• Krátkometrážní

13 hříchů (2014)

Hororové Vylomeniny. Třetí hvězda je vachrlatá jako vztah (jakékoli) celebrity, pro její udělení nakonec rozhodly některé vtipné momenty z úvodu snímku (škoda, že se této černé nadsázky nedržel celý děj) a hromadná motorkářská dekapitace.

Dlouhá cesta na Jih (2007) (seriál)

Tak s tímhle mám problém. Právě jsem dokoukal dva české dokumenty o podobných cestách, ovšem absolvovaných trabantem. Terénní motorky mi proti tomu teď zákonitě přijdou jako procházka jarní loukou. K tomu plno dalších lidí, kteří se starají o víza a další věci, jež si museli naši čeští kolegové zařizovat sami. A s financema asi taky neměl Ewan McGregor takovou starost. Takže tohle nedám, ale v komentech kolem čtu, že Long Way Round byl upřímnější a napínavější, zkusím aspoň to.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Není tam podrobněji vysvětleno plno věcí, třeba způsoby přespávání, způsob přepravy jídla a hlavně doplňování zásob tekutin nebo řešení oprav, mnohdy to vypadá na neřešitelný problém, najednou střih a zase se jede. To jsou ale výtky shrnuté rozumem spíše z povinnosti, čistě pocitově jsem na takové myšlenky neměl moc času, neb jsem byl od začátku do konce stržen viděným, k čemuž vydatně přispívaly Přibáňovy hlášky, provázející hlas Davida Novotného nebo perfektně zvolená hudba. A hlavně africké scenérie a informace, které vydají za několik poučných dokumentů naráz.

Life on Mars (2006) (seriál)

Námět je dobrej, ale kolik dílů mám čekat, než mě to začne bavit?

Já, padouch 2 (2013)

O hvězdu slabší než minulý díl a bez mimoňů by hodnocení bylo ještě nižší. .

About a Boy (2014) (seriál)

Davida Waltona mám v podobných rolích rád, i zde skvěle fungují momenty založené na ležérnosti typu I don´t give a fuck, jenže to tentokrát krutě sabotuje neúměrná dávka patosu. Bez ní by to bylo bez přemýšlení o hvězdu víc.

Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

Potěší některé netradičně vystavěné a psychologicky zajímavé dialogy, pár slušných vtipů, herecké výkony, ale nic z toho nedokáže omluvit přepálenou stopáž, která vše koncentrovaně dobré rozmělní v průměrnost samu.

Od soumraku do úsvitu (2014) (seriál)

Pilot může být možná zajímavej pro ty, kteří neviděli původní film. Ty, co ho viděli, jen těžko ohromí, když je navíc natočenej s poztrácenou dynamikou a absencí černého humoru. Snad se to s nástupem hororové fáze (a jiného režiséra) dalších dílů zlepší. Update: Nezlepšilo.

Restaurace (1983) (TV film)

Už druhý film tohoto režiséra v řadě (tím prvním byly Dotyky), který mě odzbrojil pravdivostí postav. Chyby se najdou (pomalé tempo, díky kterému se to zdá delší než to je/ řvaní na tetu a její hlasitý křaplavý hlas/ ženský v práci, jejichž úlohu jsem vůbec nepochopil), ale ona civilnost je natolik osvěžující, že rád přihodím hvězdu navíc. A hned spěchám stáhnout další Drhův film.