Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dobrodružný
  • Akční
  • Sci-Fi

plakát

The Originals - Long Way Back from Hell (2014) (epizoda)

14.díl. Klaus a Rebekah jsou uvězněni v bývalé nemocnici. Cesleste a Genevive je tam hlídají, a snaží se jim co nejvíce znepříjemnit život. Cílem Genevive je ukázat Klausovi pravdu. Propojí jeho mysl s Rebekou, jež velmi trpí po ranáh od vlkodlaků, a ukáže mu minulost. V roce 1919 pracovala spolu s Genevivew v této budově jako sestřička. Spolus ní sjednala coby s čarodějnicí příchod Mikaela do New Orleans, jež celé vypálil na popel a Klause málem zabil. To Rebece neodpustí a pokusí se ji zabít. Genevive mu vyndá z břicha dýku a sama mu ji předá. Elijah a Hayley po nich s Markusem pátrají. Vodítko od Celeste je úspěšně dovede až k bývalé nemocnici. Tam Elijah stihne Klause opět probodnout, když hrozí smrti i Markusovi. 95 procent.

Trhliny (2009)

Po zhlédnutí filmu jsem měl chuť sedět hodinu zcela ztuhlý a šokovaný. Film se mi líbil, o tom žádná, ale takto intenzivní zážitek jsem prožil u filmu poprvé. Zde skutečně můžete nesmírně litovat kladnou postavu a proklínat, toužit zabít tu zápornou. Příběh vypráví o životě dívek na internátní škole, jež touží po návratu domů a nudí se. Jedinou záchranou je tajemná učitelka G. (Eva Green), jež jim pomáhá s pomocí cvičení a zdokonalování jejich těla odpoutat se od všedního života ve škole. Společně tvoří silný tým. Když do školy dorazí španělská šlechtična, mladá krásná dívka, ostatní na ni pohlížejí s opovržením. Přejí si, aby zmizela, pomlouvají ji i šikanují. Jen pár z nich se zalíbí její příběhy, zážitky a zkušenosti v gymnastice. Kdo však velí, má hlavní slovo. Jednoho dne ji vyženou, což zničí slečnu G. Ta se do ní tajně zamilovala, ačkoliv Fiamma s ní ani s Týmem nechce mít nic společného. Když se vrátí, je slabá a zmrzlá. Již od počátku má problémy s dýcháním, a každé větší vypětí musí rozdýchat s pomocí pytlíku (jako dnes astmatik). Po jejím návratu plyne život dál. Nyní si ji téměř všichni váží, uspořádají oslavu, a i přes protesty na slečnu G. z vedení nechává svým děvčatům volný průběh. I když se o ní Fiamma dozví tajemství, tj. že jí sebrala jisté věci, nechává ji zatím na pokoji. Po dalším vyčerpání provede G. hroznou věc: zatímco Fiamma spí, ona si s ní sexuálně pohraje. Vše vidí jedna z dívek v jejím týmu. Nenávist vůči Fiammě a podpora G. ji postaví do rozkolu. Rozhodne se potrestat Fiammu a obviní ji z neštěstí G., jež si vyslechne vztek od Fiammy. Rozhodne se odjet, což dívky nechtějí. Začnou pronásledovat Fiammu a na jednom místě ji zmlátí. Po úprku a únavě začne Fiamma umírat. Pomoci se od G. nedočká, ačkoliv o ni do poslední cvíle prosí, a tak bolestivě zemře. Jedna z dívek vidí na slečně G. po smrti Fiammy vidí její šílenství. Smrti dívky G. nelituje. Rozhodne se odjet, zatímco dívkytruchlí. Uvědomí si, co vlatně Fiammě způsobily. Film končí náhle. Dívky dostanou od G. dopis, ve kterém jim přeje mnoho štěstí. Zatím se musí v sama sobě vyznat (konec filmu). Právě smrt Fiammy mne málem přivedla až k pláči. Tak nevinná půvabná dívka s nadějnou budoucností, a nebezpečné okolí ji o život tak surově připraví. Doufal jsem, do poslední chvíle, že se G. vzpamatuje a zachrání ji. Dlouhé umírání mne trhalo na kusy. A lhostejnost od slečny G. mne tak moc rozčílila. Měl jsem chuť... netřeba popisovat. Fiammy mi bylo velmi líto. Dříve jsem viděl podobný film, jenž mne velmi dojal, "King Kong", to bylo ale dávno (2 - 3 roky?). Kdybych v té době viděl tento film, asi bych to neunesl. Ale asi bych ho tehdy chápal, to si nejsem jist. Na závěr: Velký respekt tvůrcům filmu, knihu jsem nečetl, ale samotný snímek byl intenzivní a emoční. 100 procent na svůj žánr. Velmi doporučuji!

