Candyman (1992)

moc povedený horor oplývající podivnou atmosféru panelákového ghetta a pouličních legend, která se postupně zahušťuje až do úplně hustého finále, které jasně říká, že jen "zdejší" pochopí:). Podle mě nejlepší Barkerova adaptace (jeho osobní dohled při natáčení je na výsledku hodně znát), takže pátou hvězdu dávám už jen z lásky k předloze.

Sekretářka (2002)

ze začátku velice nadprůměrné drama s mnoha komediálními momenty, ovšem ke konci transformující do rozplizlé (i když poněkud nekonvenční) romantické komedie.

Arahan jangpung daejakjeon (2004)

korejská akční komedie v matrixovském střihu, akorát s menším filosofickým dopadem:)

Metal & metalisté (2005)

pěkně udělaný srdcařský dokument, který mi v určitých tématech přišel dost zkratkovitý (postrádám dost interpretů, i když chápu že je nemožné je všecky vyzpovídat), nicméně rozhovory s velkými osobnostmi metalu jsou bezvadné, i když bych jich klidně unesl víc nebo alespoň ty stávající s delší stopáží. Nicméně dokument se mladému antropologovi povedl a obsahuje spoustu zajímavých faktů i myšlenek a minimálně pro fanoušky metalu je určitě obohacující zkušeností.

Rudá Hříva (1969)

okouzlující Toshiro v, ze začátku komicky působícím, dramatu o znovunastolení císařské moci a dopadu toho na prostý lid.

Těžce zamilován (2001)

blbinka na jedno použití s několika pěkně nechutnými tlouštíky.

Proroctví (2009)

po dlouhé době se Cage ukázal v nějakém trošku smysluplném filmu oplývajícím poutavou atmosférou a hlavně bombastickými scénami katastrof (letadlo, metro a tlaková vlna), při nichž lidé padají jako hořící kuželky. A náboženské vyznění konce mi překvapivě taky sedlo, akorát bych trochu ubral těch slz a dojatých pohledů.

Poslední samuraj (1999)

film o teplých samurajích, s jedním rozmazleným frackem s holčičím xichtem v čele, okouzlí maximálně tak vizuální stránkou a Kitanem v roli učitele - příběh ani jakékoliv připoutání diváka k obrazovce nestojí za řeč.

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Cenobiti v lidské podobě?! No to snad ne! Film se snaží působit velkolepěji než komorní jednička, což mu znatelně podkopává nohy a sráží z pozice důstojného hororu do skupinky lehce zapomenutelných krváků.

Čas (2006)

další z Kim Ki-Dukových meditací na téma mezilidských vztahů, tentokrát se ovšem vzdal němoty a s tím spojené průzračnosti citů, snad i něhy. Místo toho schválně vpouští mezi mladý pár trochu šílenství, hádka střídá hádku a ryzost citů zakalí podsouvaná touha po něčem novém, v tomto případě kompletní změna zevnějšku. Celý film je nadmíru hnaný do extrému a působí až neuvěřitelně jako strojené drama, ale myslím si, že ve výsledku na mě zapůsobil přesně tak, jak autor zamýšlel.