Mafiánovi (2013)

Tvorcovia asi zamýšľali natočiť zábavnú komédiu, ale bohužiaľ sa podľa mňa trochu netrafili. Áno tento film je zábavný, ale na druhú stranu, tvorcovia by si mali uvedomiť na koho cielia, pretože celé to pôsobí, ako zábava pre celú rodinu, ale je to mládeži neprístupné a to je chyba. Vtipy tu sú celkom jednoduché a hlúpe, síce pobavia, ale stále to nie je nič moc. Čo sa mafiánstva týka, pôsobilo to na mňa dosť detsky a dospelého diváka to asi moc nepresvedčí. Tiež by sa hodilo trochu pridať aj na tempe, pretože keď celú stopáž čakáte na jednu vec, tak sa začnete celkom aj nudiť. Vo výsledku z toho vyjde blbostička pre deti, ktorá je, však mládeži neprístupná, takže to celé pôsobí, ako hlúpy vtip, ktorý sa skôr hrá na mafiu, než aby ňou skutočne bol. Ale aj tak to miestami celkom pobaví. 5/10 (Videné s českým dabingom)

Cherry (2021)

Veľká epická púť životom jedného mladého muža, ktorý si prešiel doslovným peklom. Fantastický film. Smial som sa, keď som sa mal smiať. Bol som v napätí, keď som mal byť v napätí. Plakal som, keď som mal plakať. Bratia Russovci natočili skvelé dielo so skvelým vizuálom, ktoré v každej časti prináša niečo, čo vám váš filmový zážitok ešte viac spríjemní. Či už práca s filtrami, alebo lámanie štvrtej steny. Tento film je drsným poukázaním na to, že ak si myslíte, že sa máte akokoľvek zle, tak si spomeňte na Cherryho. Ašpirant na najlepší film roka a zatiaľ jedna z najlepších rolí Toma Hollanda, pretože taký výkon, aký tu on predviedol sa len tak nevidí. Famózny film. 10/10

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

"Don't have a good day, have a great day!" // Neočakával som, že ma Ryan Reynolds v jeho novej šialenosti takto pobaví, vlastne som neočakával, že ma vôbec pobaví, ale vo výsledku som sa fakt smial. Free Guy je takým tým klasickým Reynoldsovským filmom s tým klasickým vtipným Reynoldsom, ktorý je síce blbosť, ale veľmi zábavná blbosť s dosť cool vizuálom a akčnými scénami. Kto sa nebavil na týchto veciach, bavil sa aspoň na veľkom množstve popkultúrnych odkazov.  Herci boli dosť dobrý, avšak mňa osobne si najviac získal Taika Waititi, ktorý bol jednoducho tým klasickým vtipným šialencom, ktorý ma však veľmi baví. Film má pekný koniec, ktorý je síce takým tým klasickým klišé, ale ja som to hlavným postavám proste prial a tiež obsahuje malé posolstvo pre hráčov videohier. Odchádzal som spokojný a myslím si, že rovnako na tom budú aj všetci ostatný. P.S. možno som čakal väčšiu šialenosť. 7/10 (Videné v kine na 3D)

Stánek s polibky 3 (2021)

Nebavil som sa. Neočakával som od 3. Kissing Booth-u nič veľké, ale aj tak som si nemyslel, že to bude až takto zlé. Predchádzajúce diely ma bavili, kvôli svižnosti a vtipnosti, ale v tomto filme je to všetko zle. Je to dlhé a oproti predchádzajúcim dielom nezábavné a z dejového hľadiska mi vlastne prišlo, že sledujem skoro úplne to isté, ako bol 2. diel a pripadá mi, že sa tie postavy z dvojky fakt nikam neposunuli a zase sa hádajú, kvôli úplne rovnakým veciam. Nesmiem tiež zabudnúť, že už ma vôbec nebavili a niektoré ich rozhodnutia sa mi zdali úplne stupídne. Herci však hrali dobre a je vidieť, že o nejaké emócie sa tam snažili + ešte chválim dosť pekný vizuál. Nie som sklamaný, pretože som nič moc neočakával, ale myslím si, že tvorcovia mali na viac. Vo výsledku som rád, že som film dopozeral bez ujmy na duševnom zdravý, ale púšťať si znova už nikdy nehodlám a ani to nikomu nebudem odporúčať. 2,5/10