plakát

The Originals - Crescent City (2014) (epizoda)

13.díl. Monique se probouzí z mrtvých a přidává se ke skupince čtyř oživlých čarodějů. Celeste plánuje krutou pomstu. Polibkem oslabí Eljaha, skrze svoje spojence, mezi něž patří i Sophie, zastaví Klause a Rebeku nechá zranit vlkodlaky. Hayley se setkává se svojí rodinou, jež se na úplněk promění v lidi. Seznámí se s jistým mužem, jenž měl být jejím snoubencem. Když se na ně chystá útok, Eljah stihne zachránit ji i jejího přítele. Hayley je odhodlaná osvobodit svoji rodinu od prokletí. Cammille a její strýc čelí svým problémům. Kněz je označen a hrozí mu smrt jako Seanovi. Klaus jim nedokáže pomoci, ale pokusí se o to. Tedy, jestli se mu podaří vysvobodit se z muk. 80 procent.

plakát

The Originals - Dance Back from the Grave (2014) (epizoda)

12.díl. Ve městě se objevuje staronový nepřítel, jenž ovstal z mrtvých. Dokáže používat magii ze svých obětí. Zmocní se Rebeky a čerpá z ní magii. Takto se plánuje zmocnit všech tří Mikaelsonů. Klaus pobízí upíry, aby proti němu bojovali, ti ale mají strach. Markus se vyhýbá všem problémům a proluví si s Camille. Hayley se svěří Eljahovi se svými teoriemi o Celeste. I Markusovi hrozí smrt, tentokrát ale skutečná. Jen s pomocí Hayleyniné krve může spojení Rebeky a čarodějem přerušeno. Rebeka se uzdraví, Markus přežije. Celeste zabijí mocného čaroděje, jenž se pro ni ochotně obětuje. 90 procent.

Život Adèle (2013)

