• Thriller

Devátý život Louise Draxe (2016)

Sice byla pointa od začátku předvídatelná, ale snímek kupodivu nenudil a vlastně dost bavil, ba i dojal. Velmi koukatelná a svým způsobem i originální záležitost jako dělaná pro tatínky, nachazejíci se právě ve fázi střídavé péče o své potomky.

Šibenice (2017)

Plytká, nerealistická sračka na úrovni "dedektívek" z konce osmdesátých a začátku devadesátých let. Opravdu velmi nepovedený snímek bez špetky napětí a originality, který nemá v novém tisíciletí co pohledávat. Takové typické béčko pro hloupoučké jedince.

Dřív než půjdu spát (2014)

Takovéto typy snímků rozhodně můžu. Uz tu máme v podobné roli třetí představitelku s amnézií. Stejným problémem trpěly Sandra Bullock a Julianne Moore.

Rezistence (2015)

Slabší nez Divergence? Rozhodně. Více šablonovité, průhledné, naivní a prvoplánové. Stejný počet hvězd jako u prvního dílu, tedy čtyři, dávám z důvodu mé velké sympatie k závěrečné myšlence a vysvětlení přínosu divergence lidstvu. Přínosu takových postižených jedinců k zachování života na zemi. Jako typický blíženec vím, o čem mluvím. My, narození v tomto znamení nezvládáme jít do hloubky tzv. monotématicky, ale naopak projevujeme velký přehled napříč veškerým děním, byť sklouzáváme zdánlivě po povrchu problematiky. Ne, není to žádný med, s takovými geny žít, jsme skoro oborově nezařaditelní a trvá nám déle než ostatním, objevit svůj smysl života a smířit se s ním. Takoví jsme my, my divergentní.

Divergence (2014)

Chápu, ze tento snímek muze kdekomu připadat jako proadolescentní a na dívčí publikum zaměřená limonáda, ale pravdou je, ze nápaditost, svižně odsýpávající děj a stupňující se napětí dělá z filmu poměrně ucházející záležitost. Rozhodně se jedná o zábavu a to je hlavní + tohoto ne fádního movie. Takže se dnes těším na "Rezistenci" a doufám, že mě nezklame stejně jako jednička.

Trestanec (2017)

Moc hezký, úsporný a zajímavý dramíčko. Ty řídítka pod nosem jsem nosil jeden čas taky, zkérovanej jsem, takže nebylo asi nic, co by se mi na snímku nemělo líbit. Fajn počin za plných pět.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Zmatený nesoustredený děj, podivně rozpalcelovaný do třech částí. Napinavé momenty, hlucha mista, nezařaditelný formát a žánr. Mozná lehoulince nad průměrem.

Cizinec ve vlaku (2018)

Takové svižné neurazí nenadchne, spousta klišé, ale koukatelné, byť ne zcela originální. Jediné, co opravdu zamrzí, jsou digitálně vyrobené "pranice", které díky té digitalizaci působí velmi uměle. Každopádně, jako nenáročný snímek pro zahnání odpolední nudy, film poslouží skvěle.

Dlouhá bílá nit (1970) (TV film)

Az by se chtělo říct, ze je snímek z roku, kdy jsem spatřil světlo světa, malinko přeceňovaný. Velmi jednoduchý, všední příběh, kterých se v době, kdy se odehrává stávaly stovky, tisíce. Žádné dějové vývrtky, jen těžký kolotoč banalit a stereotypů. Chladná, mrazivá atmosféra. No, na SPALOVAČE to nemá, za pozornost film stojí.

Paddington 2 (2017)

Dvojku jsem viděl ještě před jedničkou, ovšem oba dva díly jsou pro mne, co do vtipnosti, na stejně vysoké úrovni. Nejsem nijak mentálně ochuzen a přesto jsem se při sledování snímku bavil víc než dost. Jasné plnohvězdné ohodnocení. Bravo!!!