Logan: Wolverine (2017)

Tento film je... niečo. Je to úžasná, excelentná, epická jazda s krásnym vizuálom, ktorá si ma dostala. Veľké rozlúčenie s Wolverinom v podaní Hugh Jackmana, ktoré si jednoznačne zaslúži miesto medzi najlepšie komiksovky, aké kedy kto natočil. Koniec to úplne zabil a ja som sa rozreval, ako malé decko. X-Meni boli pre mňa vždy niečím viac, ako len obyčajnými superhrdinami a tento snímok je pre mňa osobne veľkým úderom na emócie. Fantastický film. 10/10

Ulice strachu – 2. část: 1978 (2021)

Bola to blbosť, ale na rozdiel od jednotky to malo nejaké emócie a zaujímavé postavy. Sadie Sink a ostatný herci hrali dobre a uveriteľne. Na rozdiel od jednotky som fakt veril, že tým postavám na sebe aj trochu záleží a hlavný záporák (Tommy) nebol síce nejako strašidelný, ale na rozdiel od prvého dielu nevyzeral v každej svojej scéne stupídne. Blbosť, ktorá pobaví. 6/10

Black Widow (2021)

"That's cool way to die." Ja som si to celkom užil. Musím pochváliť fantastický začiatok, úžasné úvodné titulky a perfektnú scénu v Rusku. Všetky tieto tri časti ma skutočne bavili a ja som pri nich len mľaskal blahom. Tiež sa mi dosť páčilo, ako tvorcovia narábajú s ústrednými postavami. Scarlett si to dáva. Rachel Weisz bola skvelá a aj keď nedostala veľa priestoru, tak som si ju užil. David Harbour bol úžasný a hlavne vtipný. Florence Pugh... tá bola neskutočná. Úplne som si ju zamiloval a po tomto filme sa u mňa vyhodila na čelo najlepších MCU postáv. Drsňačka, ktorá všetko berie tak trochu s nadhľadom a ešte je pri tom sexy mi bola neskutočne sympatická. Čo sa týka Taskmastera, tak nebudem nič predstierať, táto postava je úplný trash. Tvorcovia sa z neho snažili urobiť druhého Buckyho, ale moc im to nevyšlo. Táto postava má absolútne nevyužitý potenciál a celé to napodobňovanie superhrdinských schopností je tu len asi len v troch scénach, ktoré všetci videli už v traileroch. Myslím si, že väčšine z divákov pomerne rýchlo dôjde, kto sa skrýva pod maskou, takže to veľké odhalenie nebolo vôbec tak veľké, ako mnohý očakávali. Okrem začiatku ide o takú klasickú Marvelovku so všetkým, čo k nej patrí. Ja som si to však celkom užil a aj keď je film plný CGI bordelu a ústredné postavy už sú ako Vin Diesel v poslednom Rýchlo a zbesilo (ani škrabanec), tak ma to bavilo a ako taká pekná akčná jedno hubka to bohato stačí. Myslím si, že oproti Captain Marvel, ktorá sa mi moc nepáčila, ide o pokrok a kľudne by som si dal aj prípadné pokračovanie. Čo sa po-titulkovej scény týka, tak si nemyslím, že to ľudí čo videli Falcona s Winter Soldierom prekvapí. // Opakované pozretie - 3/10

Resident Evil: Infinite Darkness (2021) (seriál)

Ani neviem čo som čakal. Možno napínavú akčnú zábavu, alebo totálny prepadák? Ono sa tak trochu vyplnilo oboje. Animácia bola cool, akcia tiež a aj tá napínavosť miestami pridala ruku k dielu. Nič to však nemení na tom, že tento seriál je v podstate jeden film rozdelený do štyroch častí. Naviac je to dosť neoriginálne, zbytočne uponáhľané a k postavám som si nevytvoril žiadny vzťah. Takže tak. 5/10

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Fear Street by som hodil do balíka k low budget hororom, ktoré nevydesia, poriadne nepobavia a sú to skrátka zbytočné filmy. Fear Street je jednoduchý film s dejom nad ktorým sa tvorcovia zamýšľali tak dve sekundy. Herci hrajú v pohode, ale nedokážu zatieniť stupídnosť celého snímku. Tento film je scenáristicky a režijne nezvládnutý chaos. Miestami sa tvorcovia snažia rozvíjať postavy v nekončiacom klišé, potom pridávajú hororových záporákov, ktorých originy sú neoriginálne a aj sami o sebe vyzerajú tieto postavy hlúpo. Tvorcovia sa tiež snažia pridať krvavé scény, ktoré nie sú zlé, ale ak si mysleli, že sa pri nich niekto bude báť alebo bude v napätom kŕči čakať, čo na neho vyskočí, tak zase trafili vedľa. Tiež musím zdeptať koniec, pretože tvorcovia sa tam pravdepodobne snažili o nejaké akčné krvavé vyvrcholenie, ale vyzeralo to stupídne a postavy, ktoré za mňa ako jediné ťahali film k dobru, zomreli hlúpo a neemocionálne. Takže za mňa ide o dosť sračku, ktorá však môže pobaviť. 2/10

