• Fantasy

Loki - 1893 (2023) (epizoda)

3.díl. Loki a Morfeus se po problémech s usměrňovačem času vydávají do devatenáctého století, kde se snaží najít Minutku, umělou inteligenci napomáhající bývalé šéfové TVA, jež by jim (možná) mohla pomoci se záchranou této společnosti. Cestou však narážejí na nečekaná úskalí. Mezi nimi je i jistý šílený vědec Timely, jedna z Variant Toho, jenž zůstal. S pomocí příručky k TVA, kterou mu o mnoho let dříve darovala již zmíněná žena, (jméno bohužel nevím) se v něm naplno rozjede touha spasit svět dokonalým časem. Naštěstí, jeho srdce zůstává stále čisté, tudíž mu ani ona, ani Minutka nedokáží zavařit. Ještě jeden problém ale na oba hrdiny čeká. Sylvia. Ta se zde objevuje, aby zabila Timelyho, a aby se konečně utkala tváří v tvář svému dávnému nepříteli. Loki však Timelyho nutně potřebuje, bez něj nedokáže zachránit TVA. Sylvia se musí rozhodnout. Zdá se, že vůči jeho názoru. Tedy, dokud ji (zatím) nevinný muž nepřesvědčí o opaku (...). 55 procent, bohužel velmi slabý díl, snažící se upoutat na sebe pozornost, marně.

Čas čarodějnic - Epizoda 6 (2021) (epizoda)

6.díl. V roce 1590 se Diana dopustí vraždy mocného čarodějě, jenž z ní chtěl vytáhnout veškeré vzpomínky. Mladá dívka se musí z otřesného zážitku vzpamatovat, bohužel na to nemá čas. Phillip si přeje zjistit, jestli se v jeho synovi stále ukrývá Běs, a to skrze souboj. Teprve po něm, a ještě po zjištění, kým vlastně Diana je, odhalí svoji skutečnou tvář, tedy až nečekanou vřelost a laskvavost. Blonýna nedokáže uvěřit tomu, proč si Matthew vůbec dělal starosti se svojí "nemocí", proč ji před ní neodhalil. Přece by ho nikdy (znovu náhle) neopustila! Phillip se už nemá proč hněvat a děsit všechny kolem sebe, tudíž přehodnotí strategii a dovede oba hlavní hrdiny k dávné svatyni, kde požádá bohyni Dianu o požehnání. Hodlá je totiž oddat (proč, to nevíme, ale a tom vlastně ani nezáleží). Matthew se svěří své lásce s okamžiky, kdy jeho otec "v minulosti/budoucnosti" umíral a po svatbě se s ní konečně vyspí (na Běsu už asi ani nesejde). Poté se vydávají do Čech, zatímco Phillipe píše do budoucnosti své Isabelle. 55 procent. Kdyby měl tento díl alespoň minimální logiku, a neshazoval romantickými scénami dříve příjemně předpřipravenou děsivou atmosféru, měl by ode mne mnohem lepší hodnocení. Tímto způsobem si tvůrci seriálu zadělávají (či už vlastně zadělávali) na pořádné potíže.

Loki - Bídák Brad (2023) (epizoda)

2.díl. Loki se spolu s Mobiusem vydává do minulosti, aby se v ní setkali s tajným agentem, jenž by jim mohl prozradit, kde se nyní nachází Sylvie. Bohužel, doba sedmdesátých let minulého století, a zejména ona skutečnost celého světa zatemnili dříve věrnému členovi TVA mysl, a nyní si v ní užívá filmové slávy. Loki však jako obvykle ví, kterak z něj vytáhnout potřebné informace, a proto se se svým přítelem dohodnou na způsobu, jak ho přesvědčit, že jeho namyšlenost mu ani trochu nepomůže. Celé společnosti však stále hrozí kolaps, a dokonce ani její de facto správce si s ním již nedokáže poradit. Nezbývá nic jiného než zaříznout skoro všechny větve, a tím zabít miliardy. Ještě předtím se ale všichni tři hrinové (mezi nimi tedy i onen zlomený agent) vydají za Sylvií, aby jim prozradila, na čí straně nyní stojí. Bůh falše a lsti ale má opět smůlu, jeho variantka, do níž se zamiloval, na něj nejen že nemá čas, ale už s ním ani po zaříznutí větví nechce mít nic společného. Nikdy (...). 85 procent, znovu příjemná podívaná, ač mi na ní přeci jen něco schází.

