Ve jménu vlasti - Série 1 (2011) (série)

Díky skvělému obsazením především hlavních rolí a kvalitním smysluplným scénářem, patří tenhle seriál k tomu nejlepšímu, co se v posledních letech natočilo. Závěr série naprosto strhující, a fantastický výkon Damiana Lewise!

Ratatouille (2007)

Fantastická feel-good delikatesa z dílen Pixaru! Krásně napsaný příběh v kombinaci s nádhernou animací dělá z filmu opravdovou lahůdku, kterou se jen tak člověk nepřejí.

Brooklyn (2015)

Příjemná dobová atmosféra, nádherná kamera, pěkná hudba a samozřejmě báječná Saoirse, a ty její kukadla.. Do druhé poloviny filmu opravdu příjemné pokoukání, pak mi to ale trochu zkazilo její nepochopitelné okouzlení jiným chlapem, to jak už po pár týdnech zpět v Irsku zapoměla na to, jak v Americe prožívala své nejkrásnější dny v životě, ba se je i snažila vytěsnit (nepřečtené dopisy v šuplíku), a pak samozřejmě to její "prozření"... škoda!

Dlouhá cesta na Jih (2007) (seriál)

No páni! Opět jsem hltal každou epizodu, s velkým očekáváním nových a zajímavých zážitků, no a na konci mi bylo líto, že to neuvěřitelné dobrodružství zase končí. Už jen fakt, že se tím snaží vybrat nemalé prostředky pro UNICEF nemá chybu. Je to sice slabší než LWR, mají už větší podporu, větší ochranu a více zkušeností než předtím, a Road of Bones prostě ničím netrumfnou, přesto si s přehledem zaslouží 5*. PS:Právě jsem zjistil, že kluci plánují Long Way Up!

Dlouhá cesta (2004) (seriál)

Ve své době nevídaný projekt, který mě tehdy naprosto ohromil a pohltil, a nemálo tomu přidala i účast mého oblíbence Ewana McGregora, díky tomu jsem znovu objevil zálibu ve dvoustopých vozidlech a stal se přítelem dětí UNICEF. Dodnes neztratil nic ze svého kouzla, a stejně jako tehdy, i dnes dokáže spolehlivě motivovat k tomu někam vyrazit.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Člověk by si myslel, že když už nasypou tolik peněz do pokračování Alenky, tak přijdou se zajímavým a neotřelým námětem... ale to se tady bohužel neděje! Celý příběh točící se okolo záchrany rodiny Kloboučníka je nesmírně hloupý, generický a nudný, a já v tom nevidím nic jiného, než jasný čirý kalkul a touhu po zisku. A je mi to líto, protože se mi původní Alenka líbila, a není to fér ani vůči všem hercům, kteří se opravdu snažili.

Alenka v říši divů (2010)

Klasický Burton v doprovodu svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana, který pro Alenku složil opravdu krásné téma. Zábavný a nápaditý svět, pěkné obsazení a je to dlouhé tak akorát.

Temná strana dveří (2016)

Tak tohle je velmi slabé, předvídatelné, se spoustou hororových klišé, lekačky tu nefungují a ani děsivé to moc není. Slabší 2*.

Polednice (2016)

Jenom pěkný vizuál a zajímavá hudba (byť nevhodně použitá) prostě nestačí, když máte tak špatný příběh, který nemohl fungovat ani na papíře. Chování Elišky a její změna v něm vůbec není opodstatněná, a vyznívá tak nepřirozeně a neuvěřitelně, obvzlášť pak na konci. Každopádně dobrý pokus.

Táta je doma (2015)

Tak Will Ferrell se pomalu ale jistě stavá mým nejneoblíbenějším hercem, protože pokaždé když něco natočí, je to skoro vždy nezábavné a trapné. Slabé dvě *.