• Krátkometrážní

Děda (2016)

Pevne verím tomu a filmu to prajem, že keď Východniari majú svoje ,,Kone na betóne,, , tak aj Valaši budú mať svojho dedu. Potenciál má, film má dobré hlášky, krásne naturalistické zábery prírody, okrajovo nám flashbackmy ukazuje onu históriu. Ja som sa bavil a hlavne pre ogarov mám slabosť.

Světlo mezi oceány (2016)

Krásny film o zločine -trestu, vine- pokaní. Film , pri ktorom súcitite s hlavnými hrdinmi, premýšľate čo by bolo pre vývoj deja najlepšie a celkovo ,,ste v deji,, . Ďalší z filmov, ktorému v budúcnu dám novú šancu na plný počet. Chce to len trošku sentimentálnejšiu náladu, potom verím že nezostane jedno oko suché.

Manžel na hodinu (2016)

No, ono ani jednotka nebola až bohvieaká bomba, takže porovnať tieto dva filmy nie je žiadne terno. Ale prečo nie? Prečo nedať tomuto filmu šancu? Ja som tento film vybral v kine ako výplň voľného večera na dovolenke.....a nesklamal. Pohodovka, sem-tam nejaká dobrá hláška a hlavne Latinák a Bolek super !

Strašidla (2016)

....tak klasicky sa to vezie v podobných koľajoch Troškovej tvorby. Prítomný film ale nehodnotím nijak zvlásť negativne, aj keď o veľké penzum hlášok a humoru tu určite nie je reč. Ale ako vyplnenie voľného času rodiny s menšími deťmi v poobednej sobote si myslím, že by sa nič nezkazilo.

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Klasická americká komédia s klasickým humorom. Nič viac ma nenapadá, priemer, ktorý nenadchne ani neublíži.

Oči mé matky (2016)

Podobné žánrové artovky nevidno, prítomný film je ojedinelým úkazom. Čo ale naplat, keď filmový odkaz ma minul?

Sezn@mka (2016)

Klasická pohodovka, oddychovka bez nápadu , humoru a vtipu, ktorú od podpriemeru zachraňuje len to, že jej prázdno utiekalo, nenudilo a celkovo neiritovalo.

Vyšehrad (2016) (seriál)

Kurefsky zábavné, vtipné a hlavne trefné. Tým viacej, ak sa dobre orientujete v českom fotbalovom zákulisí. Vyšehrad je seriálové zjavenie!

Učitelka (2016)

Sakrapes, spojenie Slovensko - Hřebejk dokonale funguje. Učiteľka má v sebe emócie, ktoré dokáže vyplaviť do divákovej duše, tak, že celý film sleduje takmer so zatajeným dychom. Filmársky nemám snímku nič vytknúť, snáď je malá hnidopišská poznámka, že charakter deja je ovplyvnený filmom ,, 10 nahnevaných mužov ,,(možno len náhoda) . Ďalší, že to, čo je predmetom deja a tohto filmu sa dialo, deje a bude diať stále.

Utíkejme, už jde! (1986)

Začínalo to veľmi sľubne, vtip to nepostrádalo, film celkovo bavil svojim trefným satiricko - alegorickým humorom. Postupne to pomaly upadalo, resp. dejová složka sa začala recyklovať. Každopádne tento film patrí k tým lepším , čo Dušan Rapoš, potažmo slovenská kinematografia vyprodukovala.