Battle Royale (2000)

Zajímavý nápad, který ale brzdí afektovanost japonských herců a jejich občasné hrání, které vyznívá dětinsky. Jinak vesměs drsnější vyvražďovačka, která by mohla být dle mého i kratší.

Titanic (2012) (TV film)

První díl -3*. Na úvodní díl této série mi to přišlo uspěchané, zmatené se spoustou postav a s minimálním prostorem k jejich seznámení. Jsem zvědavý jak se tato série bude dále vyvíjet.

Hunger Games (2012)

Za mě velká spokojenost. Knihy jsem nečetl, což díky filmu hodlám napravit. Líbilo se mi prostředí, herci, hudba i akce. Podle mě ty dvě a půl hodiny utekly docela rychle. Rozhodně jsem se nenudil. Nechápu proč někdo srovnává tento film s Twilight. Kdo to dělá, je podle mě mimo. Navíc si myslím, že kdo hodnotí film podprůměrem, dělá to už z principu, že je to film(ový hit) pro mládež. Mezi mládež se už neřadím a přesto se mi snímek líbil. Těším se na další pokračování a samozřejmě aktuálně na knihy.

Nedotknutelní (2011)

Přiznám se, že kdyby nebylo takové hodnocení, asi bych se filmu vyhnul. Naštěstí se tomu tak nestalo, protože tak příjemně zábavná a milá podívaná se nevidí tak často. Hlavní dvojice na mě působila přirozeně a především příjemně. Pokud film zabrousí na vážnější stránku, je dle mého místy velmi dojemná. Intouchables je jeden z mála filmů, který na mě působil normálně od začátku do konce, kdy jsem se několikrát zasmál a kdy na mě působila i vážnější stránka filmu současně aniž by mi to nějak překáželo.

Procitnutí (2011)

Tento počin hodnotím spíše kladně a k těm lepším za poslední dobu. Bylo to zajímavé, občas napínavé, ale ke konci toho bylo až moc a měl jsem z toho chvíli zmatek.

Mupeti (2011)

Já nemůžu jinak, ale musím dát plný počet. Muppets se mi líbilo od začátku do konce pro svůj velký optimismus, určitou (zdravou) naivitu, pohodové písně a skvělé postavičky, které mě mile pobavily. Herci však také nezklamali, naopak, do svých rolí se skvěle hodili. Velmi příjemné překvapení.

Urban Explorer (2011)

Chybělo mi víc napětí a určitých scén, protože celé mi to přišlo uspěchané, nedomyšlené, takové půl na půl. Závěr sice dobrý, ale zase i přehnaný.

Footloose: Tanec zakázán (2011)

Neviděl jsem původní film, ale zdejší choreografie se mi skoro vůbec nelíbila, klišé zde bylo dost a chování určitých lidí jsem nechápal. Na druhou stranu to beru jako nenáročnou oddychovku, která neuškodí a nabídne místy i fajn hudbu.

Rogue River (2012) odpad!

Ztráta času a pouhých 78 minut bylo pro mě nekonečných. Herci až na hlavní hrdinku mi byli nesympatičtí, stejně tak tomu byl i v případě děje, který někdy vyzníval až komicky.

Spratci na zabití (2011)

Samozřejmě jsem nemohl čekat inteligentní zábavu, ale pobavil jsem dobře. O úlety nebylo nouze, ale mírné odbočení na vážnější stránku s dětmi a jejich problémy potěšilo.