Loki - Season 1 (2021) (série)

Nový MCU seriál Loki za mňa dosť prekvapil, jednak po nie úplnom úspechu Wandy a Falcona a jednak po tom čo som ja osobne pri traileroch (trailer 2+) umieral nudou. Tam kde sa Wanda snažila ísť iným smerom, než klasické Marvelovky s neistotou, tak naopak Loki vyštartoval v 1. epizóde prekvapivo sebavedome a ja osobne som mu to žral. Bavila ma interakcia postáv. Hlavne teda Lokiho a vynikajúco zahratého Mobiusa Owenom Wilsonom, kde sa každý z nich snažil preniknúť do toho druhého. Tiež sa mi veľmi páčil štýl, v ktorom bola TVA spravená (60. roky myslím). Druhou epizódou u mňa nadšenie trochu opadlo, pretože sa za tých 45 min. skoro nič nestalo a tretia epizóda moje nadšenie hodila ešte viac na dno. Keď sme dostali Sylvie, tak som bol sprvu nadšený, ale postupom času ma začala trochu srať tým, že sa v rôznych pasážach správala úplne odlišne, ako pred chvíľou. V takmer dokonalej 4. epizóde sa všetka nenávisť voči nej však rozplynula a ja som si ju začal celkom užívať. Ďalej plynul seriál dosť napínavo so slušnou akciou, ale nechýbali tu ani emócie či správne dialógy. Čo sa týka CGI trikov, tak tie ma úplne nepresvedčili a v scénach kde sme videli hlavných protagonistov na nejakej planéte sa mi vyložene protivili, ale nejde o nič, čo by nejak výrazne znižovalo kvality seriálu. Čo sa poslednej epizódy týka, tak sa vo mne miesia protichodné názory a ešte stále nie som úplne rozhodnutý koľko hviezdičiek si zaslúži. Páčil sa mi celkový ending, kde sme nedostali zbytočný akčný mišmaš, ako vo vyššie spomínaných MCU seriáloch, ale konverzačku, ktorá ma celkom zaskočila a nechala ma v zamyslení ešte dlho po tom, ako seriál skončil a zároveň ma poriadne navnadila na 2. sériu (prípadne ďalšie Marvelovky). Na druhú stranu som však možno čakal od hlavného záporáka niečo viac. Túto postavu nám už párkrát naznačili v iných Marvelovkách, takže ja som bol plný očakávaní a dúfal som v niekoho cool a epického, možno druhého Ultrona alebo Thanosa. Nakoniec z nej bol tak-trochu obyčajný týpek, ktorý ma síce bavil, ale nejaký vyšší rešpekt atd. z neho nešli. Stále sa to však môže zmeniť, pretože nikdy nevieme, čo s touto postavou Marvel spraví. K postave Ravonny, ktorá ma nie úplne nebavila, ale zdala sa mi (hlavne v konečných epizódach) trošku chaotická a nikdy som úplne netušil, čo chce. Mňa však tento seriál dosť bavil a neviem sa dočkať pokračovania. Moje prianie sa splnilo a Marvel nám naservíroval dielo, ktoré nie je úplne tou klasickou Marvelovkou, ktoré som zvyknutý a ktorými som už trošku prejedený, ale niečo viac zaujímavejšie a originálnejšie. V pohode seriál, ktorý v istých momentoch trošku tápe, ale vo výsledku šľape, ako hodinky. 7/10 // REWATCH // --- 5/10

Válka zítřka (2021)

Chris Pratt cestuje do budúcnosti, aby tam nakopal zadky votrelcom v sci-fi béčku The Tomorrow War. Tvorcovia sa tu snažili ísť v stopách výborného Na Hrane Zajtrajška, ale jeho kvalít nedosiahli ani zďaleka. Slušné CGI triky (mimozemšťania boli dostatočne hnusný a cool zároveň, aby som sa na nich hlasito nesmial) a akcia plná výbuchov a rúžového dymu (nechápem, kto to vymýšľal, ale bolo to sexy) nezatienia celkovú stupídnosť filmu a ja keď som sa snažil premýšľať o deji, tak sa to nevyplatilo. Tento film patrí presne medzi snímky, pri ktorých musí človek vypnúť všetky mozgové závity, aby sa dokázal baviť a ja som sa bavil dostatočne. Herci to utiahli na výbornú a rola J.K. Simmonsa potešila všetkých fanúšikov Raimiho Spider-Mana. O žiadne veľké zjavenie sa teda nejedná, ale ako akčná oddychovka to poslúži dostatočne. 6/10 (Český dabing sa dal počúvať)

