Opilí láskou (2002)

netradiční romantika s výborným Sandlerem, hrajícím lehce roztržitého a psychicky poněkud nestabilního mladíka, kterého uhání kamarádka jeho sestry a žena z linky pro osamělé muže, která chce jen malou finanční výpomoc. Oceňuji originalitu, ale nijak extra mě to nechytlo, i když musím pochválit hudbu, která výborně vykresluje vnitřní nervozitu a nestabilitu hlavního hrdiny.

Noc úplňku (2006)

romantická fantasy, která doplácí hlavně na citovou labilitu - krásné scenérie a vcelku povedené souboje (finální probíjení se hordama démonů je strašně cool:) by tento film mohli vynést vysoko, avšak když u romance chybí jakékoliv jiskření mezi hlavními hrdiny, je něco špatně...

Freeman - plačící drak (1995)

velké zklamání - na tento film jsem se těšil děsně dlouho, ale bohužel se jedná jen o nemastnou-neslanou akčňárnu, která je moc kýčovitá na seriózní kriminálku a naopak málo odvázaná než aby mohla stát po boku samurajským manga adaptacím. Navíc jediného pěstního souboje se dočkáme až na konci (jaké plýtvání Dacascosovo talentem!) a ten stejně stojí za prd...

Iluzionista (2006)

kouzelnický snímek, který sice nemá na obdobně lazený Dokonalý trik, ale na mě stejně (nejspíš nějakým kouzlem:) celkem zapůsobil...

Hedwig a Angry Inch (2001)

bezvadný film o vnitřní rozpolcenosti na pomezí obou pohlaví, která je zde prezentována hlavně geniálními (někdy dost sarkastickými) texty a hlubokým, nostalgií a žalem naplněným vokálem životem zkoušené Hedwiky/Hansela.

Kdopak by se vlka bál (2008)

tento rodinný film je mezi haldou "univerzálních českých komedií" zajímavým zpestřením. Ačkoliv musím říct, že jsem animace a pohádkovosti očekával trošíčku víc - tady zpočívá spíš v dětském žvatlání než v obrazech. I tak se jedná o originálně pojatý počin s dobrými herci (hlavně sympatický taťka Pavel Řezníček), u kterého mě trošíčku mrzel trapný happy end, kvůli němuž nakonec dávám ***.

Nonstop párty (2002)

Na prvním koncertě sex pistols se v publiku nachází jen 42 lidí, ale všem z nich tento nový styl nějakým způsobem ovlivní život - nejvíce Tony Wilsonovi s tváří Stevea Coogana (jen tak mimochodem hraje bombasticky). Tento pseudodokument, ve kterém je Wilson vypravěčem a zároveň hlavním aktérem na vás dýchne nespoutanou atmosférou osmdesátek - aneb sex, drogy a hlavně nějaká hudba v pozadí (ač ranným punkáčům z této éry nijak neholduji, ve filmu autentická hudba skvěle dokresluje celkový obraz doby). Snímek obsahuje pár výborných momentů, které si budu pomatovat ještě hodně dlouho, například scéna s lehkýma děvama v dodávce nebo psaní smlouvy krví.

Dead or Alive 2: Tóbóša (2000)

mnohem kvalitněji natočené než jednička, ani tentokrát si Miike nebere žádné servítky a úplně opouští nebo naopak vede do extrému žánrová klišé - jeho nápady jsou originální a naprosto ulítlé. Například nemluvné trio zabijáků, dorozumívající se jen esemeskami, videohrovitá poprava liliputa nebo černobílé peří letící za vystřelenými kulkami hlavních hrdinů, dodávající jim statut andělů. Prostě japonská šílenost, která pro mnohé bude totálně nestravitelná.

Lesní duch (1981)

nejkultovnější kousek z rodiny hororových masakrů, totální béčková šílenost s nezapomenutelnými scénami, spoustou umělé krve, slizu a nechuťáren, ale i hutnou démonickou atmosférou a černým humorem. To, co Raimi se svým nadšením, zápalem a v neposlední řadě i talentem za pár šupů dokázal, je opravdu námrd.

Dalkomhan insaeng (2005)

korejská gangstnerka opředená buddhistickou filosofií, která servíruje pomstu a násilí stejně samozřejmě, jako vaše maminka nedělní oběd. Film má pomalejší rozjezd, ale po zradě svého šéfa a efektním úniku zajisté velmi bolestivé popravě se hrdina přestává ohánět pěstmi (ne že by mu to nešlo), do jedné ruky bere pistoli, do druhé tašku s náhradními zásobníky a ručním samopalem a vydává se vše si pěkně postaru vyříkat se svým bývalým chlebodárcem. Korejské filmy o pomstě jsou prostě bezva, já to říkám pořád:).