Chůva na zabití (2017)

Je to blbosť, ale dosť zábavná blbosť. McG natočil film, ktorý sa na nič nehrá a uvedomuje si, že je len obyčajnou blbostičkou na pobavenie a presne v tom je tá zábava. Máme tu skupinku kultistov, ktorá namiesto drsných vykonávateľov Satanovej vôle ponúka skupinku teenagerov, z ktorých je každý svojím spôsobom čudný a zábavný. Máme tu hlavnú postavu, ktorej šablónu máme v podstate každom filme, ale tu to nevadí, pretože sa aj tak dobre pobavíte. A nakoniec tu máme Samaru Weaving, ktorá je kapitolou sama o sebe... dokonalá. Film nám ponúka zábavné postavy, hlúpy, ale zábavný dej a veľké množstvo brutálnych krvavých scén. Bavil som sa. 7/10

Sedm (1995)

Fincher vo svojom najlepšom svetle. Detektívka, ktorá má neskutočnú atmosféru, fantastické prevedenie a hlavne je celá zápletka okolo vraha zaujímavá a nie je to len ďalší z radu nezaujímavých filmových rezníkov, na ktorého okamžite po spustení tituliek zabudneme a jeho motívy nie sú totálne hlúpe a pre obyčajného smrteľníka nepochopiteľné. Tiež musím pochváliť výborne napísané a skvelo zahraté postavy. Ide o skvelý snímok, ktorý sa navždy zapísal do filmových dejín. 10/10

Osvícení (1980)

"Come and play with us Danny! Forever, and ever, and ever!" Kto by to bol povedal, že jedným z najväčších vrcholov filmárstva bude hororový film? Ja asi nie, ale je to tak. The Shining na vás už od začiatku útočí skvostnou hudbou, ktorá vás prešpikuje až do morku kostí a nechá vám naježené chlpy na tele až do konca filmu. Je veľmi ťažké natočiť horor, ktorý by nebol hlúpy, dokázal človeka vydesiť a zároveň dobre pobaviť. Toto sa Kubrickovmu dielu darí na výbornú. Celý čas som v napätom kŕči čakal čo vyskočí spoza rohu a keď aj vyskočilo, tak som miestami išiel aj zo sedačky vyletieť. Fantastická práca s napätím a strachom. Tiež musím pochváliť prostredie, pretože hotel Overlook sa mi svojím unikátnym interiérom a aj exteriérom poriadne vryl do pamäti. Nakoniec ani neviem poriadne vynachváliť výkon Jacka Nicholsona, ktorý sa po tomto filme navždy zaradil na prvé priečky najlepších hereckých vystúpení vôbec. Úžasný film. 10/10

Too Hot to Handle (2020) (pořad)

Čakal som najväčšiu kravinu, akú kto mohol kedy natočiť, ale vo výsledku som dostal zábavnú blbinu. Prečo nie? 6/10

Expedice: Džungle (2021)

Bavil som sa. Nová Disneyovka ma prekvapivo nesklamala a ja som z kina odchádzal spokojný. Tento film nie je dokonalý, je to taká blbostička, ktorá trpí na obyčajnom deji a veľkej predvídateľnosti, takže diváka tu v podstate skoro nič neprekvapí a už od začiatku je vám jasné ako presne tento film skončí. Ja som si to však aj napriek tomu užil. Chémia medzi ústrednou dvojicou Johnsonom a Blunt funguje na jednotku a ja som sa na ich vtipkovaní poriadne nasmial. Každá postava dostáva primerané množstvo priestoru na to, aby ma zaujala a každá postava ma svojím spôsobom bavila. Či už trojica nemŕtvych Španielov, alebo nemecký princ, či MacGregor, ktorý tu má s Johnsonom zaujímavý rozhovor, ktorý ma prinútil vyroniť jednu slzičku. Nakoniec musím ešte pochváliť pekný vizuál a zaujímavé akčné scénky. Pekná Disneyovka, ktorá aj napriek svojej jednoduchosti príjemne pobaví. 7/10 (Videné v kine so slovenským dabingom)