V jako Vendeta (2005)

Děsivé. Bojim bojim že takhle nějak může vypadat naše budoucnost.

Zrůdy (1932)

Těšil jsem se, ale nakonec jsem moc nadšený nebyl. Nicméně psychologické rozpracování postav je hodně dobré (na tu dobu), nicméně fakt, že se snímek neskutečně vleče i přes svou hodinovou stopáž je zarážející ...

Letní tábor hrůzy (1983)

Trosku teenage variace na PATEK 13 s tim, ze vrazdy nejsou uplne cajk a vsehovsudy v tomhle slasheru neni az tolik k videni. Nicmene beckova atmosfera v detskem summer campu ujde.

Disko kmotr (1979)

Black movie trash. Chlapec zkusi novou drogu a zacne ho pronasledovat prelud kostlivce s mecem, ktery mu chce useknout ruku. Desive a disko master Keith David to musi vsechno vyresit. Black filmy ze sedmdesatek sou tak dokonale nablbly, ze se to musi videt.

Sweet Sweetback's Badassss Song (1971)

Zaverecny Sweetbackuv utek je asi nejakcnejsi a nejlepsi pasaz filmu. Jinak trosku prihloupla blaxploitation nuda.

Na Hromnice o den více (1993)

Krásné. A dá se na to dívat znovu a znovu. Bill Murray exceluje a Harold Ramis je režijně na svém vrcholu.

Casino Royale (2006)

Musím vidět ještě jednou, abych se ujistil o pěti hvězdičkách. Zatím snad jen že Daniel Craig je jako James Bond skvělý a vysoce předčil očekávání.

Ať žije nebožtík (1935)

Jéééé, tohle je moc fajn. Hugo Haas tu exceluje. Tak mě až napadá že je škoda že se u nás už netočí tolik filmů jako kdysi a už vůbec ne tak dobrých!

Kevin ze severu (2001)

Pamatujete si ještě na to, že Leslie Nielsen hrával v dodnes hodně kultovních komediích? Že Skeet Ulrich měl celkem dobře nastartovanou kariéru (VŘÍSKOT, NEWTON BOYS) a že na Natashu Henstridge se alespon dalo hezky koukat? No žádnej strach, všechno už vzalo poctivě za své a tak je to KEVIN ZE SEVERU, krásný sešup do žumpy plné psích sraček (no když už tu máme ty domácí mazlíčky coby psí spřežení). Špatní herci, špatná režie, špatné vtipy ... a Leslie Nielsen který je ještě horší než se čekalo. Tohle je hrubě mezi odpadem! a jednou hvězdičkou a zachraňuje to jen jeden kratičký moment: "To ale fouká!" "Promiň, to bude tim psím žrádlem."

Brubaker (1980)

Druhý vězeňský snímek Stuarta Rosenberga. V tom prvním si zahrál vezněného Paul Newman (legendární FRAJER LUKE), v tom druhém nad vězněnými drží dohled inovativní ředitel věznice Robert Redford. Tentokrtá nikoliv LEGENDÁRNÍ, ale rozhodně hodně kvalitní snímek se znamenitou hereckou sešlostí a skvělým (samozřejmě!) Robertem Redfordem.