Hemingway a Gellhornová (2012) (TV film)

Ale jo, docela dobrý životopisný snímek, který ale není tak úplně o Hemingwayovi, ale spíš o jedné z jeho manželek Martě Gellhornové. Válečné reportérce, která za svůj život prošla nespočtem konfliktů pro mě byla daleko zajímavější postavou, a nebál bych se od ní i něco přečíst. Samozřejmě oba herci skvělí, líbilo se mi časté změny prostředí, a taky začlenění dobových záběrů do filmu.

Můj svět (2003)

Zajímavým a originálním způsobem vyprávěný příběh, o ne úplně zajímavém a nesympatickém chlápkovi. Příběh je v podstatě filmová adaptace jeho komiksů, jejichž náplní jsou ale jeho skutečné nezkreslené životní situace.

Přežila jsem Picassa (1996)

Dlouhé, nezáživné, nudné. Celý film je prakticky o ničem, a ani Anthony a Natascha to nezachrání. Pokud nejste zrovna velkými obdivovateli Picassa, doporučuji jít o dům dál.

Válka světů (2005)

Po několikátém shlédnutí filmu je moment překvapení pryč, to neuvěřitelné mrazení když se rozezní zlověstné troubení tripodů, ten úžas když se dálniční most bortí jako domeček z karet, to všechno je ta tam, a člověk začíná vidět mnohé "nedokonalosti" a chyby. Nečetl jsem předlohu, a nevím do jaké míry se jí film drží, ale celá ta idea, kdy se mimozemštané vrátí na Zemi, kde před několika milióny let zakopaly své válečné stroje/harvestory aby lidskou rasu "vyhladily", mi přijde přinejmenším úsměvná. Dále pak jak neuvěřitelné štěstí a velká náhoda je během jejich cesty provázela (Ray přežívá jako jeden z mála první útok, získává provozuschopné auto, přežívají noční pád letadla, útok na auto, překonají druhý útok na lodi, "vyšinutý" Tim Robins je jako jediné ukrývá, a tak dále...). Některé scény jsou ale pořád až neuvěřitelně atmosférické a mrazivé (začátek invaze, hořící vlak) - až ikonické, tak jak to Steven umí. Ani Williamsova hudba není tak výrazná, aby se o ní mohl film opřít, ale svojí úlohu dokonale plní.

Zbytečná smrt: Příběh Marca Pantaniho (2014)

Zajímavý ale smutný příběh nadaného sportovce, který podlehl trendu svojí doby, tedy dopinku, dostal se až na vrchol, ale když vše vyšlo na povrch, nedokázal žít s jeho následky. Dokument ale mohl být klidně o něco kratší.

Roboti (2005)

Roboti jsou docela poctivým animákem se spoustou zajímavých nápadů a zábavných postaviček, který ale trpí plytkostí a klišovitostí příběhu.

Winston Churchill (2014) (TV film)

Životní dráha Winstona Churchilla od narození, až po jeho úmrtí. Velmi povedený dokument o jedné z nejdůležitějších postav 2. světové války.

Na rybách (1997)

Neuvěřitelná pitomost, nezábavné, trapné a bez vkusu. Nemůžu uvěřit, že k tomu psal scénář sám JJ Abrams! No žádný učený z nebo nespadl...

Dvojka (2009)

Na české poměry docela kvalitní psychologické drama se zajímavou zápletkou a povedeným scénářem. Ten Michal byl teda na zabití už od začátku.

V srdci bouře: Churchill ve válce (2009) (TV film)

Herecky výtečné, o tom žádná, ale vadilo mi to neustálé přeskakování mezi dvěma časovými osami (dovolená po válce a válečné období), narušovalo poctivě budovanou atmosféru. Jinak v podstatě souhlasím s Enšpíglem, je škoda že podle téhle ikonické postavy nevznikla minisérie, která by zachytila všechno podstatné a bez zbytečného spěchu. Ale i tak nadprůměrný počin.