Psanci (2006)

Přestože film ubíhá v pomalém tempu je v něm cítit stupňující se napětí, které vrcholí vizuálně skvěle provedenou přestřelkou. Pokud vás chytne úvod, kdy se scházejí zabijáci v pomalých dlouhých záběrech, tak si zbytek naprosto a beze zbytku užijete. K tomu hraje ve filmu nádherná hudba a přestřelky jsou vizuální žrádlo. Dost to připomíná Leoneho filmy. A prostředek filmu je přímo geniální. Johnny To je důstojný nástupce Johna Woo.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Po víceméně věrohodných třech dílech, kdy John byl opravdu drsnej farjer, kterej se pekelně nadřel, aby přežil svá dobrodružství, se ve čtvrtém díle setkáváme s novou upgradeovanou supermanskou verzí. Ta stíhačka byla dost přestřelená, most příliš digitální. Jinak John v ostatních momentech je strarej dobrej John. Je to bůh. Na druhou stranu akce je dost a je dobře natočená. Vítej zpět Johne

Tam někde (2005) (seriál)

Rozhodně nehodlám tvrdit, že je to lepší, než Band o Brothers, ale rozhodně to neni ani o moc horší. Scény v USA jsou otravný. To v BoB nenajdeme. Válečné scény nejsou tak spektakulární, jako v BoB. Ale to je dáno typem války a navíc, opravdové bitevní díly v BoB nebyly zas tak časté. V některých dílech jen mrzli v lese pod dělostřeleckou palbou, jinde moralizovali v koncentráku, jeden díl ve výcvikovém táboře, další po skončení bojů v Evropě. Ne že by to byly špatné díly, ale jaksi jsem čekal bitevní scény a ne povídání. V OT jsou bitevní scény mnohem decentnější, ale stejně působivé a je jich dostatečné množství. Tedy kromě prostředních dílů. Tam se moc kecá. Ideologie mě nikdy u filmu a seriálů moc nezajímala. Z toho vyplývá že OT je velmi dobrý seriál, který i v nejhorších částech překonává všechny seriály, co vznikly jak u nás v ČR, tak na evropském kontinentě (kontinentě, nemyslim Británii) a vlastně i v Africe, Jižní a Střední Americe, Austrálii a Asii (zde bych vyjmul Japonce). No... v ČR určitě, u toho zbytku připouštím jisté procento omylu :-)

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Sorry, ale radši mam novější TV verzi. Popravdě řečeno jsem o tomhle filmu přemýšlel a napadlo mě, že vlastně nedokázali nevinu obžalovaného. Z filmu vypadalo, jako by jediný měl motiv k vraždě. To je znát už z toho, jak byla zasazena smrtící rána. Kdyby to byl nějaký zloděj, tak pravděpodobně drží nůž klasickým způsobem a bodne ze spoda. Údery ze zhora jsou většinou ve vzteku, takže vražda byla osobní. Navíc se nezmiňujou o násilném vloupání nebo krádeži. Takže mi vychází jako vrah obžalovaný. Další co mi nesedí je ta ženská, co tu vraždu viděla. Nosim brýle už léta a když si je sundam, tak to na mě nikdo nepozná. Možná že to bylo dávno tehdejšími brýlemi. Ale nikde není řečeno, že by viděla špatně na dálku. Známej má brýle na blízko a na dálku vidí líp než většina, co brýle nenosí. A pak je tu ten šouravej dědek, co měl vidět vraha na schodech. Řekl, že mu to trvalo 15 vteřin, což si spíš vymyslel, aby nevypadal za kripla. Ve skutečnosti mu to mohlo trvat klidně přes minutu a vraha moh vidět odcházet. Tomu, že vrah musel běžet dýl než za 15 vteřin nasvědčuje i to, že byly utřené otisky na noži. Takže nechali běžet vraha. Banda pitomců :-))

Našli mě naši (2006)

Film je vcelku dobrej, ale hlavní hrdina je vocas.

Jjakpae (2006)

Bitky jsou celkem dobrý, jinak je to slátanina.

Odstřelovač (2007)

Slušnej akční film. Ale opravdu jen pro ty, co si dokážou užít akční film s výbornými akčními scénami. Ta okolní omáčka nemůže trápit nikoho, kdo má trochu soudnosti. Konec jsem si vysloveně vychutnával.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Třetí piráti sice moc nefungují jako samostatný příběh, ale jako vyvrcholení trilogie se dají akceptovat. Děj je ve své podstatě velice jednoduchý. Komplikují se akorát vztahy mezi postavami, což zabírá polovinu času. Zbytek je zaplněn akčními scénami. Akční scény jsou však slušné a hodně zachraňují.

Rána z milosti (2005) (TV film)

Pětihvězdičkový hodnocení :-)))) Hodně dobrej vtip.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

První série 9/10, druhá je 10/10 a třetí 8/10. Ve třetí sérii už to začíná skřípat. A to však jen díky pánům scénáristům. Ne že by to nebylo zábavné a postavy nevěrohodné, akorát to co hlavní postavy prožívají začíná působit jako vycucané z prstu. Obávám se, že čtvrtá série bude vypadat stejně dementně jako druhá série Prison Break.