Táta je doma 2 (2017)

Na úrovni těch nejtrapnějších "Sandlerovek", a na dno už to opravdu není moc daleko... snad v dalším pokračování se tam dostaneme?! Jednu za Mela, kterého to očividně "bavilo".

Capote (2005)

Nevěděl jsem předtím vůbec nic o Capotem, no a po shlédnutí na tom nejsem o moc lépe. Z příběhu je zřejmé že je to spisovatel, ale už se nezmíní o tom co psal, jaký žánr a proč byl tak populární. Místo toho se film točí okolo jednoho případu masové vraždy, který by byl mnohem víc zajímavější i jako průměrná kriminálka. Z Hofmanova pojetí Capoteho jsem nijak zvášť unešen nebyl, nemám k němu však žádné výhrady, nicméně paradoxně zajímavější pro mne byla postava Kathrine Keener. Slabší tři.

Tady a teď (2018) (seriál)

První tři, čtyři díly byly hodně fajn, netradiční drama, malinko mysteriózní, trochu jsem nevěděl co si o tom myslet a kam to zařadit. Další dění ale zajímavý koncept nedokázalo podchytit a zajímavě využít, místo toho se tu stále omílá jak Ramonovi čím dál víc straší na majáku, a mezitím se tu řeší "obyčejné" problémy multikulturní, multipohlavní, emacipované společnosti. Čím víc se blíží ke konci, tím větší je to nuda, a závěr raději komentovat nebudu. Je to ale škoda, nejen kvůli nevyužitému potenciálu, ale taky kvůli výbornému a schopnému obsazení.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Závěr slabší ale jinak celkem pobaví. Nicméně třetí a pátý díl jsou v mých očích lepší, a od Brada Birda jsem čekal trochu víc.

Kmotr (1972)

Fantastičtí Brando, Pacino, Duvall, hezká práce s kamerou, parádní soundtrack ale ta stopáž je fakt smrtící, zvlášť když obsah není tak výživný. Ale zase, velmi těžko se taková klasika hodnotí ze současné perspektivy.

Válka o planetu opic (2017)

Pár silných momentů, krásně napsané postavy a jako obvykle velmi dobré efekty, ale jako celek to ne úplně funguje. Chyběli mi tam emoce, ačkoliv je tu několik emotivně laděných scén, vůbec to na mě nezapůsobilo. Příběhově taky neuspokojivé. Dramaticky znějící název filmu zůstává trestuhodně nenaplněn, kdy člověk čeká kdy to konečně příjde, a ono nic..

Slečna zamilovaná (2009)

Zatím asi to nejhorší co jsem se Sandrou viděl. Je to trapné, nezábavné, nezáživné, nese se to v duchu klasických nízkorozpočtových amerických komedií a je to samé klišé. Film uveden těsně před jejím návratem do hollywoodské špičky po Blind Side, takže se nedivím, že brala to co bylo.

Blade Runner 2049 (2017)

Nádherný vizuál, progresivní hudební motiv, skvělé obsazení, kamera a parádní atmosféra. Tohle je opravdu lahůdka!

Le Mans: Racing is Everything (2016)

Trochu chaoticky sestříhané, hlavně ke konci to trochu drhne, episody jsou zbytečně krátké a hodně mě iritovali nepasující zvuky motorů při záběrech z kokpitu - připadalo mi jako by pouštěli jeden a ten samý zvuk dokola. Jinak ale celkem adrenalinové s napínavé nahlédnutí na sezónu 2015 v Le Mans.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Vítězí forma nad obsahem? Možná ani to ne. Má to slibný začátek, podmanivý vizuál rajské planety, její obyvatel a jejich zvučného jazyka, ale vidina zajímavé podívané se velmi záhy rozplyne. Mám problém snad se vším. S okázalým obsazením, nezajímavou režií, nesourodým střihem a s prázdným scénářem. Vizuálně je to v pořádku, ale k čemu to je, když je to tak prázdné, a ty postavy nemají "duši" (vyjma již zmíněné rasy). Lepší 2*.