Živý terč (1993)

tento film představuje vše, co jsme měli na číňanu Johnu Woo rádi než přestoupil do hollywoodu - střelba obouruč, cool zpomalené záběry, bílé holubice, drsné pózy a dlouhé kabáty. Živý terč nelze nazvat jinak, než jako povedený přechod...

Oko (2002)

krásně děsivý horor, beroucí si to nejlepší ze staré školy - kam se na něj hrabou americké předělávky a krvavé vyvražďovačky.. Pointa podobná šestému smyslu - akorát se musí uznat, že tento snímek neni natočen s takovým umem.

Monstrum (2008)

uvěřitelně působící pseudo-dokument, natáčený na ruční kameru přímo uprostřed místa katastrofy.. Počáteční žvatlání o ničem a uvolněná párty atmosféra vás vtáhnou do děje a uvedou do tak pohodového stavu mírné letargie, že pro vás pak bude příchod monstra jako rána do hlavy, stejně jako pro účastníky děje. Podobně působí i akční a brutální scény, které jsou brány z takových úhlů, v jakých se zrovna nachází držitel kamery (takže kolikrát nevidíte vůbec nic a jen slyšíte řev:), což graduje atmosféru na maximum. Doporučuji koukat ve tmě a plně se do snímku vžít - představit si, že ten týpek s kamerou jste vy: pak je to totální masakr, který je mnohem děsivější než lecjaké horrory!

Městečko South Park: Říše fantazie (2008)

Tak tohle je luxus!! Sice mi chvilku trvalo než jsem přivykl nové modernější animaci, ale když jsem viděl první krvavou scénu, tak mě počáteční nechuť vůči pokusům o lehké 3D přešla:). Zápletka filmu je velice originální a správně šílená a utahuje si z kultury i politiky - přesně jak to máme u south parku rádi. Ještě snad jedna výtka - film je sice přeplněný novými postavami, ale těch starých a dobře známých ze seriálu tu moc není (třeba Kenny se ve filmu, kromě pár minut na začátku, vůbec neukáže. Dokonce ani nechcípne!!). Dle Cartmanových slov: dej si trochu zmrzliny s ořechama navrch, Kyle! A hlavní ponaučení? Nenechte se ošálit roztomilýma lesníma zvířátkama - znásilní vás, vypíchnou vám oči, které vás donutí sežrat a nakonec vám nachčijou do prázdných očních důlků! svině..

Bowling for Columbine (2002)

další anti-americký dokument, tentokrát od klasika žánru - známého tlouštíka v kšiltovce, Michaela Moorea.. V celém filmu se vrtá v americké politice a slabé psychice amerického lidu (což by nemuselo pro někoho působit až tak poutavě), ovšem mistr Moore to umí podat tak zábavnou a přesvědčivou formou, že se spolu s ním budete pousmívat u americké fascinace zbraněmi, vládou vyvolané paranoii a atmosféře strachu vládnoucí v ulicích. Výsledek = američani jsou hloupí militaristé, kteří neberou v potaz fakta a nechají se manipulovat a zastrašovat vládou a masovými médii. A co je nejlepší: jsou na svou tupost patřičně hrdí! Další nenudící dokument, určitě stojící za shlédnutí.

Městečko South Park (1997) (seriál)

tak, konečně jsem dokoukal poslední díl dvanácté série south parku - je to jako by mi zkončila jedna etapa života a začínala další.. I když byly některé díly slabší, většina byla totální masakr, utahující si z americké politiky, zesměšňující nějakou aktuální událost nebo postoj veřejnosti k ožehavému tématu. South park je plný vulgarit a nekompromisnosti, ale i jakoby moralizujících ponaučením na konci (hlubokomyslnost některých mě kolikrát dokázala neskutečně dostat:).. je to těžké loučení, ale po nějaké oddechové době mě opět čeká první série, pak druhá, třetí..... Tohohle seriálu se prostě nemůžu nabažit!

Ďáblův sluha (2007) (seriál)

vtipný, ale nepříliš nápaditý seriál, který v každém dílu opakuje stejné schéma "hrdina si domluví rande - objeví se satan a řekne mu, že místo rande musí ulovit uprchlou duši - hrdina obdrží nějaký , na první pohled nepoužitelný, lapač - zalže dívce - uloví uprchlou duši - usmíří se s dívkou". Ale jako nenáročná oddechovka to funguje skvěle..

Vrať se do hrobu! (1989)

poznejte jedinečný výzkum Víti Jakoubka za zvuků komančských discohitů:)

Václav (2007)

od začátku snímku jsem čekal na onu klíčovou vraždu, která se nakonec odehrála až v poslední čtvrthodině a vůbec nebyla klíčová... Příjemná komedie ze života s výbornými hereckými výkony (v čele s Ivanem Trojanem), plná Václavových skopičin a rozhovorů s mrtvým otcem. Celý film jsem nevěděl, na čí straně bych byl já - zda na straně pobouřených (a na konci hnusně lhostejných) vesničanů, kteří si z Václava utahují a zraňují ho, nebo zda bych se přidal k oněm čtyřem lidem, kteří podepsali petici za prezidentskou milost... a myslím, že právě o tohle zamyšlení tvůrcům šlo

Pokrevní bratři (1999)

tak tohle byla jízda, kterou jsem opravdu nečekal.. Výborná akce, irská horkokrevnost a temperament, dostatek zabíjení s černým humorem, slovo fuck ve všech možných i nemožných významech, teploušký agent FBI (výborný Willem Dafoe), který rekonstruuje vraždy pomocí operní hudby a spoustu dalších zvláštních postaviček.. trochu mi vadilo ortodoxní křesťanství, ale zase se nabízí otázka - na co jiného by se mohli irové tak upnout.. a když zapomenete, že se všecka ta sranda odehrává ve jménu boha, užijete si příjemnou řežbu, která uteče rychleji než stihnete položit mrtvým do očí mince..