Noční let (2005)

Vždy, když v thrilleru fandím záporákovi, je něco špatně. Rachel McAdamsová je sice hezká kost a navíc nikoli netalentovaná, ale Murphy ji svým charismatem i herectvím o třídu převýšill. Nemluvě o tom, že z dané situace šlo vytěžit mnohem víc, než se povedlo autorům.

Cizinec na útěku (2001)

Takhle má vypadat thriller ! Vymakané od první do poslední minuty. Zdařilé po stránce scenáristické, režijní i herecké.

Samá voda (2002)

Jako romantika to moc nefunguje, protože hlavní ženská hrdinka není dvakrát sympatická, ale jako komedie z filmařského prostředí je to dost dobré. Trochu to připomíná o rok mladší Allenův film Hollywood Ending.

Vražedná přehlídka (2000) odpad!

Neuvěřitelně amatérský počin. Scénář působí, jako by ho psalo šestileté dítě, a hercí jsou banda mizerných ochotníků (včetně našeho T.Krejčíře a V.Čecha). Slušní herci jako V.Marek nebo Aňa to už nevytrhnou. Pan režisér a scenárista v jedné osobě se zhlédl v amerických thrillerech o masových vrazích, ale zplodil jen přihlouplou napodobeninu, kterou by měli pouštět jen za trest.

Tajemný let (2005)

Ten všemi propíraný zvrat ve dvou třetinách příběhu mi nevadil (v tomhle případě se moc možností ani nenabízelo), iritoval mě ale samotný konec, kdy hrdinka kráčí od letadla provázena obdivnými pohledy cestujících a výkřiky "Ona to dokázala !", "Ona ji zachránila !", "Celou dobu tomu věřila a měla pravdu !", kdy se jí kapitán omluví a Arab jí podá ruku (Proč ? Na tom, že se k němu chovala rasisticky, se přece nic nemění.) Herci taky nic moc: Jodie stárne do ošklivosti a byla mi spíše nesympatická a záporák vypadal tak ospale, jako by tři noci nespal. Dobrou práci odvedl jen režisér.

Dotyky (1988)

Je tu pár dobrých postřehů, ale to je tak všechno. Příběh veškerý žádný a téma či myšlenku jsem taky hledal marně.

Veľká noc a veľký den (1974)

Scenáristicky i režijně nezvládnutý film. Chaoticky a nezáživně vyprávěný příběh ze SNP.

Plechová kavalerie (1979) (seriál)

Ze seriálu se sice člověk dozvěděl, jak to chodilo u kombajnérů, ale není to prostředí natolik zajímavé, aby o tom mohl vzniknout seriál, natož sedmidílný. Jen těžko se tu hledají nějaké velké konflikty, a tak scenárista musel doslova vařit z vody a postavit např. celý jeden díl na tom, že kombajnéři dostali ke svačině místo párků pribináčky. Inu, velká natahovaná nuda.

Devět kruhů pekla (1987)

Milan Muchna byl zřejmě natolik okouzlen exotickým prostředím, že první třetinu filmu tvoří téměř výhradně cestopisné záběry a děj se téměř nehýbe z místa. Zajímavé taky je, že ačkoliv je hlavní hrdina lékař-chirurg, v práci se téměř neobjevuje, zato má spoustu volného času, protože se neustále někde prochází a randí s domorodkou. Ne, scénář Muchna nezvládl, většina filmu je dost nudná a navíc celkem neinvenčně režírovaná. Kňažko se na hraní asi moc nesoustředil, protože jeho výkon je dost slabý. A dabing je děs. Teprve v poslední třetině, která líčí hrůzy polpotovského režimu, začne mít film konečně sílu a emoce. Takže úhrnem: téma je silné, ale zpracování silně pokulhává.

Stretnutie (1975)

Příběh není špatný, ale zpracování - formální, herecké i scenáristické - bylo hrozně zastaralé už v době svého vzniku. Film působí, jako by byl vyroben v 50. letech a to ještě nějakým sovětským režisérem. Střídají se tu dobré, působivé okamžiky se sekvencemi neuvěřitelně strašnými (viz už původní "muzikálová" scéna zpívajících vesničanů).