Lust for a Vampire (1971)

Pokračování Vampire Lovers je ještě horší než první díl. Z erotického hororu nezbylo už skoro nic, místo toho tu máme dívčí školu se spoustou rozpustilých školaček a lásku až za hrob mezi profesorem a titulní upírkou. Červená knihovna jako když vyšije s takovou spoustou blbostí, že je nemá cenu ani jmenovat. Těch pár odhalzených koz a vražd (většinou mimo záběr) to nezachrání.

Krvežízniví milenci (1970)

Lesbický upírský horor z roku 1970 - no jak to může dopadnout? Špatně samozřejmě - Hammer se vydal cestou erotiky, takže hlavní upírka místo vysávání krve svádí mladá děvčata, svléká je a krev jim saje z prsou místo z krku. Navíc ji nevadí světlo a umí se rozplynout, což považuji za neodpustitelné nesmysly. Celý příběh pak svou blbostí připomíná eroťáky, které běžely na Nově v 90. letech, až na to že i té erotiky je poskrovnu (nepočítaje pár odhalený prsou). I ten konec, který spoustu filmů zachrání je zde jaksi nijaký. A Cushing? Ten zde nemá vůbec co hrát. Hvězdičky jen za krásnou výpravu, kterou Hammer umí a za luxusní úvodní scénu, zbytek je hovadina.

House of Dark Shadows (1970)

Seriál jsem nikdy neviděl, takže jsem měl trošku problém s množstvím postav, telenovelností a televizním lookem. A hlavně pomalým rozjezdem. V druhé půlce se to ovšem správně rozjede, mrtvol i krve je dostatek a přes zasazení do moderní doby se jedná o klasický a poctivý upírský horor. Nechybí nic z žánrových klišé (zrcadla, hypnóza, ovládlý sluha, panny natěšené na kousnutí, charismatický upír) i pár sympatických inovací (pokus léčit vampýrismus vědecky, stříbrné kulky platí i na upíry). Horor roku 1970.

Volání smrti (1970)

Středověký horor o čarodějnicích, jehož největší slabinou jsou ty hororové části. Čarodějnice jsou podány jako nějaká zfetovaná hipísácká sekta a jsou více než cokoliv jiného k smíchu. Zbytek je ale parádní. Režisérovi se perfektně povedlo vystihnout temný středověk, kde si feudálové v čele s hlavou rodu Vincentem Pricem mohli dovolit cokoliv, kde lidský život nemá žádnou cenu a samotná šlechta je horší než čarodějnice, proti kterým bojují. Nejlepší je scéna kdy si šlechtic na základě udání z davu vytáhne dívku a ještě v téže minutě ji upálí na kole jako čarodějnici. Krev, vraždy, odhalené kozy snad všech hereček a výborné finále - zkrátka fajn podívaná.

Scream and Scream Again (1970)

Je chyba podle názvu, obsazení Cushing/Price/Lee a bohužel i podle žánru a popisu na CSFD čekat horor. Je to spíše thriler s příchutí sci-fi. Cushing zde má štěk a umře po chvilce na obrazovce, Lee a Price hrají vedlejší postavy, a většinu filmu sledujeme pátrání po psychopatovi, které se v závěru mění na nějakou báchorku o superlidech. Moc mi to smysl nedávalo, navíc spousta scén je k smíchu ("upíří" vraždy, banda policajtů není schopná dostat jednoho zločince, špion zabíjejí Vulkánským krčním stiskem). Zajímavý experiment, který se ale moc nepovedl.

Horor v Dunwichi (1970)

Hodně zajímavý a rozporuplný film. Dal by se shodit, že se v celém filmu nic hororového nestane, že není nic ukázáno a že je to vlastně nuda. Jenže v roce 70 asi líp Lovercrafta natočit nešlo. Režisér si pomohl uhrančivým Stockwellem, zajímavým hudebním motivem a barevnými psychedelickými filtry, značícími útok zla, čímž dodal filmu působivou atmosféru. A já se dobře bavil, protože ono netušené a nepojmenované zlo je zde zajímavější než nějaká hnusná příšera.

Drákulovo znamení (1970)

Hammer ty Draculy sekal jak Baťa cvičky a v roce 1970 stihl dokonce dva díly. Tenhle rezignoval na stupidní pokusy o složitý příběh, Drákula je oživen hned na začátku a jede. Děj se potácí od ničeho k ničemu, logiky taky moc nepobral, ale aspoň tenhle díl moc nenudí, obsahuje pár moc hezkých chuťovek (nejlepší scéna masakr v kapli je bohužel hned na začátku) a Christopher Lee má konečně trochu prostor. Líbil se mi i slušný konec a smrt Drákuly. Naprosto největší zlo je ovšem netopýr, který vypadá stejně tak debilně a směšně jako skoro o 40 let starší předchůdce z černobílé verze z Lugosim. Člověk by čekal v roce 70 už nějaké solidnější efekty, vždyť už v té době vznikaly Vesmírné Odysey a Planety opic.

Taste the Blood of Dracula (1970)

SPOILERY: Pátý díl hammerovské série je pořádné scénáristické vaření z vody. Trojice bohatých chlapíků se nudí natolik, že spolu s mladým zkaženým lordem uspořádají černou mši a pokusí se oživit Drákulu. Lorda při tom zabijí, přičemž Drákula se rozhodne pomstít. Aby to nebylo tak snadné, tak k jejich vraždě chce využít jejich děti. Do toho kopa logických nesmyslů, jedna kýčovitá láska (s nádhernou babou) a hlavně nuda! Než dojde k oživení Drákuly uteče 45 minut, ale ani poté se moc neděje, Drákula je jen v pozadí a finále skončí tím nejblbějším možným způsobem - zlý kostel se promění v hodný kostel a Drákula umře. Bože. A to v roce 70 vznikl ještě díl šestý. 2 hvězdičky za standartně pěknou výpravu a atmosféru a pár povedených scén.

Frankenstein: Děs a hrůza (1970)

První horor ze 70. let a rozhodně ne tak špatný, jak se zdá ze zdejšího hodnocení. Monstrum je sice slabé jak čajíček, ale jinak je tento restart celkem povedený. Ralph Bates je jako mladý Frankenstein hajzlík k pohledání a během filmu stihne zabít více lidí jak samotné monstrum, celý film je pak takové béčko, které ale slušně uhání kupředu. Režisér osekal všechny vedlejší linie a nechal Frankensteina pouze bádat (a zbavovat se nepohodlných svědků), jako okrasu mu dal dvě nádherné ženské. Mínusy jsou kromě monstra i značně suchý až trapný konec a pak nulová dávka napětí nebo aspoň zajímavých vražd. Všechno podstatné se odehraje mimo obraz. Jinak ale solidní 6. díl série.

Kočičí oko (1969)

Opravdu děsivě pitomý film. Nechápu označení horor, protože kromě jedné scény útoku koček ve finále zde není nic hororového. Je to obyčejný thriler z lepší společnosti, připomínající libovolný díl Jakea a Tlusťocha, navíc hloupý, předvídatelný a bez jakékoliv rozumné pointy. Jedna hvězdičku dávám za skvělého zmetka Michaela Sarazina. Jinak kočky, které 99% lidí považuje za roztomilé opravdu nejsou tou správnou hororovou ingrediencí.