Žasl jsem. Nic lepšího na téma romantická láska dvou dívek jsem zatím neměl tu čest zhlédnout. A vůbec mi nevadily ty tři hodiny. Film jsem si rozdělil napůl do dvou dnů, abych měl šanci vše zpracovat. I když nebylo třeba. Samotný snímek bych rozdělil do několika částí: 1. Adéle začne chodit s jistým klukem. Zprvu se zdá, že je vše v pořádku a jejich vztah přeroste i do intimností. Dokud neuvidí jistou dívku s modrými vlasy, jež ji zcela uchvátí. Láska na první pohled v ní ihned zahoří. Seznámí se s ní v lesbickém baru, kde se seznámí i s její přítelkyní. Začnou se spolu stýkat, a později se Adéle rozejde se svým přítelem. 2. Po několika dnech již Adéle neodolá a dívku, Emmu, políbí. Ještě ten večer se spolu poprvé vyspí. (Zde můžu pochválit odvahu filmařů za sexuální scénu. Byla intenzivní, nespoutaná, prostě vyjádření čisté lásky. Nebojí se zajít až do erotických míst, jež jinde přesahují meze). Adéle a Emma spolu jdou do bouřlivé oslavy LGBT. Emma pozve svoji novou dívku ke svým rodičům, jež se o ní velmi zajímají. Následuje druhá noc. 3. Zde začíná příběh ztrácet na radostné vlně a přechází pomalu, ale jistě k dramatickému vyvrcholení. Když Adéle na oplátku pozve Emmu ke svým rodičům, nezmíní se o pravdě, jež jí neřekla. Rodiče Adéle o jejich vzájemné lásce nic neví. Dívky se tím ale zatím netrápí. Emma má jedinou výtku. Přeje si, aby byla Adéle šťastná a nezanedbávala svůj talent na psaní. Místo toho Adéle vyučuje v mateřské škole. Tam se seznamuje s jistým mužem, jenž ji i přes současnou lásku přitahuje. Důvod je jediný: Emma má mnoho práce se svojí vlastní prací, jíž je malba obrazů a grafická kresba. Přeje si prosadit se na trhu, a to dá dost práce. Adéle se skoro už ani nevěnuje. Adéle je tím velmi zklamaná. 4. Adéle zhřeší a začne se vídat se svým kolegou. Několikrát se s ním vyspí, ačkoliv toho později velmi lituje. Jednoho dne přijde pozdě k Emmě domů. Ta již o všem ví. Velmi se spolu pohádají, a i přes Adélino naléhání, omlouvání a pláči je Emma až krutě nemilosrdná a vyžene ji z domu. To Adéle nesnese. 5. O tři roky později. Adéle již vyučuje i první ročníky, a snaží se vše zvládat. Jak svoji práci, tak i stálého zoufalství kvůli Emmě. Od té noci s nikým nespala ani se nestýkala. Odpoledne tráví venku s kolegy a večery sama doma. Stále po Emmě pláče. Jednoho dne, na podzim, přijme Emma její pozvání do kavárny. Tam si spolu důvěrně promluví. Emma má vztah se svoji vlastní dívkou, a pečuje o dvě děti. Kariéra jí jde velmi dobře a na život si nestěžuje. Na druhé straně Adéle zůstává sama, práce je sice dobrá, ale náročná, a přeje si být opět s Emmou. Velmi ji chybí. Ačkoliv mezi nimi opět zahoří vášeň, Emma ji odmítne. Již ji nemiluje a ani ji nepotřebovala vidět. Stále ji má ale ráda a nezapomíná na jejich lásku. 6. Závěrečná scéna. Adéle přijme pozvání Emmy na její výstavu. Seznamuje se s ostatními umělci, a vidí, jak je vlastně Emma šťastná, slavná a populární. Nepřijme žádost jistého muže, s nímž se jednou viděla, aby si s ní promluvil. Místo toho opouští život Emmy a vydává se dál, do života bez ní (konec filmu). První část filmu, o níž jsem se zmínil, byla mírně nudná. Všední věci, tiché a nezáživné scény. Do té doby, než se seznámí s Emmou. V tu chvíli jsem zpozorněl. Láska roste a s tím i moje nadšení, že jsem nevybral špatně. U sexuální scény jsem zůstal jako u vytržení. Ale nejenom tehdy. Od samotného druhého setkání až po první starosti ze strany Emmy jsem měl pocit, jako bych se od filmu nemohl odpoutat. Poté ale začaly nabývat problémy a s tím i můj "strach", jenž předpovídá blížící se problém. Ten ve filmu vždy nastane. Hádku, jež je od sebe oddělila, a samotná přítomnost toho muže, s nímž si Adéle začala, mne velmi rozesmutnila. Vše bylo více než jasné. Láska jim nevydrží. Vina je oboustranná. Emma se měla více věnovat Adéle a naproti tomu ona na sebe měla více upozorňovat. Ne začínat si s někým jiným. Obrazně: Emma postavila rakev, Adéle se do ní pohřbila a Emma ji zatloukla. Zbytek filmu jsem již pouze částečně vnímal. Mírná naděje u jejich schůzky, kde se Emma měla rozhodnout, jestli přece jen nedá Adéle ještě šanci, byla pohřbena v mžiku. Uplynuly tři roky, možná se měla jedna z nich rozkývat dříve. A ten závěr... to se snad ani nedá zhodnotit. Konec jejich lásky a stýkání jako vymalovaný na jednom z těch Emminých obrazů. Alespoň tak to vnímám já. Pokračování můžou být různá: 1. Skutečný konec jejich lásky, poté tu máme dvě možnosti: Adéle půjde dál a najde si jiného/jinou, či zchřadne a zůstane do smrti sama. 2. Emma přece jen vycítí, jak je Adéle sama, a svůj vztah přehodnotí. Jak říkala: "Nikdy to nebylo takové, jako s tebou". Sama byla nešťastná také, když Adéle opouštěla. Poté by se k sobě vrátily. 3. Vše zůstane v tzv. střední cestě, a budou se i nadále občas stýkat. Film se mi velmi líbil, obě herečky byly velmi půvabné. Léa Seydouxová coby Emma měla pěkné modré vlasy, a Adéle Exarchopoulos coby Adéle zde vypadala tak zranitelně... Doporučuji, film zde má příjené hodnocení, s nímž souhlasím. Jiný film na toto téma takové kvality snad ani nenajdete. Francie je umí na jedničku. 100 procent, vzhledem k zaměření na tento druh filmů.