Austin Powers - Goldmember (2002)

Austin Powers je šialená blbostička, ktorá ale šikovne paroduje staré akčné filmy, keď už len pomyslím na muhahahahahahaha... Ja som sa aj napriek celkovej stupídnosti filmu dosť bavil a odporúčam toto dielo každému, kto si chce s úsmevom na tvári zaspomínať na špiónske filmy minulého storočia. 6/10

Blade Runner (1982)

Neuveriteľný film. Vizuál ma ani po toľkých rokoch neprestáva uchvacovať. Tečúca voda, svetlá, autá, farby... niečo neuveriteľné. Väčšina novodobých filmov by si len priala aby mala na Blade Runnera. Pri deji som trošku tápal a nechápal som rozhodnutia niektorých postáv, ale po niekoľkých pozretiach ho musím skutočne pochváliť. Tento film je za mňa dokonalosť sama, ktorá je povinnosťou pre každého milovníka sci-fi. 10/10

Drsnej Shaft (2000)

Zábavná akčná jazda s vždy úžasným Samuelom L. Jacksonom. Christian Bale tiež nesklamal a celé to vyznelo dosť dobre. Ja som sa vôbec nenudil a užíval som si to do posledného dychu. Shaft je presne takou akčnou komédiou (ktorá nie je úplne komédiou), aké mám ja rád. Hlavný protagonista je hláškujúci drsňák, z ktorého ide rešpekt a nestoja proti nemu celé armády, ale len skupinka hajzlov z predmestia a jeden povolaním syn. A k dokonalosti to nepotrebuje ani nejaký extra prepracovaný dej. 8/10

S Lokim nejsou žerty (2021)

Mohlo to byť dlhšie a mohli sa s tým tvorcovia trošku viac pohrať. Takto vyznelo trošku zbytočne a ja ako divák som z toho nič poriadne nemal a pomerne rýchlo na to zabudnem. Aj tak to však pobavilo. 6/10

Dunkerk (2017)

Christopher Nolan natočil ďalší senzačný film, ktorý nespolieha na sympatické a prepracované postavy, ale na poriadnu dávku napätia a opulentných akčných scén. Sledujeme tu 400 000 mužov, z ktorých každý sa snaží zachrániť svoj život a život priateľa a na rozdiel od jednej veľkej bitky tu sledujeme vojakov utekajúcich od hrôz vojny. Skvelý film. 10/10

Sbal prachy a vypadni (1998)

"Guns for show, knives for pro." Zábavná Ritchieovka, ktorá vďaka dobrému prevedeniu hravo zatieni jednoduchý dej. Dobré postavy a epické finále urobilo svoje a ja som si tento film užil na plné gule. Jason Statham tu v sebe má poriadneho hereckého ducha, vlastne všetci herci sú skvelí a vtipný. Guy Ritchie skrátka vie točiť dobré a poctivé gangsterky, ktoré sú sexy, plné fakovania a vystrelených mozgov, ale hlavne majú výborné svižné dialógy. 10/10

Skyfall (2012)

Epický špiónsky blockbuster so všetkým čo v ňom má byť. Na Casino to nikdy mať nebude, ale aj tak ide o dokonalý snímok s krásnym vizuálom, výborným prevedením a zaujímavým dejom. 10/10 (Remastered edition)

Casino Royale (2006)

Neskutočné. Drsnejšia a temnejšia verzia Jamesa Bonda dokonale stojí na vrchole. Nádherná Eva Green vládne, Daniel Craig ako skvelý agent MI6 nesklamal a Mads Mikkelsen je jedným z tých cool motherfakerov, ktorých máme vo filmoch radi. Tento film je dokonalou emocionálnou akčnou jazdou. Takéto snímky sú skrátka moje srdcovky. Mega odporúčam fanúšikom poriadnych akčných filmov. 10/10 (Remastered edition)