Star Trek (2009)

Tenhle díl mě docela na podruhé padl do oka, aniž bych si pomatoval první projekci. Spousta triků a akce i sem tam humoru. Nejsem žádný fanoušek téhle série, moc se v tom nevyznám neboť těch seriálů a filmů je strašně moc, přesto se někdy s chutí podívám.

Robocroc (2013) (TV film)

Odpad jak vyšitý, ale jako komedie hodně naivní,ale jsem se i zasmál, tak že aspoň za jednu. Nestačím žasnout s čím vším tvůrci jdou na plátno. Co nás čeká příště? Jinak si nemůžu pomoci, ale opět když mají použít mobil , tak buď mají vybytou baterku a nebo není signál a to jsou v akvaparku, už je to docela dost trapný, aby pokaždé když je třeba nefunguval. Herci jsou jak komparzisti z ulice, naprosto toporní.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Až příliš velká podobnost s Forrest Gump, což je možná škoda. To mu srovnávání se nejde ubránit. Přesto film není špatný ba naopak. Určitě bych si nechtěl život prožít obráceně-mimochodem velká podobnost s Arabelou a ostrovem Pultanela, kde setaky děti rodili jako starý ... Kdo ví jestli si Benjamin nešáhl či přesněji jeho rodiče na jablko? Ps- kolikrát tam bylo ukázáno jak toho dědu 7 zasáhl blesk, ňák jsem to nespočítal.

Paranormal Activity: Prokletí (2014)

Oproti předchozím dílům, tohle je poněkud jiné a nemít to ten název ani bych to s onou seríi nespojoval. Jaká to změna , když se podíváme na první díly, kde kamera je na jednom místě a koukáme jak se v noci pohnou dveře či peřina a to je celý, děsná nuda. Tady je to v úvodu spíš pubertální blbnutí s kamerou až pak se to slušně rozjede, ale jinak už mám těch filmů z pohledu třesoucí kamery docela plný zuby. Tahle série je koukám asi nekonečná, ale bude-li v tomhle duchu pokračovat, bude se moc na to i koukat.

Carrie (2013)

Nezáživný remake, který nemá čím zaujmout snad jen celkem slušnými triky , jedno plus je za to ,že se odehrává v současnosti, jinak je to nuda na entou stále to samý, nejdřív úvodní sprcha a pak masakr na plese. Zbytek vata, film nemá čím zaujmout, námět už je dávno vyčpelý a už to nikoho nepřekvapí.

Hostitel (2013)

Spíš zklamání vzhledem k tomu, že jsem stahoval ten film asi 8x neboť byl neustále posunutý zvuk. O to víc mě to pak nudilo, bylo to zdlouhavé a nezáživné. Až příliš se to točilo kolem milostného troj(čtyř)úhelníku než o sci-fi. Bylo to i moc dlouhý a já stále pokukoval po časomíře, kdy už bude konec a to asi není dobře. Chtělo to víc akce.

Očista (2013)

Tak tohle mě opravdu dostalo, neskutečná brutalita ne ve smyslu gore scén,ale v oné myšlence, kdy si každý může na 12 hodin v roce zabít koho chce aniž by ho někdo potrestal. Ta myšlenka je šílená a mrazivá zároveň. A vše prý pomáhá ekonomice, je minimální nezaměstnanost a i násilí. Co mě moc nešlo na rozum byl ten datum 2022 je až příliš brzo na to aby se společnost mohla takhle změnit. A něco takového prosadit. A to ještě během "očisty" nefunguje nic poldové, záchranka, armáda, hasiči prostě nic. Příběh je jasný od začátku, kdy se rodina prodejce bezpečnostních systému na ochranu před "očistou" připravuje na velkou noc. Už jen poznámka sousedky o tom že si ostatní myslí, že na nich ona rodina zbohatla, dává tušit, že rodina nebude v bezpečí. Po začátku očisty malý kluk vidí utíkat černocha co ho chce dav zabít a rozhodne ho pustit domů, což je osudová chyba, neboť se hněv davu přesune na rodinu. A začíná boj o život. A o to vydat jim černocha a nebo ne? Nejvíc mě pobavilo jak jim je jejich bezpečnostní systém na hovno a stačí vypnout elektřinu a lano s autem a je cesta do domu volná. Opravdu ochrana jako víno!! Dál se nemá ani dějem cenu moc zabývat. Mě spíš nejde na rozum , že nemají jasnější pravidla už třeba jen zákaz rabování a ničení majetku. Určité opodstatnění to má, snižuje se počet obyvatel a tím pádem není nezaměstnanost, ale z lidského hlediska je to nepřípustné a nelidské. Stačí aby jsi někoho naštval a on si to s tebou vyřídí. Či někomu dlužíš peníze nebo musíš vyplatit příbuzné tak je při očistě zlikviduješ, nebo se nechceš starat o nemocné rodiče, či nechceš dítě, tak ho můžeš bez trestně zabít a podobných variant je tu mraky. Je to děsivé a hnusný? Ano je!!! Asi každý by našel někoho koho by chtěl "očistit", druhá věc je jestli by to skutečně udělal. Na druhou stranu kolik by asi bylo lidí co by tě chtělo zabít? Jediná ochrana před "očistou" je odjet někam do pustiny, kde nikdo není a nebo se někde zakopat. V takovém světě bych žít nechtěl!!! Dost by mě zajímalo co na to okolní svět? Tam to bylo, že je to americký nápad, pochybuji že by to i jinde prošlo. A taky co církev na to asi říká? Tenhle film vás nutí přemýšlet a v tom je to kouzlo onoho filmu, ta vize ta myšlenka. Už se těším na dvojku.

Smrtící dech zimy (1987)

Herečka dostane práci,aby dokončila film, jenže jedná se skutečně o hraní? Poměrně slušný nápad, ale zpacování nic moc.

Thor: Temný svět (2013)

Ač komiksy nák nemusím, na filmy se podívám a tohle mě docela bavilo, hlavně ono spojení našeho světa s fantasy bylo dobře propojený, spousta akce i sem tam humor.

8 MM (1999)

Drsný thriller s prostředí tvrdé pornografie, kdy se očko snaží na přání zjistit, co se stalo z dívkou z jednoho filmu. Postupně se zapletá do světa, který je sám osobě neskutečně odporný a nechutný. Mě tohle moc nebralo, ale koukat se na to nechalo.