Bojovníci mezi nebem a zemí (2003)

Úsměvná rozprávka o Velkém putování "Vlase a Brad(k)y". To byl jednou jeden fousatej pán, co nezabil bezbranné vězně a tak mu začal říkat "Řezník Li" (další důkaz, že Číňani jsou divný) a byl pak taky jeden vlasatej pán, co byl zavázán císaři, a slíbil, že se nevrátí do rodného Japonska, dokud toho prvního pána nepřivede v řetězech (Japonci jsou taky divný). Celkově z toho vykrystalizovala stokrát omletá a značně nezajímavá roadmovie o (ne)smiřitelných protivnících - oproti Hrdinovi nebo Létajícím dýkám spíše nízkorozpočtového střihu. Mínusy: Tuctový "Velký čínský" příběh, triky z dob Barbara Conana a velmi ubohé "šarvátky" (bitevními scénami bych se to obával nazvat). Plusy: Měli tam fakt pěkný velbloudy.... a ... už jsem říkal, že tam měli pěkný velbloudy?... éééh...

Blade: Trinity (2004)

Vyšetřující psycholog: "Víte vůbec, co je dneska za den? ... A co prezident? Kdo sedí v Bílém domě?" Blade: "Ňákej debil." U těchto brilantních postřehů a dokonalých komentářů jsem smíchy málem uronil močovou slzu. Škoda, že zbytek filmu tak žalostně nevyšel a potácel se od A do Zet v intencích trapný namachorvaný pitominy, která s přibývající stopáží ještě ztrácí na břitkosti. Ryan Reynolds je tradičně výbornej a příjemně překvapila i Parker Posey jako "vohrňdíra" Danica. Ale na jakým odpadišti vyhrabali představitele Draculy, je mi dodnes záhadou. Závěr: Ano, "Blejt" trojka je komerční braková břečka, ale kvůli těm neskutečnejm vejšplechtům se na něj stejně zas někdy kouknu.

Zátaras (1997) (TV film)

Osmnáctikarátové nejryzejší Béčko o tom jak Viggo jezdí sem a tam napříč Spojenýmami Státamami, a občas potká toho a občas potká zas onoho. Ehm. A na závěr se pro úplnost sluší dodat, že měl bílý auto.

Rosemary má děťátko (1968)

Výborný film, při jehož sledování jsem si (i se znalostí předlohy) kousal nehty a nahlas komentoval průběh dění výkřiky typu: "No do hrajzu! Do Hajzlu!" "No do pr...!" Polanský opět boduje jako režisér kterej dokáže udělat z "prdu" velkej děs. Tolik tedy k filmu smotnýmu. Ale neodpustím si srovnání s knihou - jednou jsem taky něco čet, takže teď můžu dělat chytrýho. Nuže tedy film vs kniha: Adaptace je hodně věrná, alepoň co se reálí a způsobu podání týče...Ano, takhle opravdu vypadal ten dům, který jsem si při čtení v hlavě postavil. Ale himl-laudón ta knížka je jinak úplně o něčem jiným! Film je o satanismu, kniha o tíži samoty. Narozdíl od filmu, kniha svým psychotickým průběhem žene čtenáře nahoru a dolů, neskutečně šikově střídá chvilky rozumové střízlivosti s totální přízračnou depresí - takže se v podstatě nikdy nedozvíme, jestli si Rosemary svoje trable s panem rohatým pouze vybájila, jestli jí v určitým momentu ruplo v řepě, nebo jestli celá ta šílenost není náhodou pravda. V úplném zavěru jsem spíš nabyl pocit, že se chudák Rosemary z té nekonečné samoty v prázdném bytě prostě zbláznila. Naopak film je v závěru už poněkud přehnaně doslovný. Ale... I přesto, že je "věrně-jiný", jde pořád o jeden z nejlepších hororů, jaké jsem kdy viděl.

Tábor tygrů (2000)

Frajer Luke si oblíknul Olověnou vestu a nechal se natočit na film s pořádným zrnem. Vzniklo tak něco poměrně dobře koukatelného, naturalistického a tak jako "chlapácky" svěžího. Ehm. U mátohy zvané Joel Schumacher velmi překvapivý počin! I když na totální filmovou pecku tomu přece jen ještě něco málo chybělo. Možná charisma Paula Newmana, nebo mentální dno, na který jsme si tehdá hrábli s vojínem Pylem. Možná.

