Loki - Lamentis (2021) (epizoda)

Ono to aj mohlo byť dobré, lenže nebolo. Zo začiatku som si myslel, že postavy budú tým hlavným, čo bude tento seriál ťahať dopredu, lenže táto epizóda ma tak trochu priviedla do opaku. S postavami som sa vôbec nevedel stotožniť a Sylvia sa mi zdala strašne chaoticky spravená, v jednej chvíli sa správa takto a v druhej sa jej vystupovanie otočí o 180°. Tiež sa mi zdalo, že v niektorých momentoch sa mi Sylviine prehovory zdali strašne vyumelkované a trošku robotické. Aby som však len nehejtil, tak musím povedať, že tvorcom dávam palec hore za vizuál, ktorý bol podľa mňa dosť vpoho, tiež chválim farby, ktoré len krásne doplňovali pekné akčné scény. Avšak Loki sa zatiaľ pomaly mení na najhorší MCU seriál, ešte sa to však môže zmeniť. 5/10

Kořist (2019)

Bola to sranda, to sa tomu filmu uprieť nedá. Bola to síce hlúpa blbostička, ale vo výsledku ma to pobavilo. Tiež musím pochváliť pekný vizuál a celkovú napínavosť filmu. 6/10

Ve vysoké trávě (2019)

Tento film patrí ku takým snímkom, ktoré majú dobrý námet a skvelí rozjazd, ale postupom času začnete zisťovať, aká je to v skutočnosti blbosť. Vo vysokej tráve je možno zo začiatku napínavé a zaujímavé, ale ono to rýchlo opadne, pretože akonáhle sa tvorcovia pustia do vysvetľovania nadprirodzena, tak sa to začne meniť v chaotickú blbosť, pri ktorej máte pocit, že ani tvorcovia poriadne nevedeli, čo robia a to je škoda. Tento film mal podľa mňa veľký potenciál, ale chaotické a podľa mňa trochu hlúpe prevedenie z toho urobilo to, čo z toho urobilo a nezachránia to ani postavy, pretože okrem Travisa a Rossa sa mi všetky zdali hlúpe, nesympatické a človek pri pozeraní na ich stupídne rozhodnutia má pocit, že chce spáchať samovraždu. Škoda. 3/10

Stáhni a zemřeš (2019)

Je to blbosť, strašná blbosť, ale na sobotný večer je tento mládeži prístupný horor dobrý. // Hlúpy film s dosť neoriginálnym námetom, ktorý nedokáže zachrániť ani len dobré herecké obsadenie. Ja osobne patrím k ľuďom, ktorý v hororoch nepotrebujú hlúpe vysvetlenie toho, prečo sa tam deje to, čo sa tam deje a preto ma v tomto hľadisku Countdown sklamalo. Prečo tam tí tvorcovia strkali démonov a nejakých anjelov smrti? Asi aby ten film v kinách vyznel ešte blbšie ako mal. Avšak aj napriek týmto chybám ma ten film celkom bavil. Odporúčam každému, kto si chce cez víkend oddýchnuť pri zábavnej blbostičke. 5/10

Batman: The Long Halloween, Part One (2021)

Konečne tu je tá poriadna komiksovka, na ktorú sme tak dlho čakali. Drsný detektívny thriller v ktorom sa Batman snaží odhaliť Sviatkového Zabijaka si mňa osobne získal a myslím si, že nie som jediný. Osobný život Bruce Waynea je tu síce pomenej, ale zato dostávame prepracované vedľajšie charaktery. Krásna animácia plná epických momentov len dopĺňa zaujímavý dej. Popcorno žrúti si tiež prídu na svoje, pretože sa tu dočkajú veľa akčných scén, na ktoré je skrátka krása sa pozerať. Odporúčam každému, kto si chce užiť poriadny superhrdinský snímok. 9/10

Luca (2021)

"Silencio Bruno!" Nová Pixarovka dorazila do kín a ja som si ju samozrejme nemohol nechať ujsť. Snímok o dvoch chlapcoch, ich priateľstve a dobrodružstvách v talianskej riviére bol pre mňa jedným z najočakávanejších filmov roka a vôbec ma nesklamal. Krásna animácia (čo iného čakať od Pixaru), milý a pekný príbeh o priateľstve a odsudzovaní rasových menšín a vtipný humor. Toto všetko by dokázalo priviesť film k dokonalosti, bohužiaľ nepriviedlo. Chýba mi tu rýchlejšie tempo, aké mala napríklad Rodina na Baterky, pretože takto to síce pobaví, ale nemyslím si, že nie úplne každé dieťa sa bude zabávať toľko ako pri vyššie zmienenom animáku. Mňa osobne to však bavilo a odporúčam to každému, kto si chce užiť príjemný rodinný večer. 9/10

Občanský průkaz (2010)

Zaujímavý námet, ale spracovanie sa už takej chvály nedočkalo. Herci si mrmlú popod nos, takže im nie je vôbec rozumieť, dialógy znejú, ako odriekané z knižky a dej plynie dosť chaoticky. Chválim dobrý námet a pekný vizuál. 2/10

Loki - Varianta (2021) (epizoda)

Ach jaj... Nebudem zakrývať to, že druhá epizóda Lokiho ma celkom sklamala. Než sa pustím na negatívne veci, chcem pochváliť skvelé dialógy a výbornú interakciu, ktorá tak trochu ťahá celý seriál. Páči sa mi, že z toho tvorcovia nerobia tú klasickú Marvelovku, ale vydávajú sa iným smerom a to MCU zúfalo potrebuje. Bohužiaľ ma to nenadchlo toľko ako pilot. Celá epizóda sa uberá jedným smerom, nebol tu vôbec žiadny zvrat a pri "veľkom" odhalení na konci nebol asi nikto prekvapený. Keby som bol v koži tvorcov, tak by som trošku zrýchlil tempo, pretože verím, že nie jeden divák sa trochu nudil. Nakoniec musím vytknúť samotného Lokiho. V prvej epizóde sa mi páčilo, že je zase späť náš starý Loki, no nevydržal nám dlho. Loki tu je zase tým zmäteným meme materiálom, aký sme dostali v Thor: Ragnarok :( 7/10

Nightlife: Na tahu (2020)

"Ich bin ein Fitness Trainer."  Nemci to proste vedia roztočiť. Myslel som si, že to bude blbosť, ale z kina som odišiel príjemne prekvapený. Áno je to trochu blbostička, ale má to dobrých hercov, sympatické postavy, dosť pekný vizuál a mňa to proste bavilo. Dej je síce trošku hlupučký, ale dokázal ma fakt pobaviť a ja som pukal smiechom. Dabing ma nezabil, ale viac by som to ocenil v originále. Odporúčam každému, kto si chce oddýchnuť pri fajn  filme. 7/10 (Videné v kine)

Gran Torino (2008)

Ak chcete vedieť ako vyzerá dokonalý film, pozrite si Gran Torino, pretože tento film je skrátka pecka. Neskutočne dobrý film, ktorý ma neskutočne bavil. Fantastický Clint Eastwood, pekný dej, no proste krása. Jednoznačne jeden z najlepších filmov, aký sme kedy mali šancu vidieť. Odporúčam každému. Dokonalý film, bodka. 1000000/10