Akta UFO (2004) (seriál)

Netuším, proč celý dokument z roku 2010 vypadá, že se vyrobil v roce 1991 (Nick Pope vypadající o 20 let mladší než v současnosti, otřesná kvalita obrazu u některých rozhovorů, dámy s trvalou, oháklé příšernými hadry z 90. let, atd.). Záhadu vidím i v tom, proč jsou divákům předkládány fotografie mrtvých mimozemšťanů u tématu "ztroskotání UFO", když je přitom všeobecně známo, že minimálně polovina z nich jsou roky odhalené hoaxy, které by do svého dokumentu nepoužil ani ten nejzoufalejší amatérský ocas na youtube. Skladba hostů je také otřesná, tu nějaký vyšinutý očitý svědek, který vlastně řekne úplné hovno, tu někdo, kdo tvrdí, že ho unáší mimozemšťané z 12. patra poschoďového domu v centru New Yorku, tu nějaký ten ufolog, tu britský ministr obrany s fetišem na mimozemšťany a tu jeden "vědec", co předkládá tak stupidní argumenty, že teorie o mimozemšťanech ihned nabývá reálné podoby. Dokument je ztvárněním na začátku 90. let, kde čumíme z bezprostřední blízkosti na ksichty mluvících s příšerným pozadím a posloucháme minutové nutné monology, prokládané stále se opakujícími záběry jedné laciné animace nebo videa. Musel jsem se třikrát štípnout a ujistit se, že na konci titulků je skutečně římskými čísly napsáno MMX a ne MCMXCI. Otřesný jak po filmařské stránce, tak po informativní. 20%

9/11: Press for Truth (2006)

Lze vůbec podobný druh dokumentu hodnotit jinak? Nemyslím si. Otázka dnešních dnů nezní, kdo všechno věří tzv. "konspirační teorii" o 11. září (všichni průměrně inteligentní lidé, kteří se chtějí o 11/9 zajímat a nebrání jim osobní předsudky, zájmy nebo ideologie v objektivním vyhodnocení jejich zjištění), otázka zní, kdo všechno chce ještě v dnešní době věřit oficiální verzi, která je sama v kontrastu s protiargumenty, naprostou a paranoidní konspirační teorií na fakta směřující ke skutečně pravdě. Ve vědění je skutečně síla a ten kdo nechce nic vědět, nikdy silný nebude. Ač toto klišé působí nesmírně lacině, na účelově zastírací a doslova záškodnický přístup vlády USA, nic jiného nesedí přesněji. Až vám zase tzv. vyznavač oficiální verze bude žvatlat něco o tom, že vy jste paranoidní, pusťte mu tento nenásilný a čistě nekonspirační dokument, jistě minimálně přivře hubu... i když, kdo chce být dobrovolně držen v názorových řetězech, odmítne i darovaný klíč od jeho vlastních pout. Zde odkaz na další vysoce kvalitní dokument o 11/9 90%

Evoluce (2011) (studentský film) odpad!

Byl můj vzdálený pradědeček člověkem, rybou, nebo spermatem dokonalého árijce Adama a hermafrodita v jedné osobě, šukajícího vlastní žebro a plodícího nejenom všechny rasy, ale dokonce i různé vyznavače náboženství? Otázka věru filozofická, na kterou se tato tendenční sračka nebojí odpovídat. Sice tady křesťanský student záměrně tají již známá fakta, která v rámci propagandy nejenom obchází a ignoruje, ale paradoxně se některé z nich snaží i rovnou zesměšnit (a já se ptám čeho přesně je studentem, když neovládá ani základy prvouky z prvního stupně základní školy), ale cílové skupině to bude stejně u prdele žida Ježíše visícího na římském kříži. Ono zájmovému spolku idiotů, kteří věří, že každou neděli pijí krev Krista, můžete nakecat téměř cokoliv a celé to podtrhnout slovem: "Amen" a efekt bude vždy špičkový a věrohodný, i když se u toho budou pálit ženský na hranici a natahovat majetní lidé na skřipce, jejichž majetky po očistné smrti propadnou mučitelům. Hlavním argumentem této krátkometrážní sračky je Bible, kterou předkládá jako ->vědecký<- materiál. Problém Bible je převážně v tom, že nikdo do teď neví, kdy přesně vznikla, ačkoliv tamní pisálci předstírají, že jsou přímými svědky všeho o čem píšou. Co ale o této sračce hodné k podpalu kamen ví téměř každý, je fakt, že je jen souborem motivačních povídek a legend, které jsou upravené na křesťanské poměry a přitom doslova ukradené ze starších náboženství, které samo křesťanství meči krvavě ničilo s ještě větším nadšením, než jejich budoucí spojenci z Německa židy v koncentrácích. Takže tímto úžasným animáčkem předkládaná autorita a vševědoucí moudrost Bible jen jen cárem dobových pohádek Tisíce a jedné moči, kde se za vrchol motivace pro věřícího čtenáře předkládá vražda vlastního dítěte schizofrenním kokotem Abrahámem, který slyšel hlasy v hlavě a tak zabil své dítě. Dokonce i ve Vatikánu si sám Hitlerjugend Papež a jeho smetánka pedofilů začínají vytvářet zadní vrátka pro potenciální přílet mimozemšťanů, kdy zcela vážně a vědecky provozují vesmírnou observatoř, kdy její hlavní vedoucí dokonce kacířsky tvrdí, že doslovné výklady a následování Bible v 21. století může praktikovat jen naprostý pomatenec. K tomuto "studentovi" ale zřejmě tato zpráva nedorazila a tak nadále lpí na argumentech středověku, které se snaží pobožné šířit skrze ďábelské vynálezy moderní techniky. 0%

