Firefly (2002) (seriál)

vesmírná sci-fi stylizovaná do divokého západu. Je velká škoda, že tvůrci zůstali jen u jedné řady... Doporučuji zkouknout seriál a poté celovečerní film Serenity, který doplňuje mezery v ději a čerpá ze stejného kontextu.

Dexter (2006) (seriál)

výborný seriál plný chladnokrevnosti a brilantního černého humoru - s tímto počinem se mi tvůrci opravdu trefili do noty! Druhá a třetí řada jsou naprosto námrdové!

Malý obchod hrůz (1960)

I přes svůj úctyhodný věk je tato hororová komedie vtipná i pro dnešního diváka, zapamatujete si hlavně šílené postavy - ať už se jedná o matku závislou na lécích nebo Nicholsonovu postavu, která miluje bolest.

Hranice života (2005)

těžko uchopitelný film, který vám pořád dokazuje, že to co si myslíte je úplně jinak než myslíte.

Skrytá identita (2006)

zručně natočená předělávka Infernal affairs úspěšně konvertovaná do amerického prostředí.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

totální komixový námrd, ze kterého přímo tryská láska k předloze a poctivým, ultra stylizovaným jatkám.

Telefonní budka (2002)

jedinečný film dokazující, že k natočení kvalitního thrilleru může postačit jen telefonní budka osazená vynikajícím hercem a démonický hlas na druhém konci linky.

Sin City - město hříchu (2005)

dokonale oživený komix, snímek po snímku se propadáte hlouběji do města hříchu, které je stejně drsné a brutální jako na papíře. Ať se jdou amíci se svým filmy kurvícím ratingem zahrabat - tenhle jim skvěle ukazuje záda!

Kult hákového kříže (1998)

film ukazující postoj americké společnosti k rasismu, říkající, že i inteligentní člověk může díky náznakům okolí snadno podlehnout "otrávení mysli" a že nenávist není řešením protože plodí jen další nenávist...

Lepší zítřek (1986)

akčňárna ze staré školy - Woo nám zde servíruje střelbu obouruč, dlouhé černé kabáty, párátka drsňácky posazená v koutku úst, vyzdvyhuje přátelství a vše komponuje do působivého krvavého baletu. Chybí jen jeho oblíbené holubice....:)