Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Opravdu nemůžu jinak - tohle byla vánoční klasika mého dětství, Macaulay Culkin byl pro mě tehdy bůh, a já si to pokaždé nemohl nechat ujít. Hudba Johna Williamse výborně dotváří vánoční atmosféru filmu, a i když je film plný logických chyb, rád se na něj podívám i dnes - a pořád se u toho bavím.

Albert Nobbs (2011)

Výborný herecký výkon Gleen Close, ale ne tak dobrý, aby si ze něj odnesla Oscara. Atmosféra filmu je tady správně dobově ponurá a realistická, obsazení je taky v pořádku. Snad jen jedna výtka - jak Albert tak i Hubert mi už od začátku nepříjdou jako chlapi dostatečně přesvědčiví, a to snižuje realističnost filmu. Celkově je to ale netradiční, dobře natočené drama o tom, že každá lidská bytost (ať už je jakákoliv) má svoje sny a touhy, které se ale málokdy naplní. "A life without decency is unbearable."

Hodná holka (2002)

Nenáročná, malinko depresivní, ale přitom velmi příjemná záležitost. Herecky je to pěkně obsazené, dobře zahrané a realisticky natočené.

Madonna: The MDNA Tour (2013) (koncert)

Velkolepá, pompézní, kontroverzní a provokativní show, na můj vkus příliš rychle až freneticky sestříhaná. Každopádně celá scéna, choreografie a celkové pojetí show je na špičkové úrovni, a Madonna to celé drží pevně a sebevědomě ve svých rukách.

Kylie Aphrodite: Les Folies Tour 2011 (2011) (koncert)

Hudbu Kylie mám moc rád, hlavně její éru z 80. a 90. let, kdy chrlila jeden hit za druhým, a když jsem uviděl, že to dávají na HBO, nemohl jsem odolat. Následovalo ale zklamání! Celá scéna mi přijde fádní, volba kostýmů - jak Kylie tak i ostatních účinkujících jsou většinou otřesné a bůh ví co vyjadřující, choreografie k smíchu, a písně které v prvních 2/3 show zazní (pravděpodobně z jejího nového alba) jsou nudné, kýčovité "otrhovačky". V poslední třetině zazní několik jejích dřívějších hitů v poněkud netradičním pojetí, ale potěší a tak trochu i oživí doposud velmi nudnou podívanou (a zachrání od podprůměrného hodnocení).

Můj týden s Marilyn (2011)

Příjemně natočená "komedie" zachycující malinkou část života MM, kterou báječně ztvárnila Michelle Williams. Její Marylin je kouzelná a zábavná, a její taneční scénky jsou dechberoucí. Je škoda, že film nezachycuje větší část života Marylin, než jen pár "nudných" týdnů...

Tajemný muž (2012)

Dokonale nevinná tvář Jessicy Biel, nedává prostor jakýkoliv pochybám o její postavě - o to víc je člověk překvapen a zmaten při prvním velkém zvratu. Z prvu neurčitý příběh později nabízí spoustu otázek, z nichž ne všechny (ať už úmyslně či nikoliv) zodpoví. Problém s tímhle filmem mám ten, že to pro mě je ne úplně uvěřitelné a reálné.

Legendární parta (2012)

Výtvarný styl Dreamworks je mi hodně blízký, takže i postavičky z téhle pohádky byly vizuálně fantastické a nemám vůči nim jedinou výtku. Není to sice žádný epický nářez, ale na nic takového si to ani nehraje a vcelku jednoduchý příběh příjemně plyne a nevtíravě baví. Viděl jsem s CZ dabingem (který sice nebyl špatný), což mě docela mrzí, za účasti takové herecké elity v originálním znění.

Nespoutaný Django (2012)

Neuvěřitelně brutálně zábavná jízda! Tarantino, jako obvykle, napsal role na míru svým oblíbeným hercům, a je to vidět. DiCaprio je skvělý, Fox výborný, Waltz strhující! Paradoxně, jediný kdo mě tam neseděl byl Tarantino sám (v roli), podle mě to nemá zapotřebí. Každopádně jeho styl mi sedí čím dál tím víc...

Total Recall (2012)

Žádná pecka to bohužel není a veškerá originalita původního filmu je ta tam. Pro mě jen průměrné sci-fi s průmernými triky a odfláknutým scénářem. Herecky je to ale v pořádku - na Kate se pořád dobře kouká, na Jessicu taky a Colin odvedl svůj dobrý standart. Neříkám, že je to zbytečnost, jen si myslím, že by to šlo udělat líp...