• Krátkometrážní

Spider-Man: Bez domova (2021)

Začátek trochu vlažnější, ale pak se to pořádně rozjelo. Velice chválím tvůrce za nápad s paralelními vesmíry, díky kterému jsme mohli vidět „staré“ Spider-Many Tobeyho Maguireho (nejlepší Spider-Man) a Andrewa Garfielda, a také spoustu tehdejších záporáků v jejich sériích. Takže nápad super a realizace také výborná. Ale přeci jen mi tam malinko něco chybělo, nemám pocit, že by to bylo na 5*, tudíž dávám 4*.

Muž z Toronta (2022)

Za mě fajn akčně-komediální jednohubka. Kevin Hart je můj oblíbený komik a zde mi jeho vtípky také seděly, několikrát jsem se hodně zasmál. Woody Harrelson do role drsného zabijáka také pasoval jako hrnec na prdel. Proč však dávám 3*? Protože i když mě příběh bavil, tak tam bylo pár nelogičností, a za to musím jednu * ubrat.

Vem si mě (2022)

Přiznám se, že začátek, kde jsme sledovali život hvězdy, spoustu reflektorů, paparazzi, sociálních sití, mi úplně nesedl. Příběh mě začal bavit, až když se JLo a Owen Wilson začali poznávat, tehdy ten film dostal romantickou jiskru. Tato dvojka se i celkem k sobě hodila, navíc Jennifer i Owen jsou výbornými, sympatickými herci.

365 dní: Ten den (2022)

První hodinu jsem si říkal, že ten film snad nemá vůbec žádný scénář! Divák opravdu celou hodinu sleduje jenom sled erotických scén, které jsou navíc často prostříhávány, takže si je vůbec neužije, a děj filmu, nějaká hlavní dějová linie, zde úplně chybí. To jsem snad ještě u žádného filmu nezažil. Až po hodině se konečně začne něco dít, kdy Laura odjede se Španělem, a tak alespoň tato krátká část je trochu zajímavá.

Moonfall (2022)

Mně to nepřijde zase až tak tragické. Ano nějaké rezervy ve scénáři najdeme, ale mě film upoutal hned od začátku a zápletka mě bavila až do konce. Film má navíc sympatické obsazení. Půjdu asi proti proudu, ale mě film bavil.

Objevování světa - Srí Lanka (2018) (TV film)

Dokument není úplně špatný, snaží se nám představit Srí Lanku od doby jejího vzniku až po současnost. Místní náboženství, zvyky, jídlo atd. Je to ale trošku mdlé a všude vidíme ty stejné sochy dokola, no jo jsou to převážně buddhisté... Šokovaly mě ale slavnosti, kdy slony oblékají do „hábitů“ či jak to nazvat, a do toho na ně dají ještě světýlka, takže v noci ti sloni svítí! To těm slonům musí být hodně nepříjemné...

365 dní (2020)

Velké zklamání. Jedná se o vykrádačku Padesát odstínů šedi a Pretty Woman. Byla tam spousta scén, které byly okopčeny právě z těchto dvou filmů. Hlavním mínusem tohoto snímku je však scénář, který je naprosto příšerný, už od začátku vám ten příběh nedává moc smysl. Co se týče obsazení, tak Michele Morrone se na svou roli hodil, avšak Anna Maria Sieklucka hrála uměle, vůbec to neprožívala, absolutně jí ta role nesedla.

Batman (2022)

Na mě to bylo až moc temné a ponuré. Kdyby to bylo natočeno jako klasický thriller, tak by to filmu slušelo daleko více. Příběh však je dobrý a Matt Reeves skvěle zachytil jednotlivé charaktery. Robert Pattinson mi v masce Batmana vůbec nevadil, naopak byl dobrý, ovšem jako Bruce Wayne bez masky mi neseděl. Hold Nolanovu verzi s Baleem a Cainem už nikdy nic nepřekoná. Líbil se mi však záporák Paul Danno, především tedy na konci filmu, kdy jsme viděli jeho tvář, tak jeho mimika přesně dokázala ztvárnit vyšinutého záporáka.

Na sever Aljašky (1960)

Tohle je starý dobrý western, tentokráte však komediálně a romanticky laděný. A díky dobrému příběhu a výborným výkonům Johna Wayna a Capucine mi to sedlo. Ve filmu nechyběly ani hospodské rvačky, což fanouška westernu potěší.

V bublině (2022)

Jedním slovem špatné. Přepálená stopáž, nudné scény, nemělo to žádnou šťávou ani žádné vtipné momenty – no i když asi 2x jsem se zasmál. Za mě však naprosto zbytečně natočeno.