Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Další pokračování buranské série o kanibalech. Tentokrát se to celé odehrává v zimě a ještě k tomu ve zrušeném blázinci. Poměrně hodně početná (9 lidí , 6 holek a jen 3 kluci) skupinka mladých jede lyžovat ,ale musí nejdřív doject na skůtrech k chatě kde čeká poslední z nich. Aspoň bude koho masakrovat. Začátek se odehrává v minulosti v ještě funkčním blázinci, kdy se totální magoři dostanou na svobodu a začnou řádit (velice pěkné). Jak už je jasné skupinka zabloudí a dostane se ve vánici do blázince, který je zdánlivě opuštěný, ale je tam kupodivu teplo a i po 20 letech to tam vypadá zachovale (u nás by to během pár let z chátralo k nepoznání). A tak mladí blbnou a řádí až do chvíle kdy zjistí, že tam někdo je a jeden po druhým je likvidovám a porcován. Zajímavé je že nejdřív zařvou 2 kluci pak holka a pak zas kluk (ten mimochodem velice drsně, neboť ho tam skupina dementů sváže a nastole si z něho udělá grilování odřezávají si kousky masa a opekají.) Od začátku jsem si tip kdo že by mohl zůstat poslední a celkem mě to vyšlo. Na konci se zdálo, že bude happy end, ale naštěstí to dopadlo jak mělo. Slušný pokračování.

Pravidlo č. 1 (2008)

Tyhle asijský horory mě moc neberou, ale tohle se docela nechalo. Přesto jak už je u těhle filmů z asie předem dané, vždy se jedná o duchařiny. A ani tady to mu jinak nebylo. Polda po zranění zjišťuje že lidi jiný a i on sám vidí to co jiný né. ps- stačí zastřelit velitele, aby tě povýšili.

Temné nebe (2013)

S duchařiny se to pěkně přeneslo v solidní Sci-fi horor, který začne divně poskladanými věcmi v domě, samozřejmě, že si všichni myslí, že za to můžou děti, ale i rodiče brzo pochopí , že to má nasvědomí někdo jiný. A celé to směřuje k odhalení, že nejsme na světě jediný, jenže kdo by nám věřil? Slušná psychárna.

Gravitace (2013)

Slušný vesmírný drama pro dva lidi, co letí vesmírem ve skafandru a zasáhne je jakási vesmírná bouře, co sebou bere veškerý odpad i družice, teď nezbývá než se pokusit dostat do modulu a domů, ale nezbláznit se v té prázdnotě. Zajímavý nápad na film i pěkná realizace. Asi mě právě přešla chuť letět do vesmíru.

Enderova hra (2013)

Proč musí do všeho cpát děti? A ještě ke všemu děti jsou jediný kdo dokáže přemoct termity z vesmíru. Celý je to jeden velký výcvik, tohle mě zklamalo. Sice se to na konci trošku zpravilo, ale tak je to spíš pro děti.

U Konce světa (2013)

No hodně mě dělalo problém hlavně v první půlhodině to nevypnout, neboť to je hrozně ukecané a nudné dívat se parta co leze po putikách a chlastá jako za mlada. Naštěstí se posléze na hajzlíku poperou s mimozemštany, který mají modrou krev a pěkně jim jdou škubat údy a hlavy což pak dostává film úplně jiný rozměr a hned je to koukatelný. Přesto mě někdy se britský humor moc neseděl.

Machete zabíjí (2013)

Do hajzlu co to mělo sakra být? Já se těšil na pokračování masakru s černým humorem, ale tohle byla jedna velká parodie a fraška. Macheta je nesmrtelný a přežije pověšení, rozstřílení a kdo ví co všechno a nic mu stále není. Ano nepopírám, že mrtvoly se tam kupí po desítkách. Ale celé je to hrozně blbý už jen Ch. Sheen jako prezident USA hovoří za vše. Plus jsem ocenil M. Gibsna, kterého jsem dlouho nikde neviděl. Tohle je pro mě zklamání roku.

Astronautova žena (1999)

Název už dost vypovídá, kdo asi bude hrát prim, a taky že jo. Jillian se musí vyrovnat, že její manžel astronaut měl ve vesmíru nehodu a něco se tam stalo, ale má štěstí přežil,jenže je trochu jiný a nebo jen to jen zdání. Johnny Deppa jsem tam ani nepoznal, přišlo mě to zdlouhavé a nezáživné.

Návrat mrtvých (2009) (TV film)

Totální blbost , která mě neskutečně nudila, K tomu stará Anglie, která mě nebaví. Otravný parchanti co jsou na zabití, služebné co se jen sázejí jak dlouho vydrží nová vychovatelka. A majitel , který je zalezlý kdesi jinde a nic ho nezajímá. K tomu se objevují mrtvý a jakýsi podivný příběh. Prostě bla bla bla....

Elysium (2013)

Další z vizí budoucího vývoje lidstva, kdy Země je přelidněná a plná odpadků a na druhé straně vesmírné stanice, kde si vyvolení (bohatí) žijí v přepychu a čistotě a tak mají stroj který dokáže během chvilky vyléčit cokoli. Což samozřejmě vede k boji lidí ,aby se dostali nahoru. V takovémhle světě bych žít nechtěl. Spousta akce i triků děj taky docela ujde, na občasné podívání ideální.