Jak vycvičit draka 2 (2014)

Prokletím většiny pokračování velmi úspěšných filmů je to, že se kvalitou ani námětem nikdy nemůžou rovnat prvnímu filmu. Piráti z Karibiku 2, Rio 2 a bohužel ani Jak vycvičit draka 2 není výjimkou. Bylo to pěkné, více akční, chybí tomu to dětské dobrodružství a objevování. Graficky zpracováno opět na jedničku, nic jiného jsem taky ani nečekala.

Radio (2003)

Film se mi moc líbil. Je o tom, že kde je vůle, tam je i cesta. Je možné že to tu někteří nazývají citovým vydíráním, a patetickým a formálně meganudným dojákem. Těm bych doporučila zkusit si práci s mentálně postiženými lidmi. Jejich začleňování do společnosti je důležité a zneužívání postižených je častější, než by se mi líbilo. A tenhle snímek dává naději na změnu a poukazuje na to, že to má smysl. Film podle skutečnosti nemůže být meganudný doják. Akorát pro pseudointelektuálního pitomce.

Noe (2014)

Způsob zpracování filmu byl velmi originálím náhledem na biblickou potopu. Nicméně film byl podle mě spíše průměrný.

Doom (2005)

Hru jsem nehrála, takže nemám s čím porovnávat. Nicméně filmě byl tak říkajíc céčková nuda. Dwayne Johnson s jeho tvrdým pohledem byla spíše parodie na vojáka...

Colette (2013)

Po celkem dlouhé době Český film, na který se dá koukat.

Výlet s mámou (2012)

Nepřekvapil, neurazil. klasická americká patlanina, hrající na city. Předvídatelná, ale přes to veselá a vtipná.

Kouzelníci (2013)

No scénář žádný zázrak, ale pobavilo mě to. Příjemné zpestření nedělního žehlení.

Thor: Temný svět (2013)

Téma bylo super, způsob zpracování nic moc. Současný Hollywood si podlě mě vždycky nabere na ramena více, než je schopen zpracovat. Tak kupříkladu. Máme tady 5000 let starého, dřímajícího, nejhoršího a nejsilnějšího nepřítele. Svět se před ním třásl a otec Odina svedl dlouhou válku, aby se ho zbavil. A zrovna na Zemi, zrovna naše kamarádka Jane Foster, se náhodou (what a coincidence) dostane ke zřídlu éteru jako slepý k houslím a rozjede se mašinérie, kterou podle situace není už snad nikdo schopen zastavit. Ale to neznáte Hadimršku, že? Takže pánové scénáristi tentokráte nic moc. Zpracování na druhou stranu mě moc bavilo, délka filmu tak akorát, a kolem a kolem se dá tento film označit za pohodovou oddechovku na sobotní večer. Ale znovu se na to podívám leda tak proto, že Chris Hemsworth, je fakt kus.

Velká oříšková loupež (2014)

Kde jsou ty časy, kdy naši anglicky mluvící kamarádi uměli dělat bezva animované pohádky..... :(