Willard (1971)

Willard je trošku zabržděný kluk, postrkovaný dominantní matkou, terorizovaný šéfem a nemá žádné přátele. V domě se pravidelně objevuje parta "přátel" jeho matky, ve skutečnosti banda vyžírků. Není divu že se skamarádí s krysou a postupně ji i spoustu dalších začne učit různé kousky. Zkrátka ideální Norman Bates 2, ale Willard je většinu filmu relativně normální a když mu konečně ke konci rupně v bedně, v podstatě udělá totéž, co by udělal na jeho místě každý. V podstatě až na dvě scény to ani není horor, spíše lehce nezávislé pomalu plynoucí drama s pěknou hudbou a hereckými výkony. Míra hnusu/strachu plyne nejspíše z toho, jak moc se bojíte krys. Já vůbec, připadají mi celkem roztomilé, takže pro mě to zkrátka horor moc nebyl. Ale nenudil jsem se.

Dům smrti (1971)

Tak tu máme další čistě britský povídkový hororový film. Tentokrát je spojujícím článkem inspektor, vyšetřující zmizení herečky ve starém domě, přičemž místní policajt a poté majitel domu mu vypráví příběhy různých nájemníků. 1. Method For Murder - Spisovatel detektivek začíná vidět vraha ze svého románu. Klasický námět, který jsem viděl už ve dovu filmech se zcela očekávaným vyústěním a nesmyslnou finální scénou - 3/5. 2. Waxwork - Dvojice starých přátel nemůže přestat obdivovat figurínu krásné ženy v místním voskovém muzeu, která byla zaživa vražedkyně. Asi nejslabší povídka i přes skvělého Cushinga příběh dost o ničem s pitomým "akčním" záběrem - 3/5. 3. Sweets To The Sweet - Asi nejlepší část. Christopher Lee hraje autoritativního otce, který svoji dcerku nepouští do školy, odmítá ji kupovat hračky a mladá vychovatelka se snaží zjistit proč. Víc bych neprozrazoval, nicméně dostalo mě jak odhalení, tak mrazivá závěrečná scéna - 5/5. 4. Cloak - Stárnoucí hororový herec koupí plášť, který z něj dělá skutečného upíra. Docela příjemné zakonečení s pár odkazy na hororové klasiky a pomrknutími na diváka, skvělý Jon Pertwee - 4/5. Spojovací příběh měl taky povedený konec a celkově jde o solidní nadprůměr, jen je to i na rok 1971 dost "soft".

Koncert pro Satana (1971)

Neskutečná kravina a to jsem nevěřil že film s Aldou a Bissetovou bude blbost. Leč... režisér si uvzal že natočí něco jako Rosemary a protože neměl nápad, příběh ani scénář, udělal film natolik mysteriózním, že ještě půl hodiny před koncem jsem netušil o co vlastně jde. Po skončení jsem pro změnu nemohl uvěřit jak blbý a jednoduchý ten příběh vlastně je. K tomu debilní dialogy, podivné WTF psychedelické scény, modrý sliz?!, ani jediná strašidelná scéna a překvapivě špatné výkony obou představitelů. A jako třešnička na zkaženém dortu to trvá skoro dvě hodiny.

Let's Scare Jessica to Death (1971)

Místo "Vystrašme Jessicu k smrti" by se film mohl jmenovat "Unuďme diváka k smrti". Tempo je vskutku mrtvolné, hororem je film zhruba poslední pár minut a většinu filmu se jedná o drama o jednom netradičním milostném čtyřúhelníku. Nicméně i přes pomalé tempo to jako drama solidně funguje, postavy jsou docela zajímavé a závěr je slušné psycho. A já nemám srdce dát míň jak tři.

The Blood on Satan's Claw (1971)

Jedna středověká vesnička, ve které je nalezena lebka démona a parta mladých, kteří se začnou stávat členy satanské sekty (připomíná bandu zhulených hipísáků). A kdo se členem nestane, toho zamordují. Toť v kostce celý děj filmu, který nemá skvělé postavy, objevný příběh ani velký spád. Ale boduje výbornou syrovou atmosférou, pár povedenými scénami ve kterých nechybí ani znásilnění a skvělou hudbou. A ještě k tomu krásná Linda Hayden, která ukáže úplně všechno. Slabší 4*.

Doktor Jekyll a sestra Hyde (1971)

Třetí variace na Jekylla a první u které jsem neumíral nudou. Tahle hammer verze je něco mezi Frankensteinem (pokusy za každou cenu) a Jackem Rozparovačem. Solidně se na to kouká, nápad měnit se na ženu je skvělý, stejně jako oba titulní představitelé. Dolů to sráží hlavně lacinost kulis, béčkovost a vůbec celková televiznost filmu. Nápad točit za pár šupů v pár lokacích ve studiu nebyl nejlepší.

Countess Dracula (1971)

Čachtická paní v podání hammeru je utahaná nuda se všemi zápory co pozdní hammer nabízel - laciná erotika, přeslazená romantika a minimum zajímavých scén. Nebýt toho že hraběnka po krvavé koupeli opravdu mládne, byl by to obyčejný laciný historický film.

Dcery zla (1971)

Třetí a poslední díl série z hradu Karnenstein je konečně solidním hororem. I tenhle díl je chvílemi šílená nuda, na druhou stranu se ale děj odehrává v temném středověku, nechybí tu oblíbené upalování, inkvizice, satanské rituály a trošku toho gore, přičemž erotika a romantika jsou omezeny na minimum. Celý děj navíc táhne zestárlý, ale stále fantastický Cushing. Jeho fanatický inkvizitor, který neváhá upalovat nevinné dívky, ale ve finále prozře a vydává se zničit skutečné zlo i za cenu svého života je skvělá postava a dává zapomenou na nevýrazného upíra i ne příliš zajímavé titulní dvojčata.

Lust for a Vampire (1971)

Pokračování Vampire Lovers je ještě horší než první díl. Z erotického hororu nezbylo už skoro nic, místo toho tu máme dívčí školu se spoustou rozpustilých školaček a lásku až za hrob mezi profesorem a titulní upírkou. Červená knihovna jako když vyšije s takovou spoustou blbostí, že je nemá cenu ani jmenovat. Těch pár odhalzených koz a vražd (většinou mimo záběr) to nezachrání.

Krvežízniví milenci (1970)

Lesbický upírský horor z roku 1970 - no jak to může dopadnout? Špatně samozřejmě - Hammer se vydal cestou erotiky, takže hlavní upírka místo vysávání krve svádí mladá děvčata, svléká je a krev jim saje z prsou místo z krku. Navíc ji nevadí světlo a umí se rozplynout, což považuji za neodpustitelné nesmysly. Celý příběh pak svou blbostí připomíná eroťáky, které běžely na Nově v 90. letech, až na to že i té erotiky je poskrovnu (nepočítaje pár odhalený prsou). I ten konec, který spoustu filmů zachrání je zde jaksi nijaký. A Cushing? Ten zde nemá vůbec co hrát. Hvězdičky jen za krásnou výpravu, kterou Hammer umí a za luxusní úvodní scénu, zbytek je hovadina.