Mlha (2007)

další Kingovská adaptace, která nedosáhla na svou knižní předlohu.. To co v knize působí děsivě, ve filmu zavání béčkově a někdy až směšně (paradoxem je, že nejpovedenější scény filmu jsou ty, které v knize nenajdete a které nejspíš doplnila fantazie režiséra nebo scénáristů). Za nejhorší část filmu považuji začátek, který se vůbec nevěnuje psychologii postav, prostě jen proběhne pár narychlo na sebe poskládaných záběrů, které skoro nemají návaznost. Část v supermarketu celkem ujde, akorát příšerky působily lehce lacině a ne moc děsivě, zato co mě opravdu děsilo (řekl bych že je na toto téma ve filmu věnováno víc prostoru) je náboženská fanatička a celková davová psychóza... Co mě totálně překvapilo byl krásně cynický konec, který byl 100% lepší než knižní (tam zůstal otevřený).. Škoda, tento film by šel natočit mnohem lépe, výsledný produkt působí poněkud "rychlokvašně"... Ovšem bez znalosti předlohy bych uvažoval o 4*, takhle tu toho pro mě trochu moc chybí...

Život je krásný (1997)

kouzelný snímek, ve kterém Benigni ukazuje, že s nezdolným optimismem a nápaditostí se dá zvládnout i koncentrák. A pozor, konec je opravdu hodně dojemný....

Osudový dotek (2004)

výborný film, alternativa Donnie Darka... jediné co mě nepotěšilo byl konec, který byl na můj vkus trochu moc šťastný(i když je fakt, že hlavní hrdina se musel vzdát životní lásky, ale co..). Osobně bych film utnul scénou, kterou celý snímek začítá, a to sice zabarikádováním hlavního hrdiny v kanceláři na psychiatrické klinice. Zbytek by si mohl divák domyslet dle libosti, což by v mém případě byla hořká ironie, že hrdina zkončil stejně jako jeho otec, kterému nikdy nikdo neuvěřil... po řemeslné stránce nemám žádné námitky, výborný byl také Sethovo výstřední spolubydlící, ten mě fakt bavil:) jen ten blbej konec.....

Po krk v extázi (2004)

bezvadná gangstnerka v zaběhlém britském stylu, zaplněná zajímavými figurkami a prekérně zamotanými situacemi, na jejichž stylové (a občas dost krvavé) řešení je radost koukat

Noční hlídka (2004)

tento film jsem viděl poprvé hned po jeho uvedení do kin a tenkrát jsem byl, ještě pln dojmů z knížky, celkem zklamán - prostě mi přišlo, že nic nevypadá tak jak jsem si to představoval. Avšak musím uznat, že když jsem toto fantasy zkouknul teď (kdy už si z knihy pomatuji jen kontury příběhu), byl to pro mě celkem natřískaný vizuálně úchvatný zážitek - režisér Bekmanetov je neuvěřitelný hračička a jeho styl natáčení je dost osobitý. Jediné co bych filmu vytkl, je temný mág Zavulon (vypadající jako traktorista) a poměrně malá srozumitelnost pro ty jež předlohu nečetli - například Šero zde není vůbec vysvětleno, ač se jedná o všemi hojně využívanou schopnost (i když je pravda, že filmu to dodává lehký šmrnc něčeho všedního, ale pro nás nepochopitelného).

Carlitova cesta (1993)

cesta do hlubin duše napraveného gangstnera, kterého výborně hraje charismatický Al Pacino. Od tohoto filmu jsem čekal trošku víc akce, ale nakonec mě překvapil něčím úplně jiným - citovým portrétem zločince. Dost mě dostal Sean Penn v roli sviňáckého kudrnáče:)

Hvězdná pěchota (1997)

srdcovka z mladých let - roztrahaná těla, hromada krve a slizu a to vše s nadhledem! A mimo jiné snad první film, který jsem sehnal v DivXu:)

Zeitgeist: The Movie (2007)

výborný dokument vybízející k probuzení.... netuším jestli je všechno z toho, co je nám v dokumentu servírováno, pravda založená na důkazech nebo jen spekulace. Každopádně je to podáno tak přesvědčivě a naléhavě, že se jen těžko ubráníte touze něco s tím vším dělat. První část se týká mýtů křesťaství a celé biblické ideologie, kterou celkem úspěšně rozvrací, ale jelikož se zásadně stavím proti křesťaství, tak mě ani nějak nepřekvapila a bral jsem jí spíš jako takovou satisfakci ... Druhá část mne znepokojila, ale byl jsem na ní připraven od Michaela Moora, který už přeci jen nějaký ten pátek o prohnilosti Ameriky hlásá... Třetí část začala zvolna a nijak zajímavě, postupně mě ovšem začal nahlodávat červík pochybností, zdali se mě tohle už nezačíná týkat. Nejvíce mě dostala finální myšlenka implantovaných pozičních mikročipů - jak už sama o sobě, tak i tím, že už jsem jí zaslechl z jiných teoríí a v té či oné podobě viděl v nesčetně sci-fi filmech... jojo, drazí a milí, se světem to jde pěkně z kopce, pochopte to a šiřte slova Zacka De La Rochi do celého světa: WAKE UP!

Once (2007)

v tomto filmu se v podstatě nic neděje, jenom zpívá a nahrává cédéčko a zároveň s tímto dějem-nedějem sledujeme podivné sblížení dvou hlavních hrdinů pomalu vyúsťující.... v nic. Přesto tento film dokáže nějakým kouzlem zahřát u srdce.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

trochu bych ubral písniček a přidal na vážnosti.. I když je pravdou, že písně dodávají snímku černohumorný nadhled a hravost, obojí tak typické pro Tima Burtona.