• Krátkometrážní

Králíček Petr bere do zaječích (2021)

Jednička Králíčka Petra byla zábavná podívaná pro celou rodinu. Druhý díl je o půl hvězdičky horší, ale pořád je to zábavná jízda. Zatímco v prvním díle jsem fandil Thomasovi, tak ve druhém díle jsem celkem fandil Petrovi. Líbila se mi zápletka v Londýně, kdy sejde Petr na zcestí, ale v jádru je to hodný králík, a tak musí vše napravit.

Kapky (2022)

Film, který si vystačil se 4 herci po celý film (ten čtvrtý tam byl tedy jen chvilku). Zápletka je jednoduchá, Jason Segel vykrádá dům a přistihne ho příchozí manželský pár, který tam odjel na dovolenou. A následně se celý děj odehrává v tomto domě a přiléhající zahradě. Na takto jednoduchou zápletku mě to celkem bavilo, i když některé scény byly nudné, ale Jason Segel byl v roli hodného lupiče fajn. A když se objevil zahradník, tak jsem docela čuměl na scénu, kdy utíká, smekne se a... Akorát konec se mi moc nelíbil, nepochopil jsem dotyčnou osobu, proč to takhle vyřešila...

Poslední noc v Soho (2021)

Edgar Wright je režisér, který se filmy točí svým vlastním netypickým stylem, a to se mi líbí. Zde máme velice zajímavý thriller, kdy se divák hned sžije s hlavní hrdinkou Eloise, která zažívá vzpomínky Sandie ze 60. let. A ta atmosféra 60. let je skvělá, navíc po celý film zní parádní dobový soundtrack. Ocenit musím také práci s kamerou, protože ta byla naprosto úžasná. Snad jen se mi úplně nelíbily ty hororové prvky, které si mohl Egar odpustit. Jinak velice kvalitní snímek.

Poslední souboj (2021)

Ridley Scott je v obrovské formě a v jednom roce nám přináší už druhý bravurní snímek po Klan Gucci. Ridley je mistrem na historické filmy viz nejlepší film všech dob – Gladiátor. Poslední souboj je film o Jean de Carrougesovi a Jacques Le Grisovi, kde každý z nich dostane svoji kapitolu a své si řekne i Marguerite. Mně se film velice líbil, bavil mě a byl jsem napjatý, jak to vlastně proběhlo a kdo měl pravdu. Divák až do konce neví, jak to celé dopadne. Překvapil mě divný střih vlasů a vousů Matta Damona, vypadal jako tydýt, zato Bena Afflecka jsem poznal až po hodině filmu, jako blonďák hrál snad poprvé, ale role mu sedla. Adam Driver i Jodie Comer předvedli také kvalitní herecké výkony. Film hezky zachycuje francouzskou atmosféru 14. století.

Eternals (2021)

Máme zde nový tým ze světa Marvelu. A hned s hvězdným obsazením – Richard Madden, Angelina Jolie, Salma Hayek, Kit Harington a další. Příběh se mi líbil a bavil mě, přesto ve mě zůstává dojem, že se jedná o jednu ze slabších Marvelovek, což přičítám režisérce Chloé Zhao, dle mého názoru měl být vybrán jiný režisér. I tak se ale jedná o kvalitní, 4* podívanou. Marvel a Kevin Feige si to umí pohlídat a Eternals mě bavili. Především záběry na Visuté zahrady Semiramidiny či Babylon byly krásné. Mrzí mě však, že Marvel podlehl současnému „trendu“ a ukázal nám homosexuální postavy, to si mohl odpustit.

Klan Gucci (2021)

Ridley Scott v 83 letech chytá druhý dech. Na tomto filmu je poznat rukopis tohoto legendárního režiséra a Ridley dokazuje, proč je jedním z nejlepších režisérů filmové historie. Klan Gucci je naprosto skvělý životopisný film o rodině Gucci, o nichž jsem do teď nic nevěděl. Příběh mě velice zaujal, je to natočeno poutavě, diváka film zaujme a ty dvě a půl hodiny neskutečně rychle utekly, klidně to mohlo být ještě o půl hodiny delší s vysvětlením, jak dopadli Patrizii. To se málokdy stane, že u takhle dlouhého filmu jsem tak spokojen, že bych ho ještě prodloužil. Jinak ve filmu naprosto exceluje Lady Gaga, která na to, že je zpěvačka, tak je i výborná herečka, zde si celý film podmanila. Její roli jsem jí naprosto věřil. Divím se, že nebyla nominovaná na Oscara. Výborné výkony předvedli také Adam Driver a Al Pacino. Asi takto si představuji kvalitní životopisný film.

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Za mě výborný film stejně jako jednička, zde hlavně exceluje Salma Hayek, která si krade své scény pro sebe. Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson jedou pořád na stejně komediálně-akční vlně. Největší drsňačka je však právě Salma Hayek, která kosí jednoho nepřítele za druhým a do toho si myslí, že bude dobrá máma, což názorně předvádí tím, jak se stará právě o Reynoldse. :D Tahle dějová linka mě fakt bavila! :D

Možná přijde i kouzelník (1982) (pořad)

Jednoznačně nejzábavnější pořad v historii české i československé tvorby. Scénky Lábuse a Kaisera baví i po letech, ať se na ně díváte opakovaně, pořád se musíte smát. Tohle už nikdy nikdo nevymyslí. Za mě se jedná o nejzábavnější duo v české/československé televizi. Musím ocenit také scénky Jiřího Wimmera a Karla Černocha, především Wimmer byl úžasný a v jednotlivých skečích bylo vidět, že ani Černoch se v roli neudržel a musel se smát. :D A závěrečná píseň neskutečně chytlavá.

Proměna (2022)

Když jsem si před začátkem filmu přečetl obsah, že příběh je o tom, jak se puberťačka mění v kočku, tak jsem se opravdu bál, že to bude blbost. K mému překvapení se však jedná o velice solidní animák. Scénář je dobře vymyšlen, animák je zábavný a jde s dobou. Je to film pro celou rodinu, i když nejvíce cílí právě na puberťačky.

Encanto (2021)

Tento animák mě i celou rodinu očaroval. Mám rád jižanský styl, tady se to odehrávalo v Kolumbii. Musím pochválit spoustu věcí. Začnu animací, která je naprosto luxusní, je neuvěřitelné, kam se dnešní technologie posouvají. Ty vlající vlasy, sukně, stromy, voda, květiny, obliečej a mimika u postav, no prostě je nádhera to sledovat. Animák je také krásně barevný. Další věcí je naprosto fantastický soundtrack, všechny písně jsou krásně rytmické a chytlavé. Líbil se mi také příběh, který nám v důsledku říká, že rodina je to nejdůležitější. Vůbec mi nechyběl klasický záporák, bylo to napínavé i bez něj. Nemám tomu co vytknout, za mě bomba film.