Zabiji Nixona (2004)

bezvadný Sean Penn, hrající zoufalce potloukajícího se v hlubinách vlastní mysli, utápějícího se v žalu a pomalu ztrácejícího kontrolu nad sebou samým - už od začátku tušíte jak se přetvářka a potlačované já Sama Bickea hroutí, stejně jako vše okolo, a jen čekáte na pád. Jak už tu někdo napsal, námětem se v podstatě jedná o slabšího Taxikáře...

Muž na Měsíci (1999)

Andy Kaufman byl génius a blázen v jedné osobě, Jim Carrey je od něj k nerozeznání a mě se už dlouho nestalo, že bych se u filmu smál tak nahlas jako u sledování nepřekonatelných point a pastí na publikum v podání Andyho temné mysli.

Z pekla (2001)

v hlavní roli špinavý Londýn 19. století, naprosto perfektní konzument opia Depp a v celku smysl dávající konspirační teorie o Jacku Rozparovači - když jsem byl jako teenager na tomto filmu v kině, bál jsem se jít temnými uličkami domů:)

Čtyři bratři (2005)

obyčejná akční oddechovka na které není nic vyjímečně povedeného ani špatného.

Vikingové (1958)

film zářící tehdejšími hvězdami stříbrného plátna na mě působil až moc uměle - vikingové nevypadali skoro vůbec vikingsky, dravě nebo divoce a všichni angličané i seveřani měli sériové kostýmy (tzv. třeba štíty vikingů byly asi ve čtyřech barevných variacích, ale jinak úplně stejné kusy tenkého dřeva na kterém je vidět že to ani není dřevo. To samé platí o sekyrách atd..), celkově to prostě vůbec nedýchá tou středověkou špínou, brutalitou a chladem, kterým by mělo.

Kroužek sebevrahů (2001)

zajímavá myšlenka, občas dost televizní provedení a spousta lidí záhadně nabývajících sebevražedných tendencí - až na konečné rádoby Lynchovské vsuvky a díky tomu poněkud zamlženou pointu výborné.

Tenkrát na Západě (1968)

na mě trošku moc roztahané, což se mi začalo do mysli vkrádat hned u předtitulkové scény na nádraží. Herci jsou výborní a Claudia Cardinale děsně sexy, ale na odvyprávění podobného příběhu by stačilo mnohem méně času.

The Doors (1991)

film věnovaný hlavně velkému Jimu Morrisonovi, kterého zcela bezkonkurenčně ztvárnil Val Kilmer - zajímavé, v dost místech jsem se pousmíval, v dost místech nevěřícně kroutil hlavou a občas se nudil, ale celkově nelze Jimovy upřít obrovskou sílu osobnosti, charisma a hlavně předurčenost k tomu stát se romantickým hrdinou, v jeho případě dospět až k úplné sebedestrukci řízené heslem "Live fast, die young..."