Orphan (2009)

Ale jo. Klasický, dobře odvedený škvár, v němž je sice od úplnýho začátku jasný, o čem to celý bude... Ale na druhou stranu je to natočený tak zručně, že se u toho člověk nenudí. Jinak jak by řekl pan Adorno: televize nás opět utvrdila v tom, že všichni cizinci jsou podezřelí a všechno neznámé je důvodem ke strachu :)

Krvavá sklizeň (2007)

Nábožensko - satanistická poudačka, v níž vystupuje Hilary Swank a přemnozí digitální efektové. Bohužel naprosto selhává po vypravěčské stránce - 90 minut sledujeme pinožení několika naprosto nezajímavých postav a jejich neskutečně otravné traumatické flashbacky do minulosti. Děj uhání splašeně dopředu od první minuty, neustále se vyšetřuje, leká a děsí, takže člověk v podstatě nemá prostor vytvořit si s kýmkoli z těch prázdných paňáců nějakej vztah. Bylo mi dokonce úplně jedno, jestli Hilary v následující minutě zaplácne z nebe spadlá osmitunová ropucha, ukousá hejno masožravých kobylek nebo jestli to náhodou přežije. Zkrátka: mouchy, snězte si jí. Což je u hororu celkem průser. Navíc jakkoli nepovažuju madmoiselle Swankovou za Hollywoodskou vrtiprdku, konkrétně tady kroutí svou kostnatou panimandou skoro v každým záběru, staví na odiv své špumprnágle v jakémsi mikronátělníčku a celkově působí jako do bronzova opálená krasavice, které se nerozhodí účes a nerozteče mejkap ani po průlezu bažinou. Na druhou stranu, ta její vyzáblá prdka je v podstatě to jediný, kvůli čemu má cenu se na tenhle film dívat.

Derren Brown - Mesiáš (2005) (pořad)

Derren Brown oproti veškerému mému očekávání nechodí po vodě, neproměnil vodu ve víno, neuzdravuje nemocné a nesytí hladové zástupy rybou a bochníkem chleba. Takže mě chlapec nepřesvědčil, že je Mesiáš. Navíc na tak dlouhý pořad toho předvedl zatraceně málo, i když některé nápady byly svěží a neotřepané (například jeho "úžasný" lapač snů mě opravadu pobavil). Vývod: Seriál je o mnoho lepší - v něm narozdíl od "Mesiáše" Derren občas naznačí, jak ty svoje psychocirkusy provádí.

Babicovy dobroty (2008) (pořad)

To si takhle jednou v noci přepínám zbůhdarma kanály (ve snaze zachytit cokoliv, kvůli čemu bych nemusel jít spát) a narazím na nějakej parodickej pořad vo vaření. Ve studiu je takovej nějakj umolousanej týpek, typ Vlka z "Jen počkej, zajíci", kterýmu akorát chybí nevoklepaný cigáro v puse...A povídá: No, takhle si tam nastrouháme ten sýr. Tááák! A kdo nemá sýr, může tam dát třeba uzený, to je taky dobrý. No a dáme to takhle na tu rybu a zalijeme hořticí. A kdo nemá hořtici, může tam dát třeba majonézu a místo ryby třeba kyselý zelí. To je taky dobrý... Ten pán rozenej je komik! A já ho mám rád.

Bourneovo ultimátum (2007)

Sledovat Bourneovo ultimátum je jako být na lodi za vlnobití a dívat se z roztočenýho kolotoče na televizi postavenou v rozhoupaný houpačce - máte pocit, že se tam asi děje něco zajímavýho, ale celý se to furt nějak komíhá, naklání a třese, takže ve výsledku prožijete spíš "pouťovou atrakci" než špionážní akčňárnu. Tolik tedy ke kameře. A teď obsahově: Zatímco z nového Jamese Bonda se postupně stává Jason Bourne, nový agent Bourne se přerodil rovnou v Supermana. Během sledování "Ultimáta" můžeme obdivovat nejen jeho úchvatný zoomovací zrak, zabudovaný detektor na padouchy, umění vidět skrz zdi, a superskill v Asterixovském rozvíření pěstí ve vzduchu, ale třeba taky schonost v honičce proskočit třiceti okny a dostat se přesně na místo určení. Víc toho camrat nebudu, byly by to jen další mrzutý kváky. Jen ještě dodávám, že film neprokazuje zvláštní kvality ani na poli špinavého špionážního thrilleru. Zápletka mdlá, nepřekvapivá, stokrát omletá, napětí místy k uzoufání ... a akci jsem si fakticky neužil. Tak co s tím? 30%