Černobyl (2019) (seriál)

Niekoľko tisícok životov bolo stratených... kvôli klamstvám a tajnostiam. // Tento seriál je... niečo. Verím, že jeho sledovanie bude pre mnohých dosť ťažké a ja sa vôbec nedivým, je to veľmi realistický pohľad na udalosti, ktoré začali 26. apríla 1986 v Černobyľskej Elektrárni. Musím však tento seriál všetkým vrelo odporúčať, pretože ide o masterpiece, ktorý si zaslúži každého pozornosť. Ide o po kvalitnej stránke dokonalý seriál, ktorý sa nebojí a ukazuje nám zdrvujúci pohľad na výbuch 4. reaktoru v Černobyle. 10/10

Syn temnoty (2019)

Je to blbosť, je to hlúpe, je to klišé, ale je to veľká zábava, ktorá je z vizuálnej stránky perfektná. Fanúšikovia hororovej brutality budú mľaskať blahom, pretože tento film ponúka tak brutálne scény, že sa z toho 7/10 divákov pogrcajú. Blbosť, ktorá však pobavila. Odporúčam každému kto by chcel vedieť, ako by to vyzeralo, keby bol Superman zlý. 6/10

Rychle a zběsile 9 (2021)

Jacob is... Dom's brother." "Aha, ok" "Han is alive." "Aha, ok" Na úvod by som chcel ešte povedať, že rýchlo a zbesilo patrí popri Star Wars ku filmovým sériám, na ktorých som vyrástol, takže mám celú túto ságu dosť rád a predchádzajúce diely ma bavili, ale tento... Tento som už fakt nedával a vôbec sa nečudujem tomu, že polovica ľudí z toho kina odišla. Môže to byť tým, že tento film nemá mocného záporáka, a že Vinu Dieselovi sa v tomto filme nemôže nikto ani len rovnať. Môže to byť tým, že dialógy a prehovory postáv sú vo filme dosť slabé. Môže to byť tým, že tento film má katastroficky napísaný scenár, pretože po minúte, čo sa všetci dozvedia, že Han žije, alebo že im Dom tajil, že má brata, sa na všetko zabudne a ide sa ďalej. Možno je to tým, že okrem Romana nemá tento film žiadne vtipné postavy. Môže to byť tým, že z najlepšieho driftera celej ságy Seana spravili tupého automechanika. Môže to byť Dieslovými hereckými schopnosťami rovnajúcimi sa nule. Môže to byť aj celkovou nerealistickosťou filmu, ktorá mi obyčajne nevadí, ale čo je veľa, to je veľa, napr. Vin Diesel vyskočí z horiaceho kamiónu, popri tom spraví tri saltá a dopadne na chrbát na prašnú cestu, postaví sa a hľa, jeho biele tričko je rovnako biele, ako keby si ho práve vytiahol z práčky a jeho tvár na sebe nemá ani škrabanec. Chápete ma. Ja osobne rád chodím na veľkofilmy na Super Screen, lenže v tomto prípade to asi bola chyba, pretože na tej veľkej obrazovke mi úplne bili do očí hnusné CGI triky a neviditeľné strihy, ktoré boli v skutočnosti viditeľné... Aby som však celý čas len nekydal hnoj, tak musím pochváliť Charlize Theron, hercov vo vedľajších roliach, peknú po titulkovú scénu a väčšinou aj zábavnú akciu. Ak ste fanúšikmi Rýchlo a Zbesilo, tak na to choďte do kina, ale nesľubujem, že odtiaľ odídete spokojný. Ja osobne už by som túto sériu nechal odpočívať. 2/10 (Videné v IMAX)

Godzilla: Bod singularity (2021) (seriál)

Keď sa povie Godzilla alebo Kaiju, ľudia si väčšinou predstavia veľké monštrá bojujúce proti sebe v hlupučkej porcií zábavy, ale v tomto seriály je to inak. Je to zároveň akčná zábava, plná peknej animácie, ale zároveň to je aj vedecký mindfuck, pri ktorom som musel dosť zapájať mozog, aby som celému rozuzleniu pochopil. Dosť sa mi páči, že sa tvorcovia rozhodli ísť trochu inou cestou a namiesto hlúpej zábavy, ktorú sme pri Kaiju monštrách videli v poslednej dobe až priveľa, sa rozhodli naservírovať nám zaujímavé fantasy, plné rôznych zaujímavých postáv. Tiež chválim napínavosť, pretože hudba, ktorá sprevádzala všetky veľkolepé scény bola úžasná a ja osobne som ňou bol prešpikovaný až do morku kostí. Za mňa ide o zatiaľ jednu z najlepších adaptácií Kaiju monštier. 9/10

Země nomádů (2020)

Zaujímavý film o amerických nomádoch. Má to dobré spracovanie, dobrý námet, fantastickú Francis McDormand, ale skôr 6/10