Vždy připraven! (2010)

Pro road movie mám slabost a pokud se spojí zajímavý námět a namíchá vyrovnaný mix komedie a dramatu, má film z půlky vyhráno. Čekal jsem jen prdlou komedii a proto mě jistý důraz na dramatickou linku velmi potěšil. Dvojice mladých svobodných komunistů byla od pohledu sympatická, story nikterak objevnáa místy trochu přitažená za vlasy, avšak s poměrně nečekaným vyústěním. Dobrodružná atmosféra mě na tu chvíli naprosto pohltila a hned jsem měl chuť na cestu napříč Amerikou vyrazit taky.

Simonův vesmír (2010)

Příběhově jednoduchá komedie zabývající se poměrně těžší tématikou, ale s takovou lehkostí, že to na mě občas působilo až trochu prvoplánově. Příjemný relaxační film, který má ale řekl bych do reality poměrně daleko.

Nepřítel (2013)

Enemy není film pro každého. Je to jeden velkej mindfuck, kterej bez nápovědy a na první zhlédnutí pochopí jen málokdo. Mám filmy podobného ražení rád, ovšem v Enemy je indícií pro rozluštění skutečně málo (alespoň pro průměrně inteligentního jedince). Ve výsledku na mě film působí tak trochu jako intelektuální onanie a ani po vyslechnutí úplného vysvětlení nechápu, jak jsem si sakra pointu mohl dát dohromady. Filmařsky a herecky je to brilantní, ale jako celek mě to nijak zvlášť neoslovilo. Když už mindfuck, tak s Donniem Darkem.

Sucker Punch (2011)

Pěkné efekty, pěkné baby, slušná hudba. Sucker Punch je jako se dívat na kamaráda, jak hraje hustou počítačovou hru, ale nechce mě pustit k ovladači: děsná nuda. Myšlenka zajímavá, ale to povrchní zpracování ji úplně zazdilo.

Luke a jeho příběh (2012)

Hodně milý a pozitivní snímek ze života autisty. Je hezké a zároveň trochu smutné sledovat lidi s určitým postižením (ať už fyzickým či naopak psychickým), že jejich chuť do života a snaha něčeho dosáhnout je mnohem intenzivnější, jak u "normálního" člověka. Příběh je to jednoduchej, ze života řekl bych, a proto je poutavost znak opravdové kvality. A Lukův příběh mě připoutal k obrazovce od začátku až do konce. Lou Taylor Pucci předvedl hodně atypické, ale skvělé herectví.

Sousedi (2014)

Pár fakt vtipných gagů (dojení, Breaking Bad) a sympaťák Seth Rogen tak nějak nezachrání dějově dost chabý a nenápaditý film. Rose Byrne a její role fuckujícího babochlapa mi moc nesedla, stejně tak velké množství nevtipných, někdy až trapných scén. A přitom ostatní Stollerovy filmy patří mezi to lepší mezi přisprotlými komediemi, v tomto případě selhává jak scénář, tak režie.

Výplata (2003)

Oddychový akčňák, který má poměrně sofistikovaný scénář a v první polovině příjemně tajemnou atmosféru. Logika scénáře trochu skřípe a hlavním postavám všechno až neuvěřitelně dobře vychází, čímž se trochu sráží dojem z chytře napsaného děje. Umu Thurman nemusím, ale tady mi výjimečně vůbec nevadila.

Teď a tady (2012)

Problém vidím především v tom, že oproti jiným filmům s touto tématikou je Now is Good nevýrazný. První polovina je díky hlavní postavě trochu otravná, jakmile ale začne jít do tuhého, deprese padne na diváka naplno a musím říci, že ji bylo na mě v závěru až moc. Scény s hroutícími se rodiči mě dostanou pokaždé. Sice naštěstí nemluvím z vlastní zkušenosti, ale dle mého názoru je horší, než umírat na rakovinu, je mít dítě, které umírá na rakovinu. Každopádně zatímco 50/50 mělo vtip a The Fault in Our Stars příjemnou romantiku, Now is Good je v obou ohledech mírnější, až moc reálný a tudíž i těžší a ne moc zábavný. Dakota hraje skvěle, ale přesto to na víc jak 3* nevidím.

Dovolená za trest (2014)

První dvě třetiny jsou hodně vtipné, na rodinnou komedii i nezvykle drsné a nekorektní. Ke konci Blended sklouzne do klasické šablony amerických komedií, ale pořád naštěstí neztrácí vtip úplně, takže výsledný dojem je rozhodně pozitivní. Potěší i příjemný výběr africky laděné hudby. Pro mě jedna z nejvtipnějších sandlerovek vůbec.

Noční jízda (2013)

Film stojící na charismatu Toma Hardyho a film, který klame tělem. Žánr thriller uvedený ve filmových databázích je totiž naprosto mimo mísu. Žádný vyděrač, žádné honičky. Celý film se sice odehrává v jedoucím autě, ale hlavní postava řeší rodinné a pracovní problémy. A kupodivu je to díky precizní režii, dobře napsaným dialogům a hereckému umu Toma Hardyho výborná a nenudící podívaná. Tyhle filmy odehrávající se v jedné jediné lokaci mají svoje kouzlo.