Čas čarodějnic - Epizoda 5 (2021) (epizoda)

5.díl. Zatímco Matthew se vydává s Dianou na Phillipův hrad, k němuž se již oba hrdinové nezadržitelně blíží, k jeho příteli přichází na návštěvu neznámá upírka Lousia. Tedy, z hlediska současnosti, jelikož upírův přítel ji okamžitě pozná coby jeho sestru. Mladá dívka je zcela jistě posedlá běsem, nebrání se divokým hrátkám a krmení, což jejímu společníkovi více než vyhovuje. Konečně v ní spatřuje Matthewa, jehož nahradila jeho ne příliš povedená "kopie" z budoucnosti. Sám černovlasý milenec Diany se obává příchodu na hrad svého otce, a to poprávu. Jeho čarodějka totiž netuší o Běsu, jímž je od své matky nakažený (a donedávna jsme o něm nevěděli ani my, diváci) a může přičinit nevypočítatelné následky. Proto, když se s ním chce blondýna doopravdy vyspat, (konečně) odmítne. Na hradě o jejich cestě časem i jeho zdrženlivosti Phillip velmi dobře ví, čímž vytočí Dianu k nepříčetnosti a poštve ji i proti jeho synovi. Plán mu vychází velmi dobře. Zatímco pomůže Matthewovi více se ponořit do své Temné stránky a vyšle ho na lov, na Dianu připraví "překvapení" v podobě mocného čaroděje, který se jí pokusí vzít vzpomínky a tedy i zneškodnit. Naštěstí (pro nás, fanoušky Diany) neuspěje, Matthew včas zasáhne. I přesto, Diana zabila svůj vlastní druh, a to jen tak neodčiní (...). 75 procent. Lepší díl než předchozí, ale k dokonalosti stále mnoho chybí.

Loki - Ouroboros (2023) (epizoda)

1.díl 2.série. Loki se ocitá v realitě, kde ho nikdo nepoznává, dokonce ani Mobius. V současnosti tento agent společně s B-15 čelí soudu, jenž je chce obvinit z ignorování zákonů TVA. Měli správně zaříznout oba Varianty, (Lokiho a Sylvii) a tím předejít nekontrolovatelnému větvení Svatého toku času. Díky neustálému přecházení mezi oběma již zmíněnými realitami však dokáže Bůh lsti nejen soudkyni, ale i svým přátelům, v jaké nepříjemné situaci se nachází, a dokonce dokáže upozornit na vážný problém v hlubinách společnosti. Spolu s agentem vydává se k muži, starající se o servis porouchaných zařízení a techniku TVA, ochotnému pomoci jim. Jenomže, aby se Loki zachránil, musí se zaříznout v minulosti, a tím vejít so současnosti. Nic ale není jisté, navíc, usměrňovač času je přetížen a co nevidět hrozí jeho exploze. V poslední možné chvíli se vše vydaří, jak má, i přesto ale prožívá Loki smutnou chvíli, kdy konečně spatří Sylvii, avšak rázem "zemře" (...). 75 procent. Na úvod vtipné pokračování první řady, avšak nepříjemně ochuzené o Sylvii, hrajivší zde jen tři vteřiny, a též trochu krátké (39 minut).

Čas čarodějnic - Epizoda 4 (2021) (epizoda)

4.díl. V současnosti se nejen Gerbert, ale i Isabelle dozvídají nemilé novinky z Londýna, kde řádí neznámý upír nakažený Běesem, nemocí, jež z krvesajných bytostí vytváří doslova vraždící monstra. Mladý Edward se snaží pomáhat své babičce při hledání důkazů o pobytu Matthewa a Diany v minulosti, a nalézá medailonek, jenž v šestnáctém století daly oba dva cestovatelé časem jejich "synovi". Aukce se sice vydaří, ale v jeho rukou cennost nekončí, jelikož skončila ukradená. Zato se alespoň seznámí s mladou úřednicí. Ze známosti sice vzejde vášnivé pouto, to ale přeruší dívčino nemilé zjištění o Edwardově minulosti, jíž nechce věřit. Nox a jeho špeh se rozhodnou spojit s Gerberem v záležitosti vraha. Isabel, matce Matthewa, je vyhrožováno ze strany starého upíra. Edward se dozví o tajemství Clairmontova rodu. 55 procent, velmi slabý díl, z nějž jsme si sice něco odnesli, ale i přesto dost málo.

Loki - Season 1 (2021) (série)

(POZOR, SPOILERY!) Zhodnotit první sérii je vzhledem ke skutečnosti marvelovského původu seriálu obtížné. Dějově totiž získal seriál potenciál až ve čtvrtém díle, kdy mezi oběma hlavními hrdiny (Lokim a Sylvií) zahořela láska. Tu však až příliš rychle přešel pátý díl, aby se na konci posledního ukázala blondýna ve svém Temné povaze. Jistě, rozumím jejímu počinu konečně zničit toho, kdo ji zabil. Též rozumím i její nedůvěře v Lokiho, ačkoliv pro ni představoval prvního skutečného přítele. Přeci jen, žije mnoho set tisíc let, a nějaký její Variant u ní znamená v podstatě pár vteřin dojetí a radosti. Sám Loki si však po rapidním zlepšení určitě nezaslouží trčet v jiné realitě (...). Nebo jinak: nevidím v druhé sérii přliš velký potenciál. Ta první nám neukázala, jak by se mohl seriál vyvíjet, spíše se rachle zarazila po čtvrtém díle, aby následně "zakopla", a to hodně, a nakonec začala "mlít z posledního". Ostatní hrdinové, tedy vyjma hlavních dvou, (až na Mobiuse, který zvládal místy bavit) žádný přínos pro toto dílo neměli. Hráli pouze, paradoxně, figurky ve svém vlastním fiktivním světě. Sylvia mi připadá jako velmi zdařilá postava, pomáhá Lokimu, někdy trochu topornému, na výsluní, a tím spolu tvoří výtečný pár.Když jsou od sebe pryč, chybí mi v dílech potenciál. když jsou spolu, zažehnou hotový požár. Ten ale vzhledem k jejich roli a především až příliš veliké podobnosti (však jsou de facto stejní) nikdy nemůže vydržet. A díky tomu se mi moc líbí (...). Celkem dostává 1.série 70 procent. Snad se příště zase najdou, jinak vyroste z nadějného květnatého počátku suchý plod.

