Poslední jednorožec (1982)

Ačkoli většině lidí přijde animace dost zaostalá, mně se líbí. Je to roztomilé i přes všechny nedokonalosti. Film je kouzelný, i když mi některé věci přišly nelogické. Přesto jsem se nechala unést příběhem, hudbou i již zmiňovanou animací. Poslední jednorožec nekončí vyloženě dobře. Je to zvláštní, ale neříkám, že špatné.

Strings (2004)

Příběh rozhodně není to, na čem je film postaven. Jde samozřejmě spíš o hudbu, atmosféru, výtvarné pojetí a vyhrání si s loutkami. A to všechno se určitě povedlo. Alespoň mě film nadchnul a oslovil. Těšila jsem se na něj už dlouho (asi tak dva tři roky), od chvíle, kdy jsem si o něm přečetla v jistém filmovém časopise. Teď jsem si ho sehnala a nezklamal mě. Líbily se mi nápady smrti a narození, vězení a vzájemné propojenosti. Přestože mají loutky stále tytéž výrazy v obličeji, připadaly mi pokaždé jiné - když měly být smutné, viděla jsem v jejich tvářích smutek, když se rozzuřily, byly pro mě rozzuřené. To všechno závisí na práci s hudbou a hlasem. Závěr s ptákem byl hřejivý a povzbudivý.

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

Tak trochu pohádka, naivní, sladký film pro děti, ale proč ne? Není to určeno dospělým nebo náročným divákům. Svou funkci to splňuje dokonale. Ač mám v hudbě trochu odlišný vkus, tak z obou dílů se mi tři čtyři písničky docela líbily a byly chytlavé. Co se týče písniček dvou hlavních představitelů, nechytla mě ani jedna z nich, ale zato dvojice sourozenců hrála vysokou hru, kdy jsem se nad jejich kreacemi docela dobře bavila. Rozhodně mi ten film přišel vkusnější, než takové Prcičky nebo obdobné komedie, které se pro mladší moc nehodí. Pro děti super a pro děti to je taky určené, na to nezapomínejme.

Odvaha milovat (2005)

Líbil se mi nápad s filmem ve filmu, i když jsem chvílemi ztrácela přehled o tom, co je "realita" a co "film". Ale to měl být nejspíš záměr a vlastně mi to vůbec nevadilo. Naopak to vytvářelo zvláštní atmosféru. Hudba se mi líbí, francouzština je vážně libozvučná. Místy mi celý film přišel zbytečně hektický. Zpočátku se vše hezky rozvíjelo, ale potom to skákalo až moc po dost krátkých intervalech. SPOILER: Zaráželo mě ale, že sestry se skoro vůbec neusmívaly, dokonce ani na vlastních svatbách. Záměr? I kdyby tomu tak bylo, tak mi to moc nesedí. A komedií bych to určitě nenazvala.

Zaklínač (2002) (seriál)

Úžasné knihy, nepříliš dobrý seriál. Čtenáři zapláčou. Už například jen postava Marigolda... nechci podceňovat představitele, ale on se na tu postavu prostě ani omylem nehodí. Přiznávám, že tohle mě zklamalo asi nejvíc. Kdybych knihy nečetla, jsem nadšená víc.

Mladí v partě (1982) (seriál)

Přiznám se, že první díl se mi nezdál, přišel mi křečovitý a herci se mi zdáli nemožní. Ale potom... asi jsem si zvykla, každopádně s každým dalším shlédnutím se mi to líbí čím dál víc. Plus ta hudba... už úvodní písnička je neuvěřitelně chytlavá. A všechny hlavní postavy - ženami posedlý Mike, násilnický punkrocker Vyvyan, lidový básník Rick, utlačovaný smradlavý hipík Neil (hierarchicky sestupně seřazeni), jejich domovník se svou početnou rodinou i Vyvův sarkastický křeček jsou mi moc sympatičtí. Oh, wow! That´s heavy!

Max a Kevin (1998)

Moje citová záležitost... krásný příběh, dojemný konec, úžasná hudba!

Rabbits (2002)

Já skutečně nevím, co si o tom mám myslet. Vím jedno - atmosféra byla dokonalá! A s tímto vědomím jsem si to taky pouštěla. Když jsem si po prvních třech minutách uvědomila, že Rabbits trvá asi třičtvrtě hodiny, začala jsem se bát, že to nedokoukám, že na to nebudu mít sílu, že mě to nebude bavit. Ale ono to kupodivu uběhlo dost rychle a já se nestačila divit, že už je tady konec. Konec, který... inu, trochu jsem se lekla. Dávám čtyři, protože jsem u toho vůbec nevnímala čas a jak už jsem jednou napsala, atmosféra, vizuální pojetí a originalita ve všech ohledech byla skvělá. Kdybych z toho neměla tak rozporuplné pocity, tak dám pět nebo žádnou.

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Ačkoli jsem hry nikdy nehrála, film se ke mně nějakým záhadným způsobem dostal. Předtím jsem (neukamenujte mě) vůbec nevěděla, že existuje. Leč o samotné hře jsem jisté tušení měla. Podívala jsem se a přesto, že jsem z toho minimálně půlku nechápala, jsem byla nadšená. Našla jsem si o tom tedy nějaké informace a podívala se víckrát, abych z toho měla víc než jen vizuální a zvukový zážitek. Hudba je okouzlující, scény mají náboj a zpracování je dokonalé.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Kdyby děj nepřekombinovávali a takových čtyřicet minut z prostředku vystřihli, tak je film mnohem koukatejnější. Takhle jsem v polovině usínala a až konec opět za něco stál. Moc jsem se neorientovala. To bych si to musela pustit znova a jako nášup i Truhlu mrtvého muže, ale skutečně nemám odvahu přečkat znova ty nekonečné minuty. Když už nic, tak jsem čekala aspoň trochu těch komediálních prvků jako v předchozích dílech. Snad mi odpustíte, když napíšu, že tenhle díl si označení "komedie" nezaslouží. Možná že je dobrodružný, fantasy i akční, ale komedie určitě ne. Zasmála... vlastně ne, nezasmála. Usmála jsem se asi třikrát. Přesto si tři hvězdičky vysloužil, protože posledních dvacet minut bylo dobrých, skončilo to přece jen nečekaně a ty efekty! Efekty jsou skvělé, to se musí nechat. (Aby taky ne, když na to podle všeho rozpočet mají)