Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Tak už jsem dal konečně poslední díl, sledoval jsem to pár let jako zpestření, vždy nějaký ten díl ob den nebo jak mi to vycházelo, musím uznat, že se jim to povedlo, i když poslední série už byly slabší a vařili lehce z vody, poslední díl byl dosti zrychlený ale jinak fakt super oddechovka, která je hrozně příjemná a srandovní.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Tak konečně jsem po návratu z dovče mrknul na poslední díl, po prvních dílech jsem byl mírně zklamán, pak mi to ale začalo dávat trošku smysl, přeci jen, když člověk žije tak dlouho v ústraní, nepoužívá sílu a sžírá ho, že zabil svého přítele a poslední díl je velkolepé finále se vším všudy...Obi v podání Ewana je moje nejoblíbenější filmová SW postava, Ewan je neskutečný pantáta.

Jáson a Argonauti (1963)

Klasika, které nechává vzpomenou legendárnímu souboji titánů nebo to je naopak?:)

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Jasné, je to capina, snad ještě velkolepější. Zápas Gigaještěrky byl supr. Nic víc jsem opět nečekal, dostal jsem co jsem chtěl, akce je tam dost. Druhý (první) Spieůbergův Jurský Park již nikdo nenatočí a nepřekoná. Hlavním plusem jsou samozřejmě staří, známí a na nostalgii k těmto hercům / postavám to tady stojí. (Imax)

Stranger Things - Kapitola sedmá: Masakr v laboratoři (2022) (epizoda)

Ohodnotím alespoň prozatím poslední díl, který je možný vidět, tato 4tá řada po slabší třetí zvedá opět laťku, masakr, jsem nadšen :) Venca, teda Vecna xD je brutál záporák.

Top Gun: Maverick (2022)

Tom Cruise je poslední akční hrdina starého, dobrého Hollywoodu. A je stejný jako jeho hrdina Maverick, odmítá jít do důchodu a my fanoušci mu za to děkujeme. Neskutečná nostalgická šleha. Jak začala znít Danger Zone tak byla husina :) Akce, kamera naprostý top, i když je ta hlavní akce až na konci tak je naprosto kulervoucí. Scénář taky supr, nese se to dle mně na odlišné vlně než první díl, který byl víceméně jen reklama. Na prvním díle jsem tak trošku vyrůstal, takže návaznost mi problém nedělala. Kamarádi co si první díl nepamatovali byli naprosto nadšeni. [Kino Veselí n. M]

Halo (2022) (seriál)

Poslední díl víceméně zachránil celou sérii, má to dost hluchých episod, hlavně s tou mladou holkou, to je vyloženě nuda, hru jsem kdysi pařil na PC, byl to port ale šlo to.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Je to úlet ale v dobrém slova smyslu, Raimiho hororový rukopis je tady znát, já se bavil. Řekl bych, že se Raimi trošičku urval z řetězu, tedy na poměry Marvelu. Ten temný nádech se k Strangeovi naprosto hodí, je to něco úplně jiného než co doposud Marvel vyprodukoval. Chudák Bruce Cambel dostával přes držku vlastní rukou v Evil Dead a tady si to zapakoval, těch narážek na sérii je tam víc. Dlouho jsem nebyl na žádné marvelovce, tato se mi líbila. [IMAX 3D]

1883 (2021) (seriál)

Z Yellowstone jsem byl absolutně nadšen, ten seriál mě dostal a myslel jsem si, že nic lepšího neuvidím a pak přišel tento skvost. Naprostá dokonalost v každém ohledu. Drsný a nelítostný pohled na osídlení Ameriky. Psal jsem to již několikrát ale Taylor Sheridan je bůh, jen mi posledním dílem vyrval srdce z těla :(

Batman (2022)

Reeves zachytil Gotham tak jako jsem si to přál, takový temný Batman tady nebyl od dob Burtona (ten to měl ještě barvitější a podařilo se mu zachytit atmosféru komixu nejlépe). A Reeves jde ještě hlouběji, atmosféra je temnější až bych řekl psycho a beznaděj. Škoda, že to nebylo Rko, to by tomuto snímku opravdu slušelo a dokleplo k dokonalosti ale i tak za mě dobrý. V jedné scéně jsem si připadal, že se dívám na scénu z filmu Sedm, tady asi někdo opisoval od Finchera. (MKUH)