Chyťte Cartera (1971)

drsná oldschool kriminálka, na které už je nějaké to léto znát - ve své době to musel být celkem šokující kotel, dnešní násilím odkojený divák se u tehdy brutálních scén jen pousměje. A Michael Caine je jako Carter neskutečnej zmrd:)

Zrozený k boji (2006)

naprostá demence - šíleně špatní herci, scénář, který nejspíš psalo sedmileté dítě ujíždějící na amfetaminech a v chvilkovém záblesku tvořivosti se tam pokusilo nacpat vše, co mu přišlo do jeho malé hlavinky - kanibala, muai thai, buvoly, kouzelníky, magické amulety, trotla se zgelovanými vlasy, traktory, pannenskou krev a hlavně rachejtle. Jednu hvězdičku dávám kaskadérům za přesvědčivé držkopády, zbytek filmu je nehoráznej shit.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

zajímavá jihokorejská romanťárna, ve které se ňoumovitý mamlas zamiluje do svérázné holčiny, která nejde pro ránu ani flašku daleko. Když k tomu ještě přičtete trochu mysteria o cestování v čase, hódně podivných náhod a sympatické představitele hlavních rolí, jedná se o filmový zážitek, kterému se americké slaďárny nemůžou rovnat.

Azumi (2003)

pěkná komixová řezničina, ve které se pro změnu katanou ohání culíkatá holčina. A že se je setsakra po čem ohánět! Rozmanité záporácké charaktery stojí za to - opičí ninja a hlavně romantik v bílém, který mi trošíčku připomínal mého oblíbence Kakiharu a který u sebe neustále nosil růži a svůj neodmyslitelný bělostný meč. Závěrečný souboj mezi stovkou pobitých nepřátel taky nemá obdoby, prostě stylová samurajská podívaná.

REC (2007)

s přimhouřením obou očí dávám ****, hlavně za poslední část filmu odehrávající se v podkrovním bytě - na podobně "vyklepané" klenoty jako Blair Witch nebo Cloverfield tento horor rozhodně nemá, ale snaha se musí ocenit.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

pár povedených vtipů by se tu našlo, ale když se opakují už po stopadesáté tak z nich humornost jaksi vyprchá.

Procitnutí v Garden State (2004)

úsměvné drama o hledání sama sebe s výbornými herci (hlavně naprosto úžasná Natalie Portman) a neopakovatelnými situacemi (košile z tapisérie nebo rytíř po kalbě:) - a to, že se v podstatě celou dobu jedná o romantickou komedii, poznáte až při závěrečném polibku.

Halloween (2007)

klasická vyvražďovačka, kde dvoumetrový a nezranitelný kazišuk Michael Myers kuchá všechny, kdo se mu připlete pod kuchyňský nůž - většinou souložící nebo právě dosouloužící teenagery. A je samozřejmé, že malý Mikey v dětství rád mučil zvířátka a vyvraždil celou svou rodinu - prostě nic nového pod sluncem, i když musím uznat, že tento kousek patří k těm povedenějším a rozhodně se na něj kouká líp než na původní sérii.

Nestyda (2008)

musím říct, že starší Hřebejkoviny (tím myslím Šakalí léta, Pelíšky a Pupendo) mi sedly víc. Ty nové sice taky nejsou špatné, ale už to prostě není ono - pár vtipných scén "ze života" poslepovaných nudou všedního bytí, bez pokusu nějak vyznít či něco sdělit - sranda na jedno použití. Po nájezdu konečných titulků vám dojde, že tento film byl v podstatě o hovně a není na něm co k zapomatování (snad jen vrcholně nesympatické, zahuhlané smrádě). Jo a začínají mě trošku štvát samoúčelné, rádoby odvážné, erotické scény v nových českých filmech (viz. Máj) - teda, ne že bych neměl rád kozy, ale do těchle filmů se to fakt nehodí...

Speed Racer (2008)

ultra stylizovaná, neskutečně barevná a záměrně naivní podívaná, kterou bratři Wachovští opět dokazují, že si v dějinách filmu razí svou vlastní cestu. Uznávám, že tato fantasmagorie asi není pro každého a upjatí jedinci jí jen těžko zkousnou (aneb "jdu domů - skákající auta jsou i na mě moc":), ale odměnou za návrat do dětských let, kdy jste ještě měli přemíru barviček rádi, je hraný film který nemá (a dlouho nebude mít) ve světě filmu obdoby, protože na natočení něčeho takovýho prostě nikdo kromě Wachovski bros. nemá koule:)