Sněhurka a lovec (2012) odpad!

Nejhorší film roku. Naprosto tragická verze Sněhurky a sedmi prcajzlíků, jejichž naprostou stupiditu nezachraňuje ani ohrané klišé: "je to přece pohádka". To, co je ve filmu změněné o proti původní (a hezké) verzi, je na něm taky to nejhorší a nejtrapnější (bojující trpaslíci, vojenský velitel Sněhurka atd.). Neomlouvejte mě, ale tak otřesný výkon jako podala ta beztalentní kráva Stewart, ten jsem snad ještě v žádném jiném áčkovém filmu neviděl. Pominu-li fakt, že je hnusná jak noc a při castingu se musela porota kurevsky snažit, aby do filmu nasrala ty nejhnusnější ženský, které jí na něj přišly, aby vedle nich tato herecká a vzhledová nicka vypadala nádherně, zůstane mi naprosto odpudivý výkon, ze kterého si pamatuju jen ty dvě bílé orbitky v její hubě, kterou permanentně otevírala s přesvědčením, jak je u toho děsně sexy. Pokud si někdo představuje pod pojmem herectví to, že se bude radovat, milovat, smutnit, hecovat armádu a umírat jedním a tím samým výrazem v ksichtě, tak bych mu nenabídl ani štěk v pornu, natož v profesionálním filmu. Když pak daný protagonista promluví a zní jak umírající myš, tak bych ho nenechal dělat ani kulisáka. No a tady ta naprosto dementní herečka, co musí kouřit režiséra aby si vůbec zahrála, hraje rovnou hlavní roli a je snad v 95% stopáže, takže stahuje celý film do hnoje, kam mimochodem právoplatně patří i bez ní. 10%

Zhubni, nebo přiber! (2008) (pořad)

Pořad o hubnutí, kde tak nějak postrádám výživového odborníka, který daným extrémům poradí to, co by jim nemělo chybět v jídelníčku a co potřebuje jejich tělo k fungování, když musí vysadit svojí dosavadní stravu, na kterou jsou navyklí jednak oni, ale hlavně jejich "těla". Tady bych se snad poprvé v historii odvolal na českou verzi: "Jste to, co jíte", kde působí skuteční odborníci. Tady se objevuje jen nějaký ušmudlaný pablb v sáčku, který nechává anorektika žrát porce a stravu extrémně přežrané prasnice, které pro změnu ordinuje k snídani jednu kofeinovou tabletu. Ale jo, když se jdou na konci pořadu zvážit, tak výsledky vidět jsou, takže mise splněna? V rámci TV show evidentně ano, v rámci jejich životů... ani hovno. 20%

Elitní komanda zblízka (2012) (seriál)

Celkem zklamání. Jednak z toho, že dokument není ani tak český jak se původně tvrdilo, ale spíše se jen natáčel v ČR štábem COOLu a zadání měl od zahraničních producentů. Díky tomu můžeme vidět převlečené členy URNy do amerických uniforem s popiskem "operace Delta Force" a podobné lahůdky, při kterých slyšíme lámanou americkou angličtinu. Také nerozumím tomu, proč se tam udávají nesmyslné lokace jako "Irák", "Irsko" (přitom se evidentně jedná o louku v ČR) jenom proto, abychom viděli deset vteřin vojáka s útočnou puškou v ruce a následoval další zběsilý střih. Největší slabinou dokumentu je tedy jeho chronologie a paradoxně i obsah, kdy z 25 minut stopáže se čtvrtinu jen opakuje už jednou řečené, další čtvrtinu se ukazují naprosté zbytečnosti (viz výše) a zbytek se "informuje" divák, ale stylem, že pokud o dané tématice předem nic nevěděl, těžko to z těch dvouvteřinových animací a naprosto nepochopitelně prostříhaných ukázek, těžko pochopí. Osobně netuším čím budou chtít tvůrci zaujmout příště, u prvního dílu se jim to rozhodně nepovedlo. 55%