Loki - Pro tok času. Vždycky. (2021) (epizoda)

6. a poslední díl 1.série. Loki se se Sylvií dostávají do hradu Pána času. Místo toho, aby však našli hrozivou bytost usilující o jejich smrt, naleznou pradávného prvního Varianta. Ten se díky svým vlastním napodobeninám rozhodl skoncovat jednou provždy s paralelními světa a uvěznit dvojníky v jednom jediném. Nyní však nabízí oběma vládu nad celým Časem, a to sám o sobě. Oba dva tedy pojímají podezření. Ale nejenom kvůli němu, ale i na sebe navzájem. Sylvia nevěří Lokimu jeho dobrosrdečnost, Loki zase nedůvěřuje její důvěřivosti. Když udeří poslední minuta, přijde (z neznámých důvodů) pán času o svůj plán. Mezi hlavními hrdiny se strhne rvačka, ukončená vzájemným políbením a rozhodnutím Sylvie podlehnout svému svůdnému plánu. A zatímco zabijí černošského člověka, ocitá se Loki v cizí realitě, kde o něm nikdo nic neví (...). 65 procent, na hraně snesitelnosti, ale počátek slušný. Plus ískává vzájemné přátelství a vyvrcholení vztahu (krušné) mezi Lokim a Sylvií.

Loki - Cesta do neznáma (2021) (epizoda)

5. a předposlední díl 1.série. Loki se dostává do podivného světa na konci času, kde se seznámí s několika svými zapomenutými Variantami (mezi nimiž nalezne i aligátora). Všichni se snaží přežívat, aby nezemřeli rukou Alliota, ochočeného zmutovaného psa samotného Pána času. Černovlasý Bůh lsti v nich ale vidí pouze nepovedené napodobeniny sebe samotného, marně usilující o nemožné. Sylvia zůstává v TVA, kde se snaží utíkat před šéfovou celého oddělení. Když ale přide na řadu i její zaříznutí, učiní tak sama, dobovolně. Skutečně miluje Lokiho, ale zpočátku nenalézá tam, kde měla. Teprve až poté, co se jí podaří vypátrat (či spíše naopak) Mobiuse, spolu poté všichni bojují proti onomu psovi. Jen láska obou hlavních hrdinů jim nakonec umožní dostat se až na páh cíle. 75 procent, opět slabší díl.

Loki - Větvení (2021) (epizoda)

4.díl. Mobius se snaží zjistit, jak dopadla strážkyně svatého toku času C-20. Jeho nadřízená, blízká Strážcům času, mu všechno až příliš jednoduše ujasní. Mladá dívka podlehla nátlaku Sylvie a brzy zemřela, aniž by cokoliv jasného prozradila. Zpočátku, vlivem jeho blízkosti ke své šéfové, nedává najevo pochyby. Hlavním cílem pro něj jest nalezení obou utečenců. Ti se do sebe, při pádu Měsíce, zamilují, když si svěří mnoho tajemství a navzájem k sobě získají důvěru. Z nepochopitelných důvodů (alespoň pro TVA) vytvoří spoustu vedlejších smyček, čímž na sebe naštěstí upozorní agenturu. Lepší se nechat uvěznit, než zemřít, či ne? Loki následně pod taktovkou Mobiuse zažívá tisícekrát rány od Sif, tedy od vzpomínky z Asgardu, zatímco Sylviu čeká zaříznutí. Nejprve se ale spolu opět (tedy ona a Loki) setkají, načež se dostanou ke Správcům času. Mobius od Lokiho zjistí tvrdou pravdu, jíž nakonec po důkazech o C-20 uvěří. Nevzniknul skrze Správce, ale byl unesen ze své Země. Jedna z Ochránkyň se zase s pomocí Sylvie a jejího Okouzlení dozví o své minulosti, díky čemuž jí poté pomůže při boji s šéfovou TVA. Jak blondýna, tak i černovlasý Bůh poté uříznou hlavu jednomu ze Správci, aby zjistili, že se jedná o robota. Od koho ale pochází? A kde vlastně jsou? To už se Loki nedozví, jelikož ho, jako Mobiuse, šéfová zařízla. Sylvia se ale nevzdává, ač jí jistě smrt Lokiho dost bolela (...). 95 procent, velmi, velmi povedený díl, ale nechávám si rezervu.