plakát

The Originals - Après Moi, Le Déluge (2014) (epizoda)

11.díl. K vykonání Sklizně je nutné posvěcení kostí mocné čarodějky a vražda Daviny. Té se začíná magie vymykat z rukou. Před její smrtí se projeví čtyři elementy: nejprve země, poté vzduch, následně voda a nakonec oheň. Musí se jednat rychle. Zatímco Davina je ovlivněna sedativy a Marcel ji následně unáší, zjistíme novinku. v těle Eljahovy milenky Celeste není magie. Samotného Eljaha napadne jiné tělo, jeho matky. To musí býti posvěceno na správném místě. Klaus dá radu Hayley, jak na Eljaha. Ten jí poté, co mu prozradí pravdu o jeho lásce, nechce odpustit a vyhýbá se jí. To ji velmi raní a ublíží. Davina je připravena na smrt. Když jí podříznou hrdlo a chystají znovu oživit, nic se nestane. Všechny včetně Daviny umírají nadobro. Markuse to zničí, Klaus je mu oporou. I přes veškerou snahu Hayley nedostane od Eljaha odpuštění. Zjistíme novou věc. Celeste stále žila, jen byla v těle jiné čarodějky. Nyní probudila Starší a magii Daviny přijala za svou. 95 - 100 procent.

plakát

The Originals - The Casket Girls (2014) (epizoda)

10.díl. Koná se slavnostní den v New Orleans. Rebeka při něm vzpomíná na minulost, kdy jisté bohaté pařížanky zachránila před davem mužů. Davině se podaří osvobodit Cammille od Klausova vlivu. Jedna z čarodějek se rozhodne dosáhnout sklizně s pomocí Eljahovy milenky. Zmanipuluje Hayley, aby ho zradila a řekla jí o místě, kde ji pohřbil. Davina předvede všechnu svoji moc na Klausovi, Marcelovi a Eljahovi. I přesto se podaří Klausovi ji otrávit. Díky zásahu od čarodějnice ale ožívá. Její stav se ale náhle začne zhoršovat, když se kosti Eljahovy milenky začnou dostávat nad povrh země. Díky Davininým kresbám Eljah zjistí o své lásce mnohem více, než by si přál. 95 procent.

plakát

The Originals - Reigning Pain in New Orleans (2013) (epizoda)

