Místo u moře (2016)

První dojmy velice dobré. Uhranul mě ten obrovský cit pro realitu a bezprostřednost, který se jen tak nevidí. Skvělé herecké výkony, silný film, nádherná scéna s kočárkem.

Procitnutí v Garden State (2004)

Příjemná záležitost, přišlo mi to hodně spontánní, jako kdyby děj vymýšleli během natáčení. Pár výborných scén ale hlavně skvělá Natalie, která je ale bohužel to jediné, co si z toho budu pamatovat.

Ray Donovan - Série 5 (2017) (série)

Celá série se utápí ve flashbacích, nostalgii a vzpomínkách na Abby, a už po několika epizodách to začíná být nesnesitelné, zbytek stopáže vyplňuje vesměs nevýrazný děj. Výsledkem je ještě horší série než ta předchozí čtvrtá, včetně úplně vypuštěného finále.

Miliardy - Série 2 (2017) (série)

Minimálně stejně kvalitní podívaná jako série první, ale znovu, některé vedlejší příběhy hodně kolísají na kvalitě, stejně jako místy kolísá i kvalita scénáře. Nicméně, Damian a Paul jsou skvělí, jejich postavy jsou zajímavé a je radost se na ně koukat, a nová postava Taylor je trefa do černého.

Smrtihlav (2017)

Anthropoid, ačkoliv mě zvlášť neoslnil, měl alespoň nějakou příběhovou strukturu, ctil historické reálie, a měl solidní závěr. Tohle z toho nemá vůbec nic, na oplátku se film utápí v rádoby poetických záběrech, které postrádají smysl a film jestě víc zdržují. Zatímco první polovina byla ještě koukatelná, v druhé už jen velké utrpení. Závěr už to jen korunoval. Kdybych řekl, že dávám hvězdu jen za českou hymnu, nebyl bych daleko od pravdy..

Dámská jízda (2017)

U několika scén jsem se hodně zasmál, docela příjemně se to nebere vážně, takže nějaké menší logické lapsy vůbec neřešíte.

Ztracené město Z (2016)

Na svoji délku je to celkem poutavá podívaná a určitě nenudí, ale člověk pořád čeká na to neuvěřitelné dobrodružství (jak hlásá popisek filmu na HBO), a ono se nestane nic, k žádnému vyvrcholení se prostě nedostaneme, takže nakonec mírné zklamání.

Assassin’s Creed (2016)

Nepřehledný a zmatený děj, akční scény to samé, je to špatně sestříhané, nesvícené, je tam spousta kouře přes který není nic vidět... Je úplně jedno, jestli je to adaptace videoherní či jakákoliv jiná, bez dobrého scénáře a schopné režie to prostě nejde. Velmi slabé dvě!

Za každou cenu (2016)

Výborný scénář, poetická kamera, schopní herci, tvůrci se nijak neobtěžují s vysvětlováním motivu, spíš je mírně naznačí a zbytek nechají na divákově představivosti. Solidní "požitková" podívaná, rád se někdy podívám znovu.

Pásky z Nagana (2018)

Samozřejmě si přesně pamatuju co jsem dělal v semifinále a finále při olympijském Naganu. Tohle byla opravdu vyjímečná a nezapomenutelná událost, a přesně tak se i prožívala. Jinak samozřejmě skvělý dokument, který obsahuje všechno podstatné i méně podstatné, hlavně však spoustu krásné nostalgie...