Zaklínač - Umění klamu (2023) (epizoda)

Jo, tenhle díl mě bavil. Hodně intrik a tajemství. Díl byl zajímavé vystavěn a vyhovovalo mi to, každým dalším úsekem se odhalila další nová informace. Akorát z té hudby v pozadí mi už trochu začínalo jebat :D Hodnocení: 8/10

Zaklínač - Pozvání (2023) (epizoda)

Nemůžu si pomoct, ale něco tomu chybí. To stejné, co v minulém díle, ten děj se prostě neposouvá. Vážně jsme se za čtyři díly dostali ke konklávě? Kde je ta epičnost, která je v dílech od Sapkowskeho? Je to takové neslané nemastné a prostě nemám z toho už takový ten feeling epičnosti a historického období. Hodnocení: 5/10

Zaklínač - Zase spolu (2023) (epizoda)

Velký problém mám s tím, že tu bylo opravdu málo Zaklínače a furt nějaké chození okolo horké kaše. Dějově až moc zbytečně zamotané. Hodnocení: 6,5/10

Zaklínač - Každý po svém (2023) (epizoda)

O něco slabší než první díl. Víc mluvení a méně akce. Za to jsme ale viděli pěkně nechutnou stvůru a ještě k tomu se všichni rvou o Ciri. Hodnocení: 6/10

Zaklínač - Shaerrawedd (2023) (epizoda)

Zaklínač se vrací a s ním i moje nadšení. Po prvním díle jsem opravdu spokojený, furt se něco dělo, Geralt a spol jsou na útěku a neustále jim hrozí nějaké nebezpečí. Výborná hudba, která má takový středověký nádech a do toho opravdu skvělá choreografie bojů. I přesto mám ale pár výtek, dějová linka v Redanii mi zatím nepřijde moc zajímavá a trošku jsem se nudil, když na scéně byly postavy právě z Redanie. Taky efekty by mohly být o něco lepší, třeba krev mi přijde až taková moc umělá. Jinak si myslím, že rozjezd dost slušný a doufám, že další epizody budou lepší a lepší. Hodnocení: 8/10

Dánská dívka (2015)

Můj dlouho odkládaný film... Nejdřív musím říct, že herecké výkony Redmayna a Vikander byly naprosto neskutečné, do toho splynutí kamery, exteriéru a interiéru. Příběhově o něco slabší, čekal jsem větší hloubku, co se týče toho, co se děje v Lili. Pro některé moc dlouhé nebo nudné téma, ale mně to přišlo zajímavé a ještě k tomu hudba byla taková pomalejší a sedla pěkně do snímku. Hodnocení: 7/10

Sestra (2018)

Slabý průměr. Výborné prostředí, ozvučení a světlo. Jinak co se ale týče příběhu, scénáře a postav nic moc. Film umí navodit atmosféru, akorát lekaček bylo tak moc, že je člověk čekal a ještě k tomu nebyly nejlepší. Hodnocení: 5/10

Černé zrcadlo - Patnáct milionů meritů (2011) (epizoda)

Scifi dystopie, která ovšem není tak vzdálená od reality. Hvězdičku musím ubrat za trochu nudnější začátek, ale jinak dobrý. Upřímně musím ale říct, že nejvíc mě ohromil Daniel Kaluuya, který prostě předvedl neskutečný výkon. Jeho závěrečná řeč měla takové emoce, bylo v ní plno věcí, které platí i pro dnešní dobu. Hodnocení: 8/10

Černé zrcadlo - Národní hymna (2011) (epizoda)

Velice povedené. Od první minuty mě to vtáhlo a nepustilo až do konce. Výborně napsaný scénář, který je sice nechutný, ale za to poukazuje na spoustu problémů dnešní doby, manipulace, veřejné mínění, lidskost atd. Opravdu dobré herecké výkony společně s hudbou. Hodnocení: 9/10

Muž, který stál v cestě (2023)

Konečně něco zajímavého z české historie. Taky po dlouhé době český film, který mě opravdu bavil. Kdo ví, jak to bylo ve skutečnosti, každopádně to bylo celou dobu napínavé, herecky velice dobře zahrané a vlastně to je jenom politikaření. Člověk se dozví, jak to bylo s ruskou invazí a taky s jejím koncem. Hodnocení: 7/10