Klaus započíná svoji vládu v New Orleans. Seznámí Hayley a ostatní se svým plánem vyvraždit vlkodlaky v zátoce, kteří se pro vlčici stali novou "rodinou". Ta požádá Eljaha a Rebeku o jejich ochranu. Když se setká s lidskou frakcí, navrhne své požadavky, jež jsou pro lidi zničující. Na oplátku mu zavraždí s pomocí slunce mnoho upírů. Za to zaplatí masovou vraždou. Mimo kněze, ten musí zvolit novou vládu. Eljah a Rebeka zastaví jatka na vlkodlaky, když se náhle dozví o prstenu jejich matky, jenž na sobě měl jeden z nich. Klaus je rozčilen jejich chováním, ale po Eljahově omluvě jim vše odpustí. Sám také vyslechne knězovy žádosti a požádá Cammille o opuštění města. Přitom jí ukáže část své kruté minulosti. Donutí ji na vše zapomenout. Dokud se neukáže Davina a ovlivnění nezruší. Hayley je připravena pomstít se Klausovi, až nastane čas. 95 - 100 procent.

plakát

The Originals - Always and Forever (2013) (epizoda)

1.díl celého seriálu. Klaus rozjíždí svůj plán na ovládnutí svého města pod Marcelovým vlivem. Prodal mu Elijaha a lstí se ho snaží spolu se svým městem zísat zpět. S Marcelem proměňuje dívku a kluka v upíry, ale předem si z kluka udělá svého poslíčka. Markus se mezitím zamiluje do jisté dívky. Rebekah se snaží nalézt Elijaha a Hayley hledá způsob, jak se osvobodit od dítěte a opustit New Orleans. Nakonec ale možnosti zváží a zůstane. Klausova agresivita vůči Hayley a Rebece roste, když zabijí mnoho Markusových mužů a hrozí jim od něho smrt. Nakonec si ale uvědomí, jak je pro něj dítě i vlčice důležitá. Začne se k Hayley chovat mnohem lépe. Rebekah je unesena Marcelem a seznámí se s mladou, ale velmi mocnou dívkou, jež Markusovi slouží. Davinou. Dokáže ji přinutit zapomenout na svoji polohu. Klaus začne propadat panice, ale souhlasí s Rebečinou pomocí. Markus požádá Davinu o nalezení způsobu k usmrcení původního upíra - Elijaha. 90 procent.

plakát

The Originals - The River in Reverse (2013) (epizoda)

8.díl. Rebekah se pokusí pomoci Tylerovi, jenž se snaží přesvědčit Klausovy spojence a Markuse na svoji stranu, tj. jednou provždy skoncovat s Klausem. Sám Klaus sepisuje s pomocí Cammille životopis, ona se ale vůči němu postaví. Hayley pečuje v zátoce o Eljaha. Ten sice nezemře, ale pociťuje silné bolesti. Ve vzpomínkách se mu zjevuje dívka, čarodějnice, již miloval před mnoha sty let. Hayley vidí jeho vzpomínky i utrpení, rozhodne se ale u něj zůstat. Sama se seznamuje se záhadnou ženou, jež ji seznámí se svojí rodinnou minulostí. Eljah se brzy uzdraví, vzpomínky ale Hayley zaujmou. Chce mu pomoci. Klaus sám se nechá vlákat do pasti, jež si na něj Markus, Rebekah a jejich tým připravili. Ještě předtím stihne knězi povědět o jeho dceři (neteři?) Cammille a doporučí ji opustit New Orleans. Jeho síla je nesmírná, a tak se po mnoha mrtvolách Markus Klausovi podvolí a předá mu svoje království. Jak ale sám říká, věrnost si rozhodně nezíská. Tváří v tvář Eljahovi a Rebece se jim svěří o svém utrpení, když mu nevěří s jeho záměry s dítětem. To pro něj znamená vše. Přesvědčí alespoň Hayley, aby s ním jela pryč, a nechá Eljaha a Rebeku svému osudu. 95 - 100 procent.

Ovládací panel
1 bod