Hlídka v Ardenách (1992)

Spíše než protiválečný tón, je z tohoto filmu cítit absolutní stupidita hlavních postav. Mladé intelektuály ve zbrani tady bohužel neobhájí ani fakt, že byli před válkou panicové a všichni byli mladí a nezkušení válečníci. Zatímco jednotky SS střílely kulometem zajaté Američany, tady sice Wehrmacht, ale z podobného těsta, přichází po nocích na návštěvu Američanů, zdobí jim přilehlé stromky vánočními ozdobami, zpívají jim koledy, koulují se s nimi po nocích, staví sněhuláky nebo vyměňují zbraně ... Proboha, tohle snad autor nemyslel vážně? Celá pointa filmu (spoilery) stojí na tom, že parta německých vojáků se usnesla, že už je tak nějak nebaví válčit, takže se vzdájí. Zároveň tuší, že se k nim blíží jejich vlastní jednotky, které je nenechají zběhnout, ale přesto trvají na zcela zdlouhavém a stupidním procesu způsobu "zajmutí", který by se dal provést během deseti minut, ale holt se protáhne na tři dny, protože němečtí vojáci byli nacisty vždy perfektně školeni ve způsobu kapitulace, na to se Hitler vždy detailně zaměřoval a dokonce o tom sepsal knihu "Mein Kapitulation". Hezké, že film vydává veterány z východní fronty za pacifistické dobráky rozdávající německé klobásy, když ti stejní lidé tam vypalovali celé vesnice s dětmi a stařenami ve jménu Reichu a nehli u toho ani brvou. No jo, prostě Hollywood a "protiválečné drama". 40%

Kříž cti (2012)

Solidní norsko-švédský film, ve kterém si z těchto zemí zahrála snad jen krajina. Čistě protiválečně laděný lidský kousek, který se téměř celý odehrává v jedné dřevěné boudě a přesto je zábavný po celou stopáž. Jistě, nic originálního to není, protože podobných filmů se stejnou tématikou vzniklo už několik, ovšem tento je řekl bych jeden z těch nejzdařilejších a hodně mu přidává i fakt, že je založen na skutečné události. Filmu hodně prospívá i to, že Norové až na jednu výjimku, angažovali zahraniční herce, kteří pochází ze zemí, ze kterých prochází i postavy které hrají. Postavy díky tomu působí věrohodně a když se k tomu přičte, že herci je i dobře hrají, výsledek je téměř dokonalý. Samotný film je tak na solidní 4*, ale vzhledem k tomu, že ho natočili Norové a dost sympatickým způsobem, tu jednu hvězdu navíc tomu přisadím. 90%

Hornblower - Vévodkyně (1999) (TV film)

Hornblowera hodnotím pokaždé výhradně za 4*, protože ač je celá série zábavná a chytlavá, je propletena notnou dávkou pohádkovosti a zbytečně romantizuje něco, co romantické nebylo ani z vyhlídky majáku, proto nemůže dostat 5* už z principu. Tento díl je jednoznačně nejslabší z prvních tří, protože dávka idiotismu je zde hnaná až zbytečně do extrému. Hrdý Hornblower, který je zajat a uvězněn v podmínkách, které jsou desetkrát luxusnější než na jeho "mateřské" lodi, to už je trochu přitažené za koule. Vše pak dojebává jeho dobrovolná pomoc nepřátelským vojákům a ochotný návrat zpět do vězení. Jistě, v té době zkrátka u důstojníků pojem "čest" a "jméno" něco znamenal, neumím si ovšem představit, že by si pod tím někdo představoval to, co Mirek Dušín britského impéria v tomto filmu. 60%

Vojničův kód: Nejzáhadnější světový rukopis (2010) (TV film)

Dokument u něhož tvůrci celou dobu ví jednoznačný výsledek (že vůbec nic neví), ale po celou stopáž předkládají jednotlivé teorie, které ale záhy zcela vylučují protiargumenty. No, takže je zcela jasné, že tento "investigativní" dokument je jen trapná vata o jedné knize, o které se za celou hodinu dovíme jen to, že byla vytvořena začátkem 15. století. Pokud nechcete ztrácet čas s naprosto zbytečnou látkou, tak na to ani nekoukejte. 40%