Báječný hotel Marigold (2011)

Nádherně obsazené, dějově stejně jako ve dvojce trošku chudší, a stejně krásně nabité tou úžasnou indickou atmosférou. Paradoxně se mi druhý film líbil víc, možná proto, že jsem ho viděl jako první nebo snad proto, že tam té indické omáčky bylo o něco víc. PS: Maggie Smith Rules!

Boj za svobodu (2016)

Pěkně vypadající a hezky obsazené, nicméně dramaticky nefunkční, příběh narušuje zbytečné přeskakování o půlstoletí dopředu, příběh je rozvleklý, nesoudržný, místy zmatený, často nudný a úmorně dlouhý. Slabý průměr.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Asi se shodnu s většinou místních hodnotících když řeknu, jak velký potenciál film nabízí, a jak zůstává trestuhodně nevyužit. Námět zajímavý, ústřední dvojka má charismatu na rozdávání, je tu spousta zajímavých postav, se kterými si ale tvůrci neví rady, příběhově průměrné, bez potřebného napětí a bez fungujících emocí. Proměnlivá kvalita triků taky nepotěšila. Škoda!

Půlnoční dítě (2016)

Líbí se způsob vyprávění, jak je film skoupý na jakékoliv informace a k vysvětlování nepoužívá laciné flaschbacky, ale sotisfikovanou práci s kamerou, herci, hudbou, a hodně toho nechává na divákově představivosti, a udržuje ho tím v konstantním napětí. Hodnocení tohohle filmu budou přímo úměrné tomu, do jaké míry vám Nicholsovo vyvrcholení sedne, nicméně natočené i napsané je to velmi zručně a zajímavě, a přirovnávání k pozdějšímu Shaymalanovi je úplně mimo.

Sebevražedný oddíl (2016)

Skvělí Will Smith a Margot Robbie se snaží držet celý film na svých bedrech, ale je to málo platné. Ostatní záporáci tu jsou přinejlepším jen do počtu, včetně nepřesvědčivého Letova Jokera. Nicméně, je to lepší než jsem čekal.

Buchty a klobásy (2016)

No místy trochu přestřelený (někdy až moc), bizarní, ale nepochybně originální a sem tam i zábavný.

Dívka ve vlaku (2016)

Zručná režie, poetická kamera, výborní herci a solidní scénář. Vyvrcholení je ale předvídatelné a s tou hrstkou postav se kterou film pracuje, se není ani čemu divit. Má to ale výbornou atmosféru a diváka udrží napnutého téměř celý film.

Legenda o Tarzanovi (2016)

Není to špatné. Pěkné obsazení se skvělým záporákem, krásná výprava a kamera, kvalita triků (i scénáře) je však hodně proměnlivá a padá čím dál víc se film blíží k závěru. Postavy jsou ale funkční, uvěřitelné, jejich motivace dávají smysl a pohánějí film kupředu. Závěr ale veliké zklamání, a nekompromisně obral film o jednu hvězdu navíc.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Od režiséra mého oblíbeného Devil Wears Prada, nechápu! Námět "výživný" možná tak pro krátký film, je to špatně napsané, hrozná kamera, střih i režie, hvězdné obsazení které tu nemá co hrát. Emocionálně prázdné (ne však vinou herců) a zbytečné.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Celkem uspokojující fantasy, skvěle obsazená s příjemnou atmosférou, příběhově však nevýrazné, je tu zbytečně moc postav/zvířat, které jsou tu jen do počtu, hodně mi tu chybí opravdu strhující a snadno rozpoznatelné hudební téma (potažmo celý soundtrack), bez kterého se žádná velká fantasy sága neobejde. Každopádně se na pokračování těším. Lepší tři.