Dunst je skvělá, stejně tak Steve Coogan.

Přízračný svět (2001)

Super film se Scarlett a Stevem ;) Ne vážně - jak se žije teenagerovi, který to má v hlavě srovnané... ale maličko jinak?

Ruka zabiják (1999)

Pobavilo! Když přistoupíte k téhle bláznivosti bez předsudků, dobře se pobavíte.

Mlha (2005)

Ten film je neuvěřitelný, absolutně chybí gradace, scény jsou nesmyslné a prakticky nenavazují a konec se nese v duchu "aha". Navíc když je hlavní hvězdou filmu Selma Blair, zavání to průserem - ona si vlastně ani moc nezahraje, je tam jen jako "tenznámejherec".

Komparz (2005) (seriál)

Tak trochu jiný pohled na svět šoubizu, tady se řeší jak sehnat roli, ne jak ošustit další z davu kočiček. Narážím trošku na Vincentův svět, také z produkce HBO. Komparz je "obyčejnému" člověku blíž celou svou podstatou - hrdinové řeší jak sehnat peníze na činži, jak si udržet tvář i když si z vás chtějí udělat onuci, jak se dostat nahoru. To vše pospojované chytlavými charaktery skvěle natočené a scénáristicky výjimečně kvalitní. Bonusem jsou častá camea známých herců a osobností (hádka s Gordonem Ramseym v restauraci! - "V kuchyni pracují jen ženský a gayové!").

Lucky Louie (2006) (seriál)

Výtečná série pro milovníky černého humoru - HBO se nebojí trochu přitvrdit a trochu pochybuji, že je nějaký drsnější výraz, který by se v seriálu neobjevil. Hlavními hrdiny je manželský pár, který žije z ruky do huby a potýká se s běžnými problémy, které zná spousta z nás. Na tenhle kousek se vždy těším